Kategorie

Recepty na těstoviny

Recepty na těstoviny jsou velmi oblíbeným jídlem v české kuchyni. Nevyhledávají je jen klasické domácnosti, ale jsou zařazeny i do jídelníčků sportovců či lidí, kteří se aktivně věnují fitness.

Existují desítky druhů, ze kterých si můžete vybírat, mezi nejznámější patří špagety, penne, makaróny, lasagne, farfalle (mašličky), gnocchi nebo ravioli i slovenské pirohy. Na internetu naleznete stovky způsobů jejich přípravy.

Jak připravíte těstoviny?

Na tom jak je můžete připravit není nic složitého a zabere vám to jen pár minut. Nejjednodušší způsob jak můžete uvařit těstoviny je použít velký hrnec vroucí vody, vařit je 10 minut a poté je scedit.

A co zmrazené špagety či jiný druh? Ty před vařením s omáčkou znovu uvařte, protože tak mnohem lépe absorbují omáčku. Pokud ani na to nemáte čas, stačí když přidáte trochu oleje a před konzumací vše smícháte dohromady.

Zapečené těstoviny chutnají nejvíc

Velmi oblíbené jsou zapečené těstoviny, které se často kombinují s brokolicí, sýrem nebo uzeninou. Na Tipio.cz naleznete recepty, které se běžně nabízejí také v restauracích, jde například o těstoviny s kuřecím masem.

Další varianty, které určitě využijete pro přípravu rychlého obědu jsou těstoviny s tuňákem, špenátem, cuketou, krevetami či vajíčkem.

Jakou omáčkou připravit ke špagetám?

Domácí kuchaři nejčastěji v kuchyni využívají špagety. Ty si můžete připravit s klasickou boloňskou omáčkou nebo zvolit italské špagety carbonara s parmazánem.

Pokud máte čas a chcete si připravit domácí omáčku k špagetám podívejte se do naší sekce na Tipio.cz – Recepty na omáčky. Najdete tam různé omáčky, jako jsou sýrová, rajská, houbová, boloňská, smetanová omáčka a mnohé další.

Chcete-li připravit i jiný oběd zkuste další chutné recepty.