Boho styl bydlení aneb orient a exotika i ve vaší domácnosti

Boho styl je v současnosti jeden z nejoblíbenějších stylů, ke kterému tíhnou především mileniálové. Zařídit si ložnici s prvky nespoutanosti a ležérnosti můžete i vy.

Poradíme vám 6 tipů, s nimiž bude vaše ložnice proměněná k nepoznání. Vydejte se do světa boho, světa bez striktních pravidel a konvence. Konečně vyjádřete to, co jste si již dlouho přáli.

Zdroj foto: brizmaker / Shutterstock.com

Zkuste čistý styl

Boho styl bydlení má mnoho podob. Ten nejzákladnější je kombinace bílých a smetanových odstínů v kombinaci s přírodními materiály. Dopřejte si kvalitní zakázkový dřevěný nábytek s příběhem, a ložnici tak zútulněte pomocí doplňků. Dlouhé závěsy až na zem v barvě ivory skvěle doplní nábytek z masivního dubu, ručně pletený kobereček v zemitých barvách se bude vyjímat na voňavé dřevěné podlaze. Pouze dřevo a odstíny bílé a béžové – a jste doma! V naprosto stylově čistém interiéru.

Prvky orientu? Výborný tip!

Procestovali jste kus Blízkého Východu a toužíte se do té tajemné atmosféry před každým spaním přenést? Styl boho je skvělý tip právě pro vás. Dopřejte si na podlahu barevné perské koberce a ložnici doplňte celou řadou malých polštářků, které budou nejen na posteli, ale i po kraji místnosti. Na zem umístěte futon pro cvičení ranní jógy a pohádka tisíce a jedné noci může právě začít. Kdo ví, třeba vás do ní odnese váš kouzelný létající koberec.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Boho jste vy

Odkud vlastně pochází boho styl? Jedná se o termín, který se vyskytoval v průběhu 19. století ve Francii a označoval originalitu, osobitost i trochu rebélie. V podstatě tento styl žádná jasně definovaná pravidla nemá. To ale neznamená, že by pozbýval vkusu. Při tvoření osobního životního prostoru proto pokaždé dbejte na to, co se vám líbí. Inspirujte se ve své minulosti a dopředu si určete, jaké prvky zvolit, a co už by bylo přes čáru.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Exotika povolena

Bohémové se odjakživa rádi obklopují exotickými předměty. Pokud i vy patříte mezi podobně naladěné dobrodružné duše, nebojte se svou jedinečnost vyjádřit. Originální zrcadlo přes celou zeď, na němž si vyrobíte rám pomocí mozaiky ze sklíček? Soška obřího slona, dřevěný domorodý bojovník, cizokrajná pestrobarevná ryba nebo třeba indiánská dýmka míru? Můžete si dovolit, co chcete. Styl boho nezná hranice.

Originální textilie

Nábytek už máte, ale přemýšlíte o doplňcích? Bohemian style přeje nápaditým kompozicím a textilním produktům z celého světa. Přejete si ručně tkaný přehoz na postel z dalekého Nepálu? Nebo by se vám líbil taburet, na kterém se líně povaluje tkanina od jezera Titicaca? Nebojte se vzorů, třásní, ani barevných kombinací. Jediné, na co je třeba dbát, je kvalita. Produkty z nekvalitních materiálů vám prostě nesmí přes práh, celý dojem by totiž poničily.

Zdroj foto: Kovtun Anastasiia / Shutterstock.com

Vychytávka na konec

Vaše ložnice nemusí sloužit pouze ke spánku a partnerskému soužití, bohémský styl přeje i kreativním a odpočinkovým chvilkám. Přejete si skvělý prožitek z četby své oblíbené knihy? Dopřejte si ve své ložnici závěsnou síť nebo křesílko. Houpání člověka příjemně zrelaxuje a dovolí mu ještě větší požitek z četby. V závěsném křesílku se výborně tvoří i literární díla nebo skicy. Každý si zde vychutná svůj vlastní kousek nebe.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Už víte, co je boho styl? Tento jedinečný koncept bydlení se vyznačuje absencí striktních pravidel a dovolení tvořivých a osobitých dekorací. Budou ve vaší ložnici plápolat dlouhé volné závěsy jako ve snímku Velký Gatsby nebo bude vaše spací místnost připomínat tisíce kilometrů vzdálené kraje?

Dopřejte si přesně to, co je vašemu srdci blízké. V nespoutané boho ložnici se budete cítit jako doma, vždy vítaní.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.