Rychlá nivová pomazánka – Snadná příprava receptu

Nivová pomazánka se skvěle hodí na chlebíčky i na jednohubky. Připravit ji můžete velmi rychle, ještě než přijde návštěva. Vyzkoušejte recept na lehkou nivovou pomazánku.

Pomazánka pro návštěvu

Čekáte návštěvu a přemýšlíte, co připravíte? Krémová pomazánka z nivy bude skvělou volbou. Recept na nivovou pomazánku můžete ještě vylepšit, pomazánku z nivy a vajec můžete hezky ozdobit a návštěva si jistě skvěle pochutná. Nejlepší pomazánku můžete připravit z tvarohu nebo pomazánkového másla a hotovou ji máte opravdu za pár minut.

Recept na nivovou pomazánku

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 10 minutPorce:6 porce

Pohostit návštěvu není nikdy úplně jednoduché. Rádi byste své hosty zaujali něčím výtečným? Připravte jim skvělou pomazánku z nivy a nachystejte pohoštění, na které nezapomenou. Lehká pomazánka z nivy se dá libovolně vylepšit a stále můžete recept na nivovou pomazánku obměňovat.

Ingredience

Postup přípravy

  1. Nivu si nastrouháme nahrubo, cibulku nasekáme velmi najemno.
  2. Přidáme pomazánkové máslo a vše dobře promícháme.
  3. Niva je dost slaná, takže není potřeba pomazánku ani dále dochucovat, můžete ale přidat špetku pepře.

TIP: Připravte si recept na škvarkovou pomazánku

nivová pomazánka
Zdroj foto: Ildi Papp / Shutterstock.com

Jak vylepšit pomazánku z nivy?

Top recept na pomazánku z nivy získáte, když přidáte ještě nasekané oříšky. Ořechy zcela změní chuť pomazánky a hostům bude zcela jistě výborně chutnat. Lehká a zdravá nivová pomazánka bude tehdy, pokud místo pomazánkového másla přidáte odtučněný tvaroh a vše dochutíte čerstvými nasekaný bylinkami.

Oblíbená je i třená niva, stačí ji utřít s máslem a získáte šlehanou pomazánku z nivy, které rovněž nikdo ze strávníků neodolá. K utřené nivě můžete přidat i trošku světlého piva. Taková pomazánka se výborně hodí na topinky.

Pomazánkové máslo se pak dá nahradit také tvarohem, získáte zdravější verzi této chutné pomazánky, kterou můžete natřít na chlebíčky i jednohubky.

Výborně se pomazánka z nivy hodí i k celozrnnému pečivu.

  1. Jak dlouho vydrží nivová pomazánka?

    Pokud se všechna pomazánka nestačí sníst ihned, dejte ji do uzaviratelné misky a v lednici uschovejte do dalšího dne. Nivová pomazánka v chladu vydrží i několik dní a naležená vám bude chutnat možná ještě více. Zvláště pokud do pomazánky přidáte i kapku piva.

I vy milujete všechny druhy sýrů a sýrové pomazánky jsou u vás doma připravovány na pravidelné bázi?

Dobrou chuť!

Zdroj: reddit.com, southernliving.com


Další oblíbené recepty na pomazánky

4.7/5 - (3 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.