Kategorie

Recepty na polévky

Recepty polévky jsou jedním z nejvyhledávanějších receptů. Možná také proto, že jsou velmi chutné, výživné a zdravé jídlo. Češi je prostě milují. Připravit vydatné polévky není vůbec složité ani pro úplné amatéry. Mezi nejoblíbenější patří: gulášová polévka, zelňačka, bramboračka, cuketová polévka, tradičná česnečka, nebo například jednoduché zeleninové polévky. 

Nejlepší recepty na polévky připravíte snadno a také nejsou náročné na rozpočet – zvláště pokud si je uvaříte doma, místo abyste ji kupovali v obchodě. Například taková hrachová polévka s bramborami je chutná a zdravá, a přitom nízkonákladová. Vhodnou volbou je také pórová polévka, nebo fazolová.

Recepty na polévky jsou oblíbené

Pokud hledáte tipy na polévky jste na správném místě. Na Tipio.cz naleznete mnoho možností jak připravit polévku. Chcete-li druhy polévek co zahřejou připravte si suroviny na polévku z kuřecího vývaru, nebo dýňovou polévku z Hokkaido. Pokud ovšem nemáte čas a chcete připravit jiné druhy polévek, které jsou rychlé, zkuste recept na polévku z brokolice, nebo frankfurtskou polévku. Jste vy nebo vaše rodina velmi hladový? Potom připravte polévku co zasytí, v tomto případě můžete zvolit čočkovou, hubovou nebo uzenou polévku.

Jak připravit chutnou polévku?

Některé vyžadují více času na přípravu než jiné, takže budete muset v kuchyni strávit trochu více času. Chutné polévky, jako je například cibulačka, nebo květáková polévka, není obtížné připravit doma. Základem je používat čerstvé suroviny a vědět, jak dlouho se musí jednotlivé suroviny vařit, než se přidá další. Nezapomeňte také, že zatímco některé je třeba vařit i více než 60 minut nebo déle, jiné jsou hotovy již za 15 minut.

Existují i další speciální polévky jako například Pho bo, kulajda, oblíbený i nenávidený boršč, nebo například balkánsky tarator.

Kromě křémových polévek můžete vyzkoušet také další recepty.