Urban jungle: Moderní styl bydlení, který vás přenese do přírody

Už vás štve bydlení ve městě, chybí vám zeleň a chcete se obklopit přírodou, i když z okna vidíte jen samé paneláky a auta? Právě proto vznikl styl urban jungle. Stále častěji totiž lidé prahnou po přírodě, po zeleni a vůni dřeva. Tohle všechno ale můžete mít doma – a nezáleží vůbec na tom, kde žijete. Spojte se s přírodou, i když žijete ve městě. Jak na to?

urban jungle
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Jako v džungli

Když si představíme džungli, naskytne se nám pohled na barevné květiny, zvířata, zelené rostliny a život všude kolem. Právě takové prostředí si můžete vytvořit i doma.

  • Urban jungle styl není jen o tom, obklopit se pokojovými kytkami, jak by se mohlo na první pohled zdát.
  • I když květiny hrají podstatnou roli v tomto stylu, důležité jsou i doplňky – a samozřejmě i výběr nábytku.
  • Styl urban jungle se dá potom také skvěle kombinovat s boho nebo s industriálním stylem. A jak si takovou oázu vytvořit i u vás doma?

Kytičky, kam se podíváte

Když už máte být jako v džungli, chce se to obklopit zelení. Je úplně jedno, zda si zvolíte jen jednu místnost, kterou si v tomto duchu vybavíte, nebo budete mít zeleň po celém bytě. Vítané jsou kytky všech velikostí i druhů. Můžete si vytvořit jeden koutek, kam postavíte velké květináče s většími kytkami. Kytky ale mohou být i na nejrůznějších podstavcích, být zavěšené nebo volně ložené v prostoru.

Kytičky vypadají hezky i na poličkách a na jednotlivých kusech nábytku. Zkrátka pokud chcete napodobit urban jungle styl, kytky si dejte kamkoliv, kam jen to jde. Třeba i do ložnice nebo koupelny. Přírodě budete hned o něco blíže.

Tapety a doplňky

Určitě ale tento oblíbený styl není jen o samotných kytkách. Pokud chcete evokovat vzhled džungle, musíte zajít ještě dále. V tomto stylu se tak hojně využívají i doplňky a také tapety. Mělo by jít o barevné doplňky, tapety se zvířátky nebo veselými přírodními motivy. Tapety si opět můžete dát jen ty kusové, tedy jen na určitou část zdi nebo klidně oblepit většinu pokoje.

Tropické motivy mohou být různé, obvykle jde o různobarevné ptáky nebo tolik oblíbené plameňáky. Co se týče barev, využívejte nejvíce:

  • žlutou,
  • zelenou,
  • růžovou,
  • oranžovou,
  • tyrkysově modrou.

Nejlépe pak uděláte, když všechny barvy dohromady zkombinujete. Kromě tapet se zaměřte i na nejrůznější sošky, obrázky nebo větší malby.

Přírodní nábytek

K celému stylu patří i kvalitní a vhodně vybraný nábytek. Ten by měl samozřejmě být také přírodní, takže se nejvíce hodí kvalitní dřevěný nábytek z masivu, pokud možno v tmavších odstínech. Masivní nábytek má něco do sebe – nejenže nás přibližuje k přírodě, ale také hezky voní. A právě vůně dřeva a lesa k urban jungle stylu dokonale ladí.

Masivní nábytek je sice kvalitní a má dlouhou životnost, ne pro každého je cenově dostupný. Pokud si tak nábytek z masivu dovolit zrovna nemůžete, nezoufejte. Svůj nový styl můžete skvěle doplnit i o ratanový nábytek, který se k urban jungle stylu také skvěle hodí, a navíc je o poznání levnější a dostupnější.

Ještě něco navíc

Pokud budete chtít tento styl dovést k dokonalosti, vsaďte i na umělé květiny, o něž se alespoň nebudete muset starat, dokonce jsou dnes k dostání i kaktusy a jiné druhy kytek z porcelánu. Tropické vzory pak můžete mít i na povlečení, na nádobí nebo ubrusech.

Heslo zní – rostliny a tropické vzory, kam se podíváte. Takže to klidně můžete i trošku přešvihnout, u tohoto stylu se to může. U kytek sázejte na již zmíněné kaktusy, ale i palmy, fíkusy, kapradiny nebo citrusy. Je jedno, zda budou umělé, živé nebo jen nakreslené.

Obklopte se přírodou a novým exotickým stylem. Budete se cítit mnohem lépe a určitě si ve své nově vytvořené oáze i skvěle odpočinete.


Tipy na další styly bydlení

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.