Kategorie

Zvířata

Domácí zvířata dodávají lidem štěstí a radost. Často se z nich stávají ti nejlepší přátelé. Každý domácí mazlíček i ten nenáročný potřebuje péči. Nezapomeňte, že správná péče o zvířata je důležitou součástí, aby vaše zvířátko přežilo krásný a dlouhý život. Mezi nejčastější domácí mazlíčky patří psi a kočky, to je jisté.

Pokud máte zahradu, tak možná její součástí stanou další zvířata jako krtek, ježek nebo různé druhy ptáků, jako například andulka, zvonohlík či korela.

Pes – Nejlepší přítel člověka

Výchova psa od malička je důležitá. Tak jak ho vychováte, bude k vám přistupovat během celého jeho života. Přečtěte si vše o psích plemenách.

Kočky

Kočky jsou zajímavé tvory, které někteří milují a jiní nenávidí. Mezi oblíbené patří evropská krátkosrstá kočka, perská kočka, britská kočka či mekongský bobtail.

Zvířata do akvária

Chcete-li chovat domácí zvířata v akváriu můžete si koupit rybičky, želvu, chameleona, myš nebo i hada.

Další domácí zvířata

Mezi tradiční domácí mazlíčky, které mají v oblibě i děti patří zakrslý králík, fredka, morče nebo křeček. Vhodnou volbou může být také pestrobarevný papoušek. U někoho můžete najít i malé prasátko.

Exotická domácí zvířata

Pokud přemýšlíte nad exotickým zvířetem, tak to může být neobvyklý axolotl, ještěr agama, případně různé leguány. Výjimečně se objeví v domácnosti i velké zvíře jako tygr nebo krokodýl, tady už však jde o raritu.