Glamour styl bydlení aneb noblesa v domácnosti

Moderní glamour styl se stává stále vyhledávanější možností, jak si útulně zařídit interiér svého domu nebo bytu. Je to design, ve kterém hrají hlavní roli osobité doplňky.

Pojďte se s námi podívat na to, čím se glamour vyznačuje. Lákal by i vás takovýto styl pro vaši domácnost?

Glamour styl je pomyšleno do posledního puntíku

Glamour style bydlení milují perfekcionisté, celebrity i lidé s uměleckým cítěním. Doma se cítí tam, kde to má neotřelý a jedinečný nádech. Těžko tyto milovníky designu donutíte bydlet v tuctovém nábytku, co má každý druhý. Celý koncept jednotlivých místností je v glamour dotažen do posledního detailu. Dopředu se ví, kde bude stát toaletní stolek s taburetem i kde bude umístěn starožitný skvost. Blýskavé doplňky a okázalé prvky zde hrají velmi důležitou roli.

glamour style
Zdroj foto: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Originální kousky hrají hlavní roli

Šito horkou jehlou? Ani náhodou! Glamour styl bydlení rozhodně není přeplácaným výmyslem jednoho bujarého posezení s bytovým architektem. Jedná se o dopředu promyšlenou symfonii drobných doplňků i lesklých ploch. V tomto interiéru rozhodně nesmí chybět prostorné zrcadlo s vintage rámem, starožitný skleník ukrývající hřejivé skvosty nebo okázalý lustr z křišťálu. Rozhodně se budete v tomto prostoru cítit povznešeně. V té nejlepší společnosti.

Textilie nejvyšší kvality

Myslíte si, že bytový textil není pro výsledný pocit z interiéru důležitý? V tom případě vám doporučujeme malou procházku tam, kde vládne eklektický styl – a ocitnete se v ráji. Prostěradla vyšívaná zlatou nití, luxusní ubrusy, damaškové prostírání a zlaté či stříbrné odlesky v originálních výšivkách vás přenesou do zcela jiného světa. Mnozí lidé si přejí obývat místnosti, ve kterých se budou cítit jako v letním sídle šlechticů minulých století. Právě glamour je tam dokonale přenese.

Zdroj foto: Nelia L / Shutterstock.com

Stěny jako v letohrádku

Noblesa v podobě bytového designu se dá vyjádřit i tím, že si na stěny svého příbytku nedáte obligátní bílou nebo béžovou výmalbu. Glamour interiér se nebojí dotáhnout dokonce ani ty nejmenší detaily. Můžete si vybrat, zda si necháte ručně vymalovat strop nebo alespoň okolí zavěšeného okázalého lustru. Laděné do pastelových barev zvolte fototapety na stenu. Dojem pobytu v letohrádku můžete umocnit volně stojícími lampami, které zpříjemní večerní chvíle určené odpočinku.

Vítejte v koupelně snů

Hledáte-li místo, kde se styl glamour doslova zkrystalizuje do své nejpůsobivější podoby, bude to koupelna. Právě zde si lze vyhrát s mnoha detaily. Samozřejmostí by měla být prostorná místnost s mnoha zrcadly a volně stojící vana na elegantních nožkách. Vodovodní baterie lze pořídit starožitné, nebo alespoň ve vintage stylu. Dvě umyvadla vedle sebe jsou nejen praktická, ale i vysoce stylová. Když k nim přidáte taburet s voděodolnou koženou úpravou, bude to naprostá trefa do černého. Zároveň pamatujte, že zlaté doplňky a bílý mramor nikdy neurazí.

Vaření v ráji

Abyste si představili, co je glamour, můžete zavřít oči a představit si prostornou kuchyň s mnoha skříňkami. Je celá bílá a úchytky září leskem a dokonalostí. Samozřejmostí jsou chytré spotřebiče, ty jsou ale ukryté a nijak neruší celkový dojem z toho úžasného prostoru. Na světlé barvě není obecně užívání tolik vidět jako na tmavých odstínech, proto se ihned můžete pustit do výroby něčeho lahodného. Když otevřete jednu ze skříněk, bude na vás čekat pohled do prostorné lednice. Právě jste objevili kuchařský ráj.

Jedním z určujících prvků pro tento okázalý bytový styl je i opravdu pompézní osvětlení. To nesmí chybět v žádné z místností, a kromě velkých křišťálových lustrů se po bocích zdí umisťují přídavné lampy a další závěsná svítidla.


Tipy na další styly bydlení

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.