Vitamíny a minerály, které napomáhají zdraví vašich vlasů. Které byste měli zařadit do jídelníčku?

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, nejen ty ale trápí jejich vypadávání. Pokud chcete pomoci vlasům ke správnému růstu a výživě, pak je na čase začít přemýšlet o tom, co jim škodí a naopak pomáhá.

Zdroj foto: Prostock-studio / Shutterstock.com

Podívejte se na ty nejlepší vitamíny a minerály, které vašim vlasům nejvíce svědčí.

Každé ráno si češete vlasy, a tak si na kartáči můžete všimnou většího počtu vypadaných vlasů. Také na ramena vám může přistát více vypadaných vlasů najednou během jednoho dne. Proč ale ztrácejí na kvalitě a vypadávají? Příčina může mít mnoho podob.

Nejčastějším problémem je stres

Všimli jste si někdy, že se ve stresovém období ztrácí z vaší pleti jiskra, objevuje se akné a vlasy ztrácí na kvalitě? Ano, není to náhoda. Vypadávání vlasů může zapříčinit právě stres, kvůli kterému se celé vaše zdraví cítí nekomfortně.

Další příčinou vypadávání vlasů může být také dědičnost. Zejména u mužů je jasně patrné, že se objevují plešky zvlášť v pozdějším věku. Také u žen je dědičnost patrná. Pokud má vaše babička i maminka méně vlasů, je možné, že i vy budete mít ve středním věku problémy s jejich padáním.

Důležitou součástí zdravých vlasů je také kvalitní strava, proto pokud není vaše životospráva zrovna ukázková, mohou trpět i vaše kadeře. V ženském těle se také odehrávají hormonální změny, které v některých obdobích života mohou mít vliv i na kvalitu vlasů. Nejčastěji se padání vlasů může objevit například v pubertě, v těhotenství nebo při kojení. Hormony jsou totiž velkou součástí ženského života.

Dodejte tělu dostatek důležitých živin

Jak ale tyto příčiny zastavit a znovu vrátit jas, lesk a kvalitu vašim vlasům?

  • Nejlepším tipem je rozhodně dodání důležitých živin, minerálů a hormonů do vašeho těla.
  • Na dnešním trhu najdete velké množství doplňků stravy, které obsahují nejrůznější minerály a vitamíny pro kvalitnější vlasy.
  • Tyto doplňky bývají buď velmi komplexní, nebo naopak se zaměřují na konkrétní vitamíny.
  • Nejlepší volbou však zůstávají stále komplexní doplňky stravy, s nimiž dodáte tělu veškeré potřebné živiny.

Ty pomohou nejen vašemu celkovému zdraví, ale také ke kvalitním a nepadajícím vlasům.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Vitamín B6 je jeden z nejdůležitějších

Pokud se chcete zaměřit na řešení padajících vlasů, je na místě doplnit zejména vitamín B6. Nedostatek tohoto vitamínu je totiž hlavním důvodem lámavých a nekvalitních vlasů, které začnou brzy padat. Vitamín B6 skvěle pomáhá k prokrvení cibulek vlasů a k růstu buněk, proto je stimulace růstu vlasů velmi efektivní.

Beta-karoten spolu s vitamínem A

Pro kvalitní kadeře je nezbytná správná hydratace celé hlavy a tvoření kožního mazu.

  • Hydratace totiž perfektně chrání vlasové kořínky před suchostí a pozdější lámavostí.
  • Hydratované vlasy se tak nebudou nikdy lámat ani třepit, budou působit stále svěže a dokonale.
  • Vitamín A je navíc skvělým pomocníkem pro dokonalou a hebkou kůži i zdravě vypadající nehty.
  • Vitamín A je často spojovaný i s beta-karotenem, jelikož ten se proměňuje v lidském organismu na zmíněný vitamín.
  • Proto je na místě doplňovat v jídelníčku i tuto formu, kterou najdete v mnoha druzích zeleniny a ovoce.

Nedostatek vitamínu B12 se projevuje pouze jednou příčinou – padáním vlasů. Tento vitamín je velmi důležitý pro krásné a zdravé vlasy, pro jejich růst i posílení. Proto pokud budete pořizovat doplněk stravy na vlasy, nesmí v něm chybět právě vitamín B12.

Zinek vám doporučí každý kadeřník

Jestliže se vašeho kadeřníka zeptáte na doporučení, jak zamezit padání vlasů, pak vám jistě jako první poradí doplnění zinku do těla. Nedostatek tohoto minerálu je totiž viditelný právě na špatné kvalitě vlasů. Zinek dokáže skvěle regenerovat vlasové buňky i celou kůži na povrchu hlavy. Ne nadarmo se v regálech drogerie objevují vlasové masky s obsahem zinku nejčastěji.

Podívejte se v drogerii nebo lékárně také na šampon na vlasy s příměsí zinku. Takový produkt vám jistě pomůže vlasy posílit a správně vyživit.

Zdroj: idnes.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.