Citlivá pleť: kdy a čím jí škodíme? Podívejte se na 5 situací, kterým se raději obloukem vyhněte

Citlivá pleť má i své výhody – vždy hned víme, které produkty nám vyhovují, a tak si na sebe nenaneseme nekvalitní produkty. Péče o citlivou pokožku také vyžaduje pravidelnost.

S pravidelnou péčí o pokožku se naučíme správné stereotypy, co se nám v pozdějším věku skutečně vyplatí. Budeme se těšit z pěstěné a krásné pleti. Nyní se však podíváme na nejčastější chyby, jimiž své pleti škodíme.

Zdroj foto: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Ještě jsme si neosvojily pravidelnost

Myslíte si, že vám stačí aplikovat masku jednou za měsíc, a že peeling je něco, co se hodí maximálně před významnou událostí? Je třeba se naučit, že pravidelná péče o pleť se skutečně vyplatí. Citlivá pokožka vyžaduje skálopevně dodržený režim.

  • Každé ráno aplikujte denní krém.
  • Každý večer použijte noční krém.
  • Dvakrát týdně si dopřejte pleťovou masku.
  • Jednou za dva týdny proveďte jemný peeling obličeje a dekoltu.

Už během prvního měsíce poznáte, že suchá pleť bude najednou vláčná, a že se pokožka stává pružnější.

Svou pleť dokonale neodlíčíme

Suchá i mastná pleť potřebuje každý večer jeden velmi důležitý rituál – opravdu precizně odlíčit veškeré nánosy líčidel, které jsme přes den na svůj obličej aplikovaly. Někdy se totiž stane, že se během rychlého odličovacího procesu dostanou do prostoru pod našima očima ještě zbytky líčidel. Ty zde přes noc zůstávají a zatěžují pleť, co nemůže dýchat. Důsledek? Rychlejší stárnutí kůže a vznik vrásek.

Zdroj foto: Misha Beliy / Shutterstock.com

Měníme kosmetické řady

Jestli je něco, co problematická pleť opravdu nemá ráda, jsou to časté změny kosmetiky. Pokud konečně objevíte produktovou řadu, co vaší pleti sedí, neměňte ji. Možná vám vyhovuje obyčejný kokosový olej na pleť a nepotřebujete žádné drahé produkty, nebo jste si naopak oblíbila kolagen na pleť – rozhodně ale postup péče o vaši pokožku neměňte. Citlivá pleť doslova nesnáší experimenty! Vyhněte se také příliš drastickým postupům, jako je aplikace octu nebo kyseliny citronové na pokožku.

Na obličej si neustále saháme

Tento zlozvyk samozřejmě neuvítá žádný typ pokožky, ale citlivá pleť jím přímo trpí! Smíšená pleť nějakou dobu vydrží, než se na ní začnou projevovat důsledky tohoto zlozvyku. Citlivá kůže vše reflektuje ihned.

K čemu vlastně při sahání na obličej dochází?

  1. Porušujete ochrannou vrstvu, kterou na svém obličeji máte.
  2. Dále si roznášíte všemožné nečistoty po celé tváři.
  3. V neposlední řadě pak svou pleť zanášíte bakteriemi a patogenními látkami, co dále vedou ke vzniku pupínků a černých teček.
Zdroj foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Neznáme správný postup při nanášení pěsticích přípravků

Myslíte si, že je jedno, v jakém pořadí na svůj obličej nanesete jednotlivé produkty? Dejme tomu, že by se péče o obličej dala přirovnat k vaření obyčejných míchaných vajec. Každému je jasné, že nejprve budete chvíli opékat cibulku, a až poté přidáte vejce. Má to svůj význam – pokud cibulku přidáte až nakonec, nebude propečená. Stejné je to i s pletí, co vyžaduje jeden krok za druhým. Nejprve tedy použijte sérum na pleť, až potom krém určený pro oční okolí. Až nakonec bude patřit denní či noční krém.

Správná péče o citlivou pleť se vám vyplatí. Najednou zjistíte, že se na ní nevytvářejí nepříjemné pupínky způsobené drážděním pokožky – a ať již použijete čistící kartáček na pleť nebo jiné postupy, vaše kůže bude pružnější a odolnější. Víte například o tom, že citlivá kůže doslova miluje vitamíny na pleť? Ty si můžete dopřát například v podobě přírodních masek z ingrediencí, které naleznete ve své kuchyni.

Nebo se obraťte na lékárnu nebo drogerii, kde vám vhodné doplňky péče doporučí.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.