Francouzský styl bydlení: Moderní s nádechem elegance

Francie je spojována s módou, elegancí a specifickým designem. Francouzský styl bydlení je velmi sofistikovaný a nóbl. Přitom si zachovávají jednoduchost, ovšem jsou šik a jedinečné. Vneste trochu Francie i do svého domova.

francouzský styl bydlení
Zdroj foto: MDV Edwards / Shutterstock.com

Výběr správných barev ve stylu francouzska

Barvy jsou velmi důležité a ovlivní celkový vzhled interiéru. Dominantní barvou je pro francouzský styl bydlení ve většině případů jasně bílá – nejčastěji využívána hlavně na stěny, díky tomu pak můžete snadno zkombinovat další dekorace a vybavení v pastelových barvách jako je:

  • béžová,
  • světle šedá,
  • pastelově modrá,
  • růžová.

Francouzský styl je spojován hlavně se světlými barvami, ovšem i tmavé výrazné odstíny zde mají své místo. Většinou jsou však v tmavých barvách pouze ty nejvýraznější prvky. Do jídelny skvěle zapadne černý stůl, ovšem okolí už volte spíše ve světlejších barvách. Vytvoříte tak jedinečnou atmosféru.

Oblíbenou barvou je také zlatá, které je extravagantní a luxusní. Některé z doplňků proto volte v této výrazné barvě, abyste rozzářili interiér. Další barvou, kterou můžete rozbít jinak nevýrazné tóny, je červená, respektive její tmavší bordó odstín. Jestliže se nechcete držet nevýrazného stylu, můžete tuto barvu využít i k malování stěn. Skvěle bude vypadat jedna barevná stěna, přičemž ostatní zůstanou bílé.

Podlahy

Nejčastěji používanými materiály pro podlahy jsou ve francouzském bydlení dřevo a mramor. Dřevěné podlahy nabízí příjemnou teplou barvu, která zpříjemní každou místnost, hodí se tak hlavně do obývacího pokoje či ložnice. Mramorový vzor vypadá luxusně a elegantně, hodí se proto hlavně do chodeb, koupelen, zkombinovat ho však můžete i v obýváku. Záleží pouze na tom, jaký dojem chcete v interiéru vytvořit.

Francouzský nábytek

Výběr nábytku je poměrně náročný, je totiž třeba být kreativní a vybrat ty kousky, které zapadnou do vašeho domova. Oblíbená je kombinace moderních, minimalistických a klasických stylů nábytku. Je však třeba vybírat s citem, abyste vybavení zbytečně nepřekombinovali. Snažte se proto volit spíše nevýrazné kousky – bílá barva, dřevo v kombinaci s bavlnou a podobně.

Díky nenápadnému nábytku si poté můžete dovolit sáhnout po jednom, který bude extravagantní. K Paříži totiž patří také starožitný nábytek. Zvolte proto starožitnou sedačku či křeslo a zbytek doplňte jednoduchým moderním nábytkem. Upřednostněte kvalitu nad kvantitou, interiér by totiž měl zůstat jednoduchý a vzdušný.

Doplňky francouzského stylu

Chybět by nemělo ani pár výrazných doplňků, které upoutají pohled. Populární jsou výrazné lustry, třeba i křišťálové. Pokud hledáte něco, co tolik nezasáhne do interiéru, volte velké zrcadlo s výrazným rámem. To opticky rozšíří místnost, přičemž do ní skvěle zapadne a stane se vaším oblíbeným doplňkem.

Kousek umění

Do moderního francouzského interiéru neoddělitelně patří umění. Vybrat si můžete oblíbenou sochu, ovšem skvěle poslouží také netradičně zpracovaný konferenční stolek či třeba jen obyčejná mísa na ovoce. Snažte se vybrat alespoň pár prvků, které jsou umělecky zpracované a nejedná se pouze o tradičně zpracovaný kousek nábytku či jiného vybavení.

Dejte prostor kreativitě

Ačkoliv se nabízí mnoho různých doporučení, jak si zařídit bydlení ve francouzském stylu, nedržte se pouze daných pravidel. Nejlépe se totiž budete cítit v interiéru zařízeném přesně podle svého stylu. Moderní styly bydlení jsou velmi flexibilní, takže si vybavení můžete přizpůsobit. Snažte se pouze držet teplých barev, jednoduchosti a zároveň praktičnosti.

Vytvořit francouzský styl bydlení není zrovna složité, klíčové je držet se přírodních materiálů jako je dřevo, dále pak mramor. Místnosti zachovejte světlé a vzdušné, dekorace vybírejte dle svého vkusu a vytvořte tak jedinečný design svého domu či bytu.

Zdroj: linesmag.com


Tipy na další styly bydlení

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.