Kategorie

Styly bydlení

Vybrat styl bydlení do vaší domácnosti vám pomůže při zařizování vašeho domova. Díky tomu budete vědět, jaký nábytek, barvy a doplňky se hodí do vašeho bytu či domu. Ať už zařizujete jednu místnost, nebo celý dům, můžete si najít váš vysněný styl bydlení, který vám bude vyhovovat.

Jaké styly bydlení jsou dnes v módě?

Oblíbený skandinávský styl bydlení

Můžeme ho nazvat i severský styl, neboť tento trend přišel ze severských zemí. Místnosti ve skandinávském stylu bydlení jsou pohodlné a zároveň elegantní.

Retro styly bydlení

Mezi retro styly můžeme zařadit venkovský neboli vesnický, selský a chalupářský styl bydlení. Charakterizuje je pohodlný nábytek, otlučené povrchy a útulná atmosféra.

Vybrat si ten pravý může být obtížné

Ve 21. století nás zaplavila vlna rozličného interiérového designu. Dnes si můžete vybrat kromě tradičních stylů také novější a to jsou eklektický, orientální, mořský nebo etno styl bydlení. Každý z těchto stylů má své jedinečné prvky, kterými se můžete inspirovat. Pokud byste chtěli bydlet jako na zámku nebo hradu, můžete zvolit zámecký či glamour styl.

Pokud jste byli v zahraničí můžete si vybrat řecký, italský, americký nebo japonský styl bydlení známý také jako Japandi.

Nejnovější trendy v bydlení

Dnes se nejvíce tlačí do popředí bydlení ve stylu Hygge. Má prvky skandinávského stylu a pochází z Dánska. Snahou tohoto stylu je uniknout před rušným světem a každodenním stresem a získat duševní pohodu. Charakterizují jej zejména rovnováha, jednoduchost a harmonie.

Další oblíbené styly jsou rustikální, středomořský či koloniální styl bydlení.

Na Tipio.cz se dozvíte o výběru vašeho oblíbeného stylu bydlení víc. Jaký si zvolíte vy?