Kategorie

Zvířata

Domácí zvířata dodávají lidem štěstí a radost. Často se z nich stávají ti nejlepší přátelé. Každý domácí mazlíček i ten nenáročný potřebuje péči. Nezapomeňte, že správná péče o zvířata je důležitou součástí, aby vaše zvířátko přežilo krásný a dlouhý život. Mezi nejčastější domácí mazlíčky patří psi a kočky, to je jisté.

Pokud máte zahradu, tak možná její součástí stanou další zvířata jako krtek, ježek nebo různé druhy ptáků, jako například andulka, zvonohlík či korela.

Pes – Nejlepší přítel člověka

Výchova psa od malička je důležitá. Tak jak ho vychováte, bude k vám přistupovat během celého jeho života. Mezi nejznámější psí plemena řadíme:

Chcete-li však psa do bytu volte raději plemena jako jsou bostonský teriér, jezevčík, francouzský buldoček nebo maltézský pes. Oblíbeným jsou dnes také rasy akita inu, australský ovčák nebo labradorský retrívr.

Kočky

Kočky jsou zajímavé tvory, které někteří milují a jiní nenávidí. Mezi oblíbené patří evropská krátkosrstá kočka, perská kočka, britská kočka či mekongský bobtail.

Zvířata do akvária

Chcete-li chovat domácí zvířata v akváriu můžete si koupit rybičky, želvu, chameleona, myš nebo i hada.

Další domácí zvířata

Mezi tradiční domácí mazlíčky, které mají v oblibě i děti patří zakrslý králík, fredka, morče nebo křeček. Vhodnou volbou může být také pestrobarevný papoušek. U někoho můžete najít i malé prasátko.

Exotická domácí zvířata

Pokud přemýšlíte nad exotickým zvířetem, tak to může být neobvyklý axolotl, ještěr agama, případně různé leguány. Výjimečně se objeví v domácnosti i velké zvíře jako tygr nebo krokodýl, tady už však jde o raritu.