Kategorie

Recepty na koláče a moučníky

Recepty na koláče či moučníky jsou v české kuchyni velmi vyhledávané. Jak připravit chutný koláč či bábovku? Na Tipio.cz naleznete jednoduché i složitější recepty na sladké i slané koláče či moučníky.

Nejoblíbenější jsou:

Dnes jsou v popředí oblíbené .

Recepty na sladké koláče

Sladké koláče se nejlépe kombinují s ovocem. Připravit borůvkový, švestkový či rybízový koláč tak vůbec není problém. V letních měsících můžete připravit sladké palačinky s tvarohem, nebo ke káve připravit makový závin či makronky. Osvěžující bude samozřejmě i meruňkový, jahodový či hruškový koláč.

Připravit samozřejmě můžete také tradiční kynuté koláče, jako jsou linecké, drobenkový koláč či moravský koláč. Oblíbené jsou ovocné koláče jako jablečný koláč, jablečný perník

Skvělou volbou jsou i bábovky. Vyzkoušejte třeba mramorovou bábovku. Na léto se hodí zase tvarohová bábovka s citrónem.

Tradičním vánočním koláčem jsou třeba vanilkové rohlíčky.

Recepty na slané koláče

Pokud jste již přejedený sladkých koláčů, můžete vyzkoušet připravit slané. Mezi nejlepší patří slaný dýňový nebo cuketový koláč. Vhodnou variantou pro vás může být také slaný koláč z listového těsta.

Zdravé koláče

Na Tipio naleznete také recepty na zdravé koláče, které jsou vyhledávány stále častěji. Připravit si tak můžete mrkvový koláč nebo rebarborový koláč.

Jednoduché a rychlé moučníky

Najít u nás můžete také recepty na moučníky. Mezi nimi dominují zejména chutné recepty na bábovky, křupavou štrúdlu, či třeba citronový cheesecake.

Na Tipio.cz naleznete i jiné recepty.