Salát coleslaw – Zelný recept s mrkví

Coleslaw je populární převážně v Americe, i u nás však získává na oblíbenosti. Jedná se o poměrně jednoduchý salát pouze z pár surovin, ovšem při té správné přípravě získáte neodolatelný pokrm hodící se hlavně k pečenému masu.

Máte-li rádi chutné recepty na saláty, nemůžete vynechat ten nejlepší salát coleslaw. Je svěží a můžete si ho připravit snadno i u vás doma.

Recept na salát coleslaw

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 30 minutPorce:4 porce

Vyzkoušejte chutný recept coleslaw salát s jednoduchou přípravou. Co na zelný salát s mrkví potřebujeme?

Ingredience

Postup přípravy

  1. Zelí očistěte a rozkrojte na čtyři části. Každou z nich zbavte košťálu. Nakrájejte na tenké nudličky, velkým nožem to půjde nejlépe.
  2. Připravte si mísu a vložte do ní nakrájené zelí. Přidejte sůl a dobře promíchejte. Je dobré nechat jej zhruba půl hodiny odstát, aby pustilo šťávu.
  3. Následně sceďte a vymačkejte, abyste ho zbavili přebytečné tekutiny.
  4. Očištěnou mrkev nastrouhejte na hrubém struhadle a přidejte ji k zelí.
  5. V jiné míse smíchejte cukr s octem, promíchejte, aby se cukr dobře rozpustil. Podle chuti můžete přidat také hořčici.
  6. Tuto směs přimíchejte k majonéze. Vzniklou zálivku přidejte k zelenině a důkladně promíchejte. Případně můžete chuť ještě doladit.
  7. Je dobré nechat salát coleslaw alespoň 30 minut odpočinou v lednici, aby se chutě promísily.

TIP: Zdravou volbou může být také zelný salát nebo šopský salát

Jak vylepšit salát coleslaw?

Originál salát coleslaw má klíčový postup, ne použité ingredience. I samotnou přípravou totiž můžete jeho chuť vylepšit. Klíčové je krájení zelí, připravit byste měli co nejtenčí nudličky. Díky tomu bude chutné a křupavé. Ke křupavosti pomůže také nasolení – pokud zelí promačkáte a necháte ho pustit šťávu, výsledek bude ještě lepší. Do zálivky můžete přidat také špetku pepře pro ozvláštnění chuti. (Někdy se připravuje také salát coleslaw s červeného zelí)

Tip: Čekáte-li návštěvu pak vyzkoušejte rychlý a chutný pařížský salát.

Zelný salát coleslaw s mrkví se skvěle hodí k mnoha pokrmům, nejoblíbenější je k různým pečením, ovšem vychutnat si ho můžete i jen tak. Tento salát je lehký a svěží, přičemž příprava není vůbec složitá.


Další recepty na saláty

5/5 - (1 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.