Kategorie

Recepty na bezmasá jídla

Čas od času není na škodu uvařit si doma i jídlo bez masa. Je zdravější a také levnější pro rodinný rozpočet. Chcete-li se stravovat vyváženě a dopřát si pestrou stravy, jídla z masa byste měli vystřídat za recepty na bezmasá jídla.

Recepty na bezmasá jídla – slané

Tradiční bezmasá jídla jsou výborná v tom, že jsou lehká a rychlá pro přípravu. Ocení je všechny hospodyňky, které mají v kuchyni naspěch. K tradiční české kuchyni nepochybně patří bramboráky, bramborové lokše, domácí langoše či chlupaté knedlíky.
Placky na několik způsobů si zřejmě představí hlavně milovníci zeleniny. V létě si můžete připravit cuketové nebo květákové placky. Pokud je váš rodinný rozpočet skoro na dně a hledáte jídlo, které je chutné a zároveň zasytí celou rodinu, vyzkoušejte pastýřské placky.

Bezmasá jídla pro děti – sladká

Palačinky, dukátové buchtičky či smažené koblihy s džemem jsou asi nejoblíbenějšími sladkými jídly pro děti. Kdo by přece nemiloval ovocné knedlíky či tvarohové pirohy? Všechny tradiční recepty lze připravit i ve zdravější variantě. Stačí vyměnit cukr za jeho zdravější náhradu (med, javorový sirup atd.) nebo bílou mouku za špaldovou či celozrnnou.

Inspirace na recepty bez masa

Pokud už se vám zunovala všechna klasická jídla a vyzkoušeli jste celou kuchařskou knihu, na Tipio.cz naleznete další inspirace na recepty. Výbornými specialitami na bezmasá jídla k obědu jsou například plněné žampiony omeletou, plněná cuketa, grilovaný lilek nebo zelný salát. V letních měsících vyměňte těžká jídla za odlehčená. Pestré saláty vás rovněž zasytí, ale nezatíží žaludek. Další inspirace vám přinášíme v kategorii recepty na saláty.

Pokud vás zajímají další recepty na bezmasá jídla, vyzkoušet můžete saláty, recepty na ryby či těstoviny.