Kategorie

Auto-moto

Máte rádi auta a často cestujete? Pak jste na Tipio.cz v sekci auto-moto správně. Poradíme vám jak pečovat o vaše auto, co si nezapomenout vzít na dovolenou autem, jak vyměnit autobaterii a mnoho dalších věcí.

Pokud si právě kupujete nový nebo ojetý vůz, určitě budete potřebovat kupní smlouvu na auto. Poradíme, jak by měla správně vypadat a také jak postupovat, pokud chcete auto odhlásit. Víte proč majitelé některých vozidel musí platit ekologickou daň?

Péče o auto

Exteriér auta

O auto musíte pečlivě pečovat, aby vám vydrželo mnoho let. Pokud dbáte na vnějšek, určitě vás nepotěší, pokud si někde poškodíte lak na autě. V zimních měsících může vašemu čtyřnohému příteli pomoci zimní clona do masky a do horských terénů sněhové řetězy na auto.

Jestli chcete vozík vyberte si tažné zařízení, při kterém třeba dodržat několik pravidel, které se dočtěte v článku.

Interiér auta

Pro pohodlí uvnitř vozu si vyberte kvalitní potahy do auta a autokoberce, ideální gumové, které lze snadno vyčistit. Pro svoji bezpečnost si můžete dovnitř nainstalovat kameru do auta.

Dovolená autem

Na co nezapomenout, jedete-li na dovolenou vaším vozidlem? Důležitá je povinná výbava auta, a to nezáleží zda jezdíte jen v Česku nebo jedete k moři. Pokud jedete k moři nezapomeňte na dálniční známku.

Dálniční známky

Cestujete-li autem do Chorvatska, určitě využijete dálniční známku Rakouska. Na dalších hranicích v Rakousku si budete muset pořídit dálniční známku Slovinska, případně pokud jedete přes Maďarsko, tak dálniční známku Maďarska. Na každou dovolenou se vám do kufru hodí autoladnička.

Pokud necestujete po Česku a chcete jet na hory, vyzkoušet můžete slovenské Tatry. Zde si prohlédněte jak fungují dálniční známky Slovenska.

Dávejte si na cestách pozor.