Kategorie

Jak vyčistit

Chcete vyčistit pračku, žehličku, koberce a spoustu jiných věcí v domácnosti? Špinavé nebo ucpané věci a spotřebiče nás trápí velmi často. Dokážeme však proti nim bojovat různými babskými radami, čistícími prostředky nebo jinými nástroji.

Jak na čištění domácích spotřebičů

Pokud je vaším problémem usazena mastnota v troubě, můžete efektivně vyčistit troubu pomocí pasty ze sody a octa, případně vyzkoušejte prášek do pečiva. Problém, kterému musíme věnovat větší a pravidelnější pozornost, je čištění rychlovarné konvice či mikrovlnky.

Problémy s oblečením

Zůstává vaše oblečení špinavé? Pokud to nezpůsobuje pračka, pak je dobré zjistit, jak vyčistit žehličku. Ta může způsobovat nečistoty. Po vyčištění žehličky octem, pastou na zuby nebo jiným způsobem nezapomeňte na to jak předejít zašpinění pračky.

Jak vyčistit pračku

Čištění pračky je velmi důležité, pokud se vaše pračka zanese můžete mít problém. Může způsobovat zápach nebo bude vaše prádlo špatně vypráno. Jako nejefektivnější by vám na vyčištění pračky mohl pomoci ocet. Nezapomínejte však na pravidelnou údržbu.

Jak vyčistit koberec?

Máte-li doma koberce, tak na čištění koberce musíte být připraven. Skvrny na koberci totiž mohou vzniknout z čehokoli od jídla, kávy, vína, svíčky až po moč vašeho psa nebo kočky. Vyzkoušejte babské rady jak vyčistit koberec na Tipio.cz

Jak vyčistit šperky?

Máte různé prsteny, náramky, náušnice nebo další šperky, které by již potřebovaly údržbu a přemýšlíte, jak vyčistit stříbro nebo zlato? Na Tipio.cz naleznete rady, které vám pomohou s vaším problémem.

V domácnosti se často vyskytují i ​​další věci, které potřebujeme naléhavě vyčistit. Často přemýšlíme o tom jak vyčistit matraci, sedačku, gauč, kuchyňský dřez, sprchový kout, vodovodní baterii, žaluzie, kávovar, klávesnici a mnoho dalších věcí.