Zlatá barva v domácnosti vynikne. Kdy je jí ale příliš?

Zlato je oblíbené snad u všech lidí na světě, a to ne jenom kvůli jeho ceně. Čirá jiskra, třpytivé odlesky a samotná atmosféra, kterou zlatá barva vyzařuje je nesmírně přitažlivá.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Víte, že zlatá barva může udělat i váš domov harmonizovaným místem, kde se snoubí dotek luxusu a pohody zároveň?

Výrazně, ale decentně

Zlatá barva je velmi silná a nepřehlédnutelná, proto její nadbytek v interiéru může způsobit jeden velký kýč a chaos. Proto se při dekoraci vašeho domova touto barvou řiďte heslem „méně je více“. Jedině tak totiž docílíte kouzelného designu jednotlivých pokojů.

Rozzařte svůj domov pomocí zlatých světel

Přemýšlíte, jak vylepšit interiér vašeho domova? Rozzářit ho můžete pomocí krásných lamp, které buď umístíte například na noční stolek, nebo zavěsíte nad stůl. V dnešní době si můžete vybrat ze široké škály zajímavých designů přesně podle vašeho vkusu. Alternativou mohou být také různé lucerničky se zlatým kováním, které společně s plamínky svíček dodají dokonalou atmosféru pokoje. A pro luxusní vzhled kombinujte barvu černou a zlatou.

Zlatá barva oživí váš interiér

Zlatou barvu můžete do interiéru také zakomponovat pomocí jednoduchého nápadu. Stačí natřít nohy nočního, konferenčního či odkládacího stolku zlatou barvou. Fantazii se meze nekladou, do parády si můžete vzít i například stojany na květiny nebo židle. Tento obyčejný, ale efektivní způsob inovace starého nábytku dodá místnosti bezkonkurenční eleganci a noblesu. Nezapomeňte také na správnou kombinaci, rozhodně nic nezkazíte barvou bílou a hnědou.

Nástěnné dekorace

Milovníci minimalismu si svůj interiér mohou oživit zlatými doplňky, které jednoduše přidělají na stěnu. V tomto případě se jedná o výrazné kousky, co doplní potřebný šmrnc celému pokoji. Nezapomínejte, že zlatá barva skvěle vynikne a udělá parádu v kombinaci s neutrálními barvami.

Ze starého nové

Inovace a kreativita, co se týká domácího vyrábění dekorací, neberou konce. Leží vám ve sklepě staré láhve od vína nebo limonád, květináče či misky, které se chystáte vyhodit? Proč byste je vyhazovali, když je můžete perfektně zužitkovat. Nastříkejte je zlatou barvou a uvidíte, jak tyhle předměty dostanou rázem nový vzhled, který vašemu interiéru dodá tu pravou jiskru.

I v ložnici by neměla chybět zlatá barva

Zlatá barva dodá glanc také vaší ložnici. Nemusíte nutně pořizovat všechno zlaté, stačí pouhý nádech, například rám zrcadla, stínidlo u lampy nebo ozdobné kroužky na závěsy.

Zdroj foto: Anna Marynenko / Shutterstock.com

Sedačka, která zaujme

Ti odvážnější si mohou svůj domov oživit například sedací soupravou ve zlatých tónech – ideálně s kovovým a hnědým podtónem. V kombinaci s šedou a bílou bude váš obývací pokoj vypadat senzačně. Pamatujte ale, že se zlatou byste to neměli přehánět, takže jeden zlatý kus nábytku bohatě stačí.

Nezapomeňte na polštáře

Polštáře by neměly chybět jak v ložnici, tak na pohovce v obývacím pokoji. Možná se to nezdá, ale právě polštáře patří mezi základní prvky, které určují styl a pokoji dodají tu vytouženou třešničku na dortu. A což teprve takový zlatý polštář se zajímavým vzorem?

Pár pravidel na závěr:

  • Všeho s mírou – Měli byste se řídit pravidlem, že zlatá v interiéru by měla být v poměru 1:3.
  • Nádech zlaté – Zlatá barva by měla být pouhým nádechem v domácnosti, nikoli ji celou zahltit. Proto vsaďte na pouhých pár doplňků, které interiér rozzáří.
  • Řiďte se trendy – Při dekorování vašeho bydlení zlatou barvou je dobré řídit se momentálními trendy. V kombinaci s minimalismem, urbanismem a industrialismem bude váš domov dokonalý.
  • I na odstínu záleží – Také správný odstín je velmi důležitý, jinak by váš příbytek mohl působit velmi nevkusně.

Teď se už v klidu můžete pustit do dekorace vašeho bydlení zlatou barvou. Přejeme hodně štěstí.

Zdroj: treehouse.co

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.