Salát coleslaw: Recept. Rychlá příprava v pár krocích

Coleslaw je populární převážně v Americe, i u nás však získává na oblíbenosti. Jedná se o poměrně jednoduchý salát pouze z pár surovin, ovšem při té správné přípravě získáte neodolatelný pokrm hodící se hlavně k pečenému masu.

Máte-li rádi chutné recepty na saláty, nemůžete vynechat coleslaw. Je svěží a můžete si ho připravit snadno i u vás doma.

TIP: Zdravou volbou může být také zelný salát nebo šopský salát
salát coleslaw
Zdroj foto: Ildi Papp / Shutterstock.com

Recept salát coleslaw

Vyzkoušejte chutný recept coleslaw salát s jednoduchou přípravou. Co na zelný salát s mrkví potřebujeme?

Suroviny

 • menší hlávka zelí (1–1,2 kg),
 • 2 větší mrkve,
 • 20 g moučkového cukru,
 • 30 ml jablečného octa,
 • 150 g majonézy,
 • sůl,
 • dle chuti dijonská hořčice.

Jak připravit salát coleslaw?

 1. Zelí očistěte a rozkrojte na čtyři části. Každou z nich zbavte košťálu. Nakrájejte na tenké nudličky, velkým nožem to půjde nejlépe.
 2. Připravte si mísu a vložte do ní nakrájené zelí. Přidejte sůl a dobře promíchejte. Je dobré nechat jej zhruba půl hodiny odstát, aby pustilo šťávu.
 3. Následně sceďte a vymačkejte, abyste ho zbavili přebytečné tekutiny.
 4. Očištěnou mrkev nastrouhejte na hrubém struhadle a přidejte ji k zelí.
 5. V jiné míse smíchejte cukr s octem, promíchejte, aby se cukr dobře rozpustil. Podle chuti můžete přidat také hořčici.
 6. Tuto směs přimíchejte k majonéze. Vzniklou zálivku přidejte k zelenině a důkladně promíchejte. Případně můžete chuť ještě doladit.
 7. Je dobré nechat salát coleslaw alespoň 30 minut odpočinou v lednici, aby se chutě promísily.

Jak na dokonalý coleslaw?

U originál salátu coleslaw nejsou tak klíčové suroviny, jako spíše postup. I samotnou přípravou totiž můžete jeho chuť vylepšit. Klíčové je krájení zelí, připravit byste měli co nejtenčí nudličky. Díky tomu bude chutné a křupavé. Ke křupavosti pomůže také nasolení – pokud zelí promačkáte a necháte ho pustit šťávu, výsledek bude ještě lepší. Do zálivky můžete přidat také špetku pepře pro ozvláštnění chuti. (Někdy se připravuje také salát coleslaw s červeného zelí)

Zelný salát coleslaw se skvěle hodí k mnoha pokrmům, nejoblíbenější je k různým pečením, ovšem vychutnat si ho můžete i jen tak. Tento salát je lehký a svěží, přičemž příprava není vůbec složitá.

TIP: Čekáte-li návštěvu pak vyzkoušejte rychlý a chutný pařížský salát.


Další recepty na saláty

Ohodnoťte recept
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.