Kategorie

Recepty na pomazánky

Receptů na pomazánky existují stovky. Proč jsou tak oblíbené? Protože jsou zdravé, chutné a lehké jídlo a lze je využít několika způsoby. Pomazánky na večeře nebo na svačiny lze natřít na chlebíček, jednohubky, na sendviče nebo je také můžete použít jako náhradu místo másla. Domácí pomazánky jsou mnohem lepší než kupované v obchodě a připravíte je velmi jednoduše i za méně než 20 minut.

Jak připravit nejlepší pomazánky na chlebíčky?

Mezi nejznámější patří klasická vajíčková pomazánka, ta která chutná jako od babičky. Oblíbená je také avokádová, škvarková, čočková či celerová pomazánka. Nic nezkazíte ani ověřenou pomazánkou z medvědího česneku či pažitky.

Jak udělat pomazánku na jednohubky pro návštěvu

Na jednohubky se nejčastěji připravuje báječná česneková pomazánka. Připravit však můžete také speciální budapešťskou, tofu pomazánku či pórkovou.

Mezi rybími pomazánkami vyniká tuňáková a sardinková. Připravte zdravé tuňákové jednohubky a uvidíte, jak rychle zmizí ze stolu.

Pokud vás nebaví dělat kolem dokola tytéž, můžete vyzkoušet nové jako jsou například dýňová, fazolová, křenová, nebo špenátová pomazánku. Zdravou alternativou pro návštěvu je také příprava celerové, mrkvové nebo droždové. Mezi sýrovými kraluje hermelínová pomazánka případně tá z nivy.

Netradiční pomazánky, které vás překvapí

Mezi ty, které vás zaručeně překvapí, patří sladká tvarohová či exotická krabí pomazánka. Možností je mnoho, je jen na vaší představivosti z čeho všeho ji dokážete připravit.

Kromě pomazánek naleznete na Tipio.cz i další recepty.