Kategorie

Zdraví

Upozornění: Články v kategorii zdraví mají pouze informativní charakter a před aplikováním jakýchkoli poznatků z těchto článků, byste se měli poradit se svým doktorem. Informace, které jsou obsaženy v článcích o zdraví pocházejí z relevantních a ověřených českých nebo zahraničních zdrojů.

Zdraví je to nejdůležitější, co člověk může mít. Pokud máte dobré zdraví, buďte zato vděční. Pokud vás však trápí nějaké nemoci nebo zdravotní problémy, je třeba proti nim zabojovat. Jestli máte nezdravý životní styl a chtěli byste jej zlepšit, tak jste také na správném místě. Možná chcete zhubnout, přibrat nebo změnit jídelníček. Základní složky lidské výživy jsou bílkoviny, tuky a sacharidy. Na Tipio.cz se vám také snažíme přiblížit a vysvětlit proč a jak jednotlivé zdravotní choroby vznikají a jaké jsou možnosti léčby.

Vitamíny a doplňky stravy

Chcete-li posílit vaši imunitu nebo zhubnout, skvělým pomocníkem při zdravé stravě mohou být vitamíny a různé doplňky stravy. Kromě klasických vitamínů B, C nebo D je důležité dodávat tělu také správné množství draslíku, zinku, železa a jiných vitamínů. Díky dostatečnému příjmu vitamínů můžete výrazně zlepšit zdraví vašich vlasů, celkovou únavu těla, snížit tvorbu vrásek, zlepšit váš spánek nebo se může snížit i tvorba aftů.

Změna jídelníčku

Přemýšlíte nad změnou jídelníčku? Připravte si plán a vyvarujte se některým kalorickým bombám. Pokud máte problém se sladkým, můžete cukr nahradit jinými sladidly. Důležité je mít vyváženou stravu. Do svého jídelníčku tak můžete zařadit ořechy, ovesné vločky, ryby, citron nebo kurkumu. Dejte si však pozor, pokud máte nějaké potravinové alergie, intoleranci na laktózu, histaminovou intoleranci nebo celiakii. Nezapomeňte, že důležitý je také pohyb, který nám může pomoci i s odvodněním organismu. Vyběhněte někam do přírody, vyzkoušejte jógu nebo různé cviky na kondici či jiné části těla.

Pokud jste fanouškem výraznější změny jídelníčku můžete vyzkoušet i dietu. Existují různé druhy jako například keto dieta, dieta při cukrovce, jaterní dieta, žlučníková dieta nebo paleo dieta.

Nemoci se kterými bojujeme

Lidi dnes trápí mnohé závažnější choroby. Mezi nejčastější problémy patří cukrovka, nízký nebo vysoký krevní tlak či zvýšený cholesterol. Dalšími zdravotními komplikacemi může být obezita, anémie, zápal plic, močové kameny, pálení žáhy, pásový opar, chřipka a mnohé jiné. Největším nepřítelem a nemocí je pro člověka bohužel pořád rakovina.

Onemocnění kůže a těla

Často se stává, že máme kožní problémy s pokožkou nebo tělem, které je vidět navenek. Může se jednat o tukovou bulku, oteklé nohy, plíseň nehtů, kuří oko, černé tečky nebo různé ekzémy. Naštěstí často existují možnosti, jak tato kožní onemocnění řešit.

Duševní a psychické nemoci

Ve 21. století se stále více začíná mluvit o duševních a psychických chorobách, které způsobují zdravotní komplikace. Může jít o schizofrenii, dětský autismus, syndrom vyhoření či méně známou bipolární poruchu. Dnes jsou častým problémem také různé deprese, úzkost nebo nepříjemné závislosti jako je kouření či alkohol. Zjistěte více na Tipio.cz