Kategorie

Recepty na saláty

Recepty na saláty jsou nejvyhledávanější v létě, kdy chceme naši stravu odlehčit a vyhnout se těžkým jídlům. Máme také jeden den v roce, který si neumíme bez salátu představit, jaký? No přece vánoce bez bramborového salátu.

Recepty na saláty jsou poměrně jednoduché, nejsou náročné na suroviny a mají rychlou přípravu. Připravit salát zvládne opravdu každý, dokonce i naprostý začátečník v kuchyni. Těstovinový salát, salát se zeleninou, obilovinami či luštěninami dokáže opravdu zasytit a dodat našemu jídelníčku pestrou a vyváženou stravu. Toto jídlo je poměrně rychlé, proto se hodí k obědu, když máte naspěch nebo si můžete připravit saláty k večeři.

Zeleninové saláty

Během sezóny chutnají zeleninové saláty připravené z čerstvé zeleniny ze zahrádky skvěle. Zdravé saláty můžete připravit jako hlavní jídlo, ale podávat je můžete také jako přílohu k masu. Mezi nejlepší saláty ze zeleniny určitě můžeme zařadit zelný salát, celerový, ředkvičkový, mrkvový salát či salát z červené řepy. Všechny tyto saláty jsou plné živin.

Jak připravit salát

Vyvážená strava znamená jíst vše s mírou, střídat potraviny, umět připravit k jídlu i vhodnou přílohu. K hlavnímu jídlu nemusíte vždy podávat jen rýži či brambory. Právě svěží saláty k masu jídlo ozvlášní a spojí všechny chutě.

Ne vždy potřebujete nalinkovaný recept na salát z knihy. Vymyslet si můžete i vlastní recept, stačí si stanovit jednu hlavní suroviny, mohou jí být těstoviny, bulgur, čočka, rajčata, mrkev, ledový salát či brambory. K hlavní suroviny postupně přidávejte vše, co máte rádi a co si umíte spolu chuťově představit.

Inspirace na recepty na saláty

Vyzkoušeli jste už všechny klasické saláty z kuchařských knih jako například těstovinový, pařížský, vlasšský, rajčatový, vajíčkový, šopský či tuňákový? Pusťte se do něčeho nového a vyzkoušejte vrstvený salát, salát z tofu, fazolový salát, vídeňský, salát caesar či řecký salát? Nejlepší saláty naleznete na našem webu Tipio.cz, v kategorii recepty na saláty.