Citron: Účinky na lidské tělo a všechny jeho benefity

Neumíte si představit, že by ve vaší domácnosti chyběl citron? Nebo naopak, používáte jej velmi sporadicky, jen když s ním vaříte nebo přidáváte do pečení?

Citrony mají velmi pozitivní účinky na celé lidské tělo a využít jej můžete v mnoha ohledech. Je dobrým pomocníkem při úklidu domácnosti, pomůže vybělit některé skvrny a podobně. Účinky citronů na lidské tělo jsou široké, nezačínají a nekončí jen a pouze u sklenice vody s citronem.

účinky citronu
Zdroj foto: Julia Malinovszka / Shutterstock.com

Jaký je citron?

Citrony obecně jsou bohaté na vitamín C. Kromě jiného také mají dostatek vlákniny a dalších látek jako antioxidanty, hořčík, kyselinu citronovou a další, které jsou pro vás a vaše zdraví přínosem. Je dobrým parťákem při hubnutí, napomáhá, když vás trápí trávicí problémy, podporuje kardiovaskulární systém. Bojuje také s ledvinovými kameny, je dobrou prevencí rakoviny a mnoha dalších. Jaké pozitivní účinky má citron na lidské tělo?

Voda s citronem

Snad každý se už někdy dočetl, jak skvělé a pozitivní účinky na lidské tělo má voda s citronem. Dodává tělu kyslík, hydratuje tělo a stabilizuje hodnotu pH. Voda s citronem po ránu udělá tělu velkou službu. Podpoří trávení a dodá energii na celý den. Během spánku tělo nepřijímá vodu a jiné tekutiny, takže sklenice vody po probuzení, navíc s citronem, je skvělý start. Kde voda s citronem pomáhá?

  • Snižuje projevy zácpy
  • Podporuje trávicí systém
  • Zmírňuje známky stárnutíovo
  • Hydratuje tělo
  • Podporuje správný metabolismus
  • Posiluje imunitu
  • Čistí střeva

Účinky citronů na lidské zdraví

Pomáhá srdci

Máte-li problémy se srdcem nebo chcete preventivně podpořit zdraví srdce, pak zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu s dostatečným obsahem vitamínu C, což citron je. Citron tedy pomáhá v péči o srdce, snižuje se riziko infarktu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Pomáhá hubnutí

Citrony obsahují pektin (rozpustný druh vlákniny). Pomáhá pocitu sytosti a plnosti, díky tomu nemusíte pociťovat hlad. Rostlinné látky, které citrony obsahují, napomáhá při hubnutí. Kromě jiného citrony podporují trávení, dodávají energii a i tím, i když možná nepřímo, působí jako pomoc při shazování nadbytečných kilogramů.

TIP: Citrónový cheesecake

Pomáhá před anémií

Anémie z nedostatku železa je poměrně časté onemocnění. Jestliže jídelníček není dlouhodobě zaměřen na potravu s dostatečným příjmem železa, může se toto onemocnění objevit. Citrony obsahují také železo, tudíž může být pomocníkem před touto nemocí.

Lepší trávení

Pektin je rozpustná vláknina, která napomáhá zdraví trávicího traktu. Pozor, pektin je obsažen v citronové dužině a slupce, takže samotné pití vody s citronem nebo konzumace citronové šťávy nemusí mít ten správný účinek.

Doporučujeme: Citronová bábovka

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.