Kategorie

Pokojové rostliny

Živé pokojové rostliny doplňují styl a design bydlení a navíc mohou také prospívat vašemu zdraví. Mezi nejznámější pokojovky patří aloe vera, lopatkovec, dracena či fikus.

Nenáročné pokojové rostliny

Každý by chtěl mít doma odolné pokojovky, o které není nutná velká péče. Mezi zelenými pokojovými rostlinami najdeme například zamiokulkas, tchýnin jazyk, aglaonema, tlustice vejčitá nebo kalanchoe. Na tyto rostliny není třeba využívat substrát nebo hnojivo na pokojové rostliny, často dokážou přežít i ve špatných podmínkách.

Kvetoucí pokojové rostliny

Kvetoucí pokojovky potěší všechny milovníky a milovnice barevných květin. Chcete-li nejkrásnější kvetoucí rostliny vyberte si bromélie, vánoční růži, brambořík, orchidej, begonie, kalanchoe, kalatea šafránová, bakopa nebo ibišek.

Nekvetoucí pokojové rostliny

Máte zájem o nekvetoucí rostliny? Potom vyzkoušejte zvolit některé sukulenty jako je aloe vera. Některé kaktusy a aloe vera však kvetou. Mezi další nekvetoucí pokojovky můžeme zařadit bonsaj, pokojové kapradiny, fíkus, rýmovník nebo filodendron.

Jedovaté pokojové rostliny

Máte-li děti nebo vás často trápí alergie, měli byste se raději vyhnout některým druhům pokojovek. Mezi jedovaté patří difenbachia, prýštec nádherný, lopatkovec nebo kaladium. Potos a filodendron je obzvlášť jedovatý pro vaše domácí mazlíčky.

Pokojové rostliny do stínu

Většina má rádo spíše slunce. Pokud však hledáte pokojovou rostlinu do stínu pak si můžete koupit difenbachii, dracénu, calatheu makoyanu nebo potosovec zlatý. Pokojovek do stínu je mnohem více například také břečťan, monstera nebo Peperomia.

Popínavé pokojové rostliny

Chcete-li z vašeho interiéru vytvořit džungli, doporučujeme popínavé pokojovky. Z nich jsou nejznámější břečťan, potosovec, voskovka masitá či exotický filodendron.

Převislé pokojové rostliny

Chcete-li vaši pokojovku umístit na skříň nebo na jiné vyvýšené místo, můžete vyzkoušet převislé pokojové rostliny. V tomto případě si můžete pořídit fíkovník popínavý, břečťan popínavý, voděnku  či ripsalku.