Boho styl bydlení: Jak vypadá a jaké dekorace využít?

Boho styl je v současnosti jeden z nejoblíbenějších stylů, ke kterému tíhnou především mileniálové. Zařídit si ložnici s prvky nespoutanosti a ležérnosti můžete i vy.

Chcete předělat vzhled své domácnosti a přetvořit svůj domov v oázu pohody, naplnit ji věcmi, díky kterým se budete cítit svobodně, které ve vás budou probouzet kreativitu a které budou mít zároveň i dekorativní význam? Možná je právě pro vás vhodný boho styl bydlení.

Poradíme vám několik tipů, s nimiž bude vaše ložnice proměněná k nepoznání. Vydejte se do světa boho, světa bez striktních pravidel a konvence. Konečně vyjádřete to, co jste si již dlouho přáli.

Zdroj foto: brizmaker / Shutterstock.com

Co je boho styl bydlení

Boho styl bydlení má mnoho podob. Ten nejzákladnější je kombinace bílých a smetanových odstínů v kombinaci s přírodními materiály. Dopřejte si kvalitní zakázkový dřevěný nábytek s příběhem, a ložnici tak zútulněte pomocí doplňků. Dlouhé závěsy až na zem v barvě ivory skvěle doplní nábytek z masivního dubu, ručně pletený kobereček v zemitých barvách se bude vyjímat na voňavé dřevěné podlaze. Pouze dřevo a odstíny bílé a béžové – a jste doma! V naprosto stylově čistém interiéru.

Druhy boho stylů

Přestože bohémský styl bydlení nemá žádná pravidla, rozlišujeme několik základních druhů. Styl hippy-boho je nejvíce otevřený a nakloněný experimentování s barvami a doplňky. Boho-chic je bohémský styl, který je založený na propojení módních trendů s krajkami, lapači snů a dalšími jemnými doplňky do interiérů. A beach-boho je přímo stvořený pro milovníky pláží a přímořského stylu bydlení. Sází na přírodní barvy v barvě písku a k dekorování používá veškeré prvky, které vás napadnou, když se řekne moře a pláž.

Prvky orientu? Výborný tip!

Procestovali jste kus Blízkého Východu a toužíte se do té tajemné atmosféry před každým spaním přenést? Styl boho je skvělý tip právě pro vás. Dopřejte si na podlahu barevné perské koberce a ložnici doplňte celou řadou malých polštářků, které budou nejen na posteli, ale i po kraji místnosti. Na zem umístěte futon pro cvičení ranní jógy a pohádka tisíce a jedné noci může právě začít. Kdo ví, třeba vás do ní odnese váš kouzelný létající koberec.

boho styl ložnice
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Boho jste vy

Odkud vlastně pochází boho styl? Jedná se o termín, který se vyskytoval v průběhu 19. století ve Francii a označoval originalitu, osobitost i trochu rebélie. V podstatě tento styl žádná jasně definovaná pravidla nemá. To ale neznamená, že by pozbýval vkusu. Při tvoření osobního životního prostoru proto pokaždé dbejte na to, co se vám líbí. Inspirujte se ve své minulosti a dopředu si určete, jaké prvky zvolit, a co už by bylo přes čáru.

boho style
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Exotika povolena

Bohémové se odjakživa rádi obklopují exotickými předměty. Pokud i vy patříte mezi podobně naladěné dobrodružné duše, nebojte se svou jedinečnost vyjádřit. Originální zrcadlo přes celou zeď, na němž si vyrobíte rám pomocí mozaiky ze sklíček? Soška obřího slona, dřevěný domorodý bojovník, cizokrajná pestrobarevná ryba nebo třeba indiánská dýmka míru? Můžete si dovolit, co chcete. Styl boho nezná hranice.

Doporučujeme: Kam umístit zrcadlo?

Dekorace boho styl

Milujte exotické doplňky a suvenýry dovezené z cest? Nebo jste spíš přírodní typ a máte rádi dřevo? Stejně jako v případě barev, když dojde na doplňky a dekorace, zapomeňte na minimalismus, a naopak se řiďte pravidlem: čím více, tím lépe.

  • Po celém domově si vystavte vaše oblíbené suvenýry, dekorace, barevné polštáře, pestrobarevné koberce, svíčky a další věci, které milujete.
  • Odvažte se a do obývacího pokoje si pověste houpací síť, ve které budete moci relaxovat.
  • Vytvořte si na zdi koláž z vašich oblíbených fotografií, seskládejte si mozaiku ze zrcadel nebo si pověste na stěnu koberec.

Polštáře, deky a relaxační prvky

Použití pestrobarevných polštářků jsme již nakousli, když jsme zmiňovali zakomponování nejrůznějších doplňků. Ale musíme vypíchnout i zařízení útulného koutku, který si můžete zřídit buď na gauči, jenž pokryjete právě pestrobarevnými polštářky a dekami, nebo si vytvořte sezení na zemi.

Originální textilie

Nábytek už máte, ale přemýšlíte o doplňcích? Bohemian style přeje nápaditým kompozicím a textilním produktům z celého světa. Přejete si ručně tkaný přehoz na postel z dalekého Nepálu? Nebo by se vám líbil taburet, na kterém se líně povaluje tkanina od jezera Titicaca? Nebojte se vzorů, třásní, ani barevných kombinací. Jediné, na co je třeba dbát, je kvalita. Produkty z nekvalitních materiálů vám prostě nesmí přes práh, celý dojem by totiž poničily.

boho styl bydlení
Zdroj foto: Kovtun Anastasiia / Shutterstock.com

Pokojové rostliny podtrhují boho styl

Ačkoliv je každý interiér zařízený v bohémském stylu jiný, mezi společné prvky patří rostliny. Buď klasické pokojovky, například tchýnin jazyk nebo monstera, nebo sukulenty, palmy a další exotické rostliny. Záleží pouze na vás, kterým rostlinám dáváte přednost. A jelikož rostliny potřebují světlo, dopřejte jim dostatek denního světla.

Boho styl ložnice

Vaše ložnice nemusí sloužit pouze ke spánku a partnerskému soužití, bohémský styl přeje i kreativním a odpočinkovým chvilkám. Přejete si skvělý prožitek z četby své oblíbené knihy? Dopřejte si ve své ložnici závěsnou síť nebo křesílko. Houpání člověka příjemně zrelaxuje a dovolí mu ještě větší požitek z četby. V závěsném křesílku se výborně tvoří i literární díla nebo skicy. Každý si zde vychutná svůj vlastní kousek nebe.

boho styl
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Už víte, co je boho styl? Tento jedinečný koncept bydlení se vyznačuje absencí striktních pravidel a dovolení tvořivých a osobitých dekorací. Budou ve vaší ložnici plápolat dlouhé volné závěsy jako ve snímku Velký Gatsby nebo bude vaše spací místnost připomínat tisíce kilometrů vzdálené kraje?

Dopřejte si přesně to, co je vašemu srdci blízké. V nespoutané boho ložnici se budete cítit jako doma, vždy vítaní.

Boho styl bydlení je vhodný pro všechny, kdo mají kreativního ducha a potrpí si na pestré doplňky, svobodu vyjádření a nekonvenční styl bydlení. Pokud jste zapřisáhlý minimalista, boho styl nejspíš nebude váš šálek kávy.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.