Kategorie

Recepty na dorty a dezerty

Recepty na dezerty a dorty jsou vhodnou volbou, pokud chcete připravit sladký nebo slaný pokrm. Jsou vhodné nejen pro narozeninové oslavy, svatby ale i pro návštěvu nebo je můžete připravit jen tak, pro radost. Na Tipio.cz najdete jednoduché recepty na dezerty a dorty, které jsou vhodné nejen pro začátečníky ale i pro zkušenější kuchaře a pekaře. Obtížnějším dezertem je recept na punčové řezy.

Nejlepší dorty

Chcete-li připravit ty nejlepší dorty na oslavu nebo jen tak, vyzkoušejte čokoládový dort. Čokoládu miluje každý a tak nic nezkazíte. Výborně chutná i pařížský nebo krtkův dort. V létě je naopak velmi oblíbený ovocný mandarinkový dort nebo sladký pavlův dort.

Mezi tradiční recepty řadíme sacherův dort nebo makovo-tvarohový dort.

Pokud chcete překvapit blízké narozeninovým dortem a bojíte se, že pokazíte krém, tak máme pro vás i postupy, jak vytvořit chutné krémy na dorty.

Slané dorty

Někdy je třeba omezit sladké, v tom případě vyzkoušejte slané. Vyzkoušejte recept dýňový dort. Zajímavý je také špenátový či mrkvový dort.

Dezert

Dezerty mohou mít různou podobu. Některé vypadají jako koláč, jiné jako dort a dezert můžete také připravit přímo do dezertní sklenice. Pokud jste zkušenější nebo i začátečník a chcete v kuchyni experimentovat vyzkoušejte recept na Panna cotta nebo Crème Brûlée.

Mezi dezert můžeme zařadit také brownies nebo americké cookies. Receptů na cookies existuje mnoho ale připravit pravé křupavé je častým problémem.

Nejoblíbenější dezert je cheesecake

Pokud také patříte mezi obdivovatele cheesecake, určitě vyzkoušejte recept na nepečený cheesecake. Oblíbené jsou zejména ovocné cheesecake s jahodami, borůvkami, malinami či banánem. Jednoduchá je příprava receptu na citrónový cheesecake. Dalšími oblíbenými je i tvarohový, levandulový a nesmíme zapomenout na chutný čokoládový cheescake.

Vyzkoušejte také další chutné recepty.