Středomořský styl bydlení: Prim hrají pastelové barvy a přírodní dekorace

Milujete léto a čas dovolených, oblázkové či písečné pláže, čerstvý vzduch, sluníčko a všudypřítomnou pohodu? Vytvořte si přesně takovou atmosféru doma a vsaďte na středomořský styl.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com
Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

 

Ten je velmi populární a ani není složitě si jej vytvořit, začít můžete tím, že vytáhnete své suvenýry z letní dovolené!

Čistota, vzdušnost a přírodní materiály v hlavní roli

Co si vybavíte jako první, když se řekne Středomoří? Jistě to bude příroda, moře, čistý vzduch a příjemné teplé barvy okolo. Přesně tak si můžete atmosféru středomoří navodit i u vás doma.

  • Je potřeba začít u nábytku, ke středomořskému stylu se hodí ten z přírodních materiálů, takže volte nábytek z masivního dřeva, kombinujte ho s kovem či kamenem a nezapomeňte ani na ratan nebo proutí.
  • Snažte se zbavit svůj interiér přebytečných věcí, protože středomořský styl je o volnosti a vzdušnosti, mějte doma tedy jen to, co skutečně běžně používáte a co vám dělá radost.
  • Interiér nesmí být přeplácaný, musí se vám dobře dýchat, i když vás nebude ovívat zrovna čerstvý vánek od moře.

Hra s barvami

Co se týče barev, základem je bílá nebo popřípadě světle šedivá. K bílé barvě, která by měla převažovat, pak volte pastelové odstíny, jako je:

  • světle modrá,
  • oranžová,
  • žlutá,
  • levandulová.

Krásnou a velmi typickou kombinací je pak námořnická modrá s bílou. Zdi vymalujte v přírodních tónech a stejně tak volte i podlahy v přírodních a neutrálních barvách. Pastelové tóny se snažte do interiéru vnést v podobě dekorací, polštářků, nebo ratanového a proutěného nábytku.

Zdroj foto: KUPRYNENKO ANDRII / Shutterstock.com
Zdroj foto: KUPRYNENKO ANDRII / Shutterstock.com

Určitě nezapomeňte ani na květiny a bylinky. Přes zimu může stůl zdobit kytice sušených levandulí, nebojte se ani pěstování vlastních bylinek v květináčích.

Hodně světla

Máte rádi dlouhé a temné závěsy nebo si libujete v krajkovaných záclonách? Ke středomořskému stylu se ani jedno příliš nehodí, naopak potřebujete domů přinést co nejvíce světla, takže často větrejte a pouštějte si domů o něco více světla. U moře je také sluníčko všude, no ne?

Středomořsky laděný interiér by měl být plný světla, měl by působit jemně a vzdušně, pokud tedy potřebujete zatemnit, zkuste vybírat i závěsy v jemných pastelových barvách nebo si pořiďte jednoduché záclonky.

Proužky a dekorace, se kterými si vyhrajete

Ke středomořskému stylu určitě patří i proužky, ty totiž evokují námořnický styl. Domů si pořiďte například pruhované polštářky nebo křesílka s pruhovanými potahy.

Zdroj foto: KUPRYNENKO ANDRII / Shutterstock.com

Další věcí jsou dekorace. Pokud doma máte přivezené kamínky od moře, vytáhněte je a naaranžujte je například do vázy nebo do menších sklenic. Smíchat můžete malé oblázky s mušličkami a nahoru položte čajovou svíčku. Ihned budete mít nádhernou středomořskou dekoraci.

Pokud jste zručnější, vytvořit si můžete i pastelovou mozaiku na zeď nebo třeba zvonkohru z mušlí. Pokud zruční nejste, samozřejmě můžete podobné dekorace i koupit. Zkrátka cokoliv, co patří k moři, se vám ve středomořském interiéru bude nádherně vyjímat.

I když my moře nemáme, můžeme si doma tuhle nádhernou atmosféru snadno vytvořit a vsadit na středomořský styl.

Zdroj: bydlimekvalitne.cz, lp-life.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.