Kdy nakupovat vánoční dárky? Využijte ten správný čas

Vánoční dárky je třeba si pořádně naplánovat. Jak postupovat při jejich výběru? A kdy je ten nejlepší čas na nákup vánočních dárků? Přinášíme vám také rady, jak ušetřit na dárcích.

Vánoce se pomalu, ale jistě blíží, a proto je načase začít s plánováním příprav.

V období těsně před Vánoci nakupování dárků mnohdy provází stres a napjatost, zda zvládnete nakoupit vše, co jste chtěli. Proto je dobré začít s nákupy o něco dříve. Kdy je však ten správný čas?

kdy nakupovat dárky
Zdroj foto: Ievgenii Meyer / Shutterstock.com

Vytvořte si seznam vánočních dárků

Začátek listopadu je skvělým časem, kdy začít s plánováním dárků.

  • Jestliže si přehledně sepíšete, koho chcete obdarovat, můžete si ušetřit řadu starostí.
  • Sestavte si proto seznam lidí, pro které budete kupovat dárek.
  • Pak podle něj budete moci snadno postupovat a nestane se vám tak, že si pár dní před Vánoci vzpomenete, že vám pro někoho dárek chybí.
  • Dobré je také určit si rozpočet a zvážit, kolik do nákupu dárků chcete investovat. Budete tak mít jasný přehled a ušetříte si starosti.

Nákupy ze zahraničí

Existuje řada zahraničních stránek, na kterých můžete získat drobné dárky, ovšem i hodnotné kousky. Oblíbené jsou čínské e-shopy, které nabízí zboží za příznivou cenu. Problémem však bývá dlouhá doručovací doba.

Jestliže byste tedy rádi nakoupili vánoční dárky ze zahraničí, vždy si zkontrolujte, jaká je doručovací lhůta. Ta se většinou pohybuje kolem 4—6 týdnů. V tomto roce je tak 11. listopad tím nejpozdějším datem, kdy objednat dárky z čínských e-shopu, aniž byste se museli stresovat, zda do Vánoc dorazí.

Nabízí se však i další zahraniční e-shopy, které doručují z USA či Německa. Doba dodání z těchto zemí je mnohdy kratší, pohybuje se zhruba kolem dvou až tří týdnů. Začátek prosince, ideálně 1. či 2. prosince, je tak nejlepší dobou, kdy objednat zboží. Ovšem vzhledem k tomu, že v období Vánoc je nápor na e-shopy i dopravce, rozhodně neuděláte chybu, pokud objednáte dárky raději s větším předstihem.

Tipy na vánoční dárky nájdete tu: Vánoční adrenalinové dárky pro sportovce

Online nákupy u nás

Abyste se vyhnuli shonu v obchodních centrech, můžete samozřejmě zboží objednávat také z českých e-shopů. Ty nabízí opravdu široký sortiment, takže najdete vše potřebné. Výhodou je výrazně kratší doručovací lhůta. Vzhledem k tomu, že Vánoce jsou letos v pátek, máte několik dní v tomto týdnu na objednání dárků.

Zboží většinou bývá doručeno do 2—3 dnů, v předvánočním období se však tato doba může prodloužit. Nejzazším termínem pro objednávání z e-shopu je tak období kolem 19. prosince. I zde však platí, že rozhodně není na škodu objednávat raději s předstihem, tedy alespoň v období od 13. do 19. prosince.

Při online nakupování si vždy ověřujte, u jakého prodejce nakupujete. Zákaznické recenze vám mohou napovědět, jak dlouho bude zpracování a doručení objednávky trvat. Díky referencím také nešlápnete vedle a budete mít jistotu kvalitního zboží a seriózního jednání.

Přečtěte si také: Jak dokonale a jednoduše zabalit dárky

Nákupní centra

Jestliže nákupy vánočních dárků necháváte na poslední chvíli, pak jistě oceníte obchodní centra. Ta totiž bývají otevřená do poslední chvíle, a tak můžete sehnat vše potřebné dokonce i v samotný den Vánoc, tedy 24. prosince. Myslete však na to, že většina obchodů se v tento den bude zavírat ve 12:00.

Pro dárky se tedy vydejte 24. prosince dopoledne, anebo využijte k nákupům celý den 23. prosince. Obrňte se však trpělivostí, jelikož obchody jsou v tuto dobu plné nevrlých nakupujících, kteří se snaží sehnat ty nejlepší dárky na poslední chvíli.

Doporučujeme: Trendy barvy letošních Vánoc

Na nákup vánočních dárků nikdy není špatná doba. Jestliže se chcete vyhnout vánočnímu shonu a všechny vánoční dárky sehnat v klidu, pak využijte možnosti online nakupování. Pro to je nejlepší doba v podstatě celoročně – s čím větším předstihem nakoupíte, tím větší jistotu máte, že dárky včas dorazí.

Ovšem možností samozřejmě je nakupovat i během předvánočního týdne v kamenných prodejnách.

Tip: Jak na vánoční úklid

Zdroj: bestlifeonline.com


Zajímá vás také

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.