Vánoční trhy 2023: 5 měst, kde si užijete nejlepší atmosféru

Vánoční trhy přicházejí se začátkem adventu. Vůně svařeného vína, vánoční punč a pečené kaštany dotváří atmosféru Vánoc. Kam na vánoční trhy v Evropě a které jsou ty nejkrásnější?

Ve vašem městě jistě pár stánků se svařákem můžete navštívit, ty nejkrásnější trhy však najdete ve velkoměstech Evropy. Která města stojí za to navštívit o adventu? Podívejte se na ty nejkrásnější.

Kam na vánoční trhy v Evropě?

Vánoční trhy v Norimberku

Pokud se ptáte kam na vánoční trhy v Německu, vůbec nejznámější a nejoblíbenější vánoční trh Evropy najdete v německém městě Norimberk. Kouzelná výzdoba, mnoho stánků s originálními ozdobami a dobrotami, celosvětově známé vánoční koledy i bohatý program. To vše na vás čeká, a vy si tak spolu s vánočním punčem a typickými norimberskými klobásami užijete tu pravou vánoční atmosféru. Do Norimberku můžete vyrazit i na rodinný výlet, trhy si totiž užijí i děti díky krásným atrakcím.

Vánoční trhy Norimberk
Vánoční trhy Norimberk. Zdroj foto: Dmitry Kovba / Shutterstock.com
Kde se konají trhy v Norimberku?

Adventní trhy najdete na hlavním náměstí Hauptmarkt a v okolních uličkách a na náměstích, známé je také místo Sebalder Platz. Letos zde naleznete více než 200 stánků plných vánočních dobrot.

Kdy začínají vánoční trhy?

Adventní trhy v Norimberku začínají 25. listopadu slavnostní ceremonií. Je to oslava příchodu Vánoc, Ježíška za doprovodu vánočních písní, světelné show a trubačů. Adventní trhy končí na Štědrý den, tedy 24. prosince.

Dětské vánoční trhy v Norimberku

Hlavní dětský trh naleznete na Christkindlesmarkt a trvá rovněž od 25. listopadu do Štědrého dne. Na trzích naleznete řemeslníky, stánky s hračkami, kolotočy a dalšími atrakcemi pro děti.

Norimberk je nádherné historické město, takže vánoční trhy doporučujeme spojit s prohlídkou města a hlavních historických památek. Střed město je tvořen malebnými středověkými domky, což dotváří přátelskou atmosféru trhů. Pokud byste chtěli mít výhled na trhy z vrchu, stačí vyjet na Císarský hrad, odkud máte krásný výhled na vánoční stromek i okolí trhů.

Vánoční trhy Vroclav

Kam vyrazit na vánoční trhy do Polska? Na jihozápadě Polska najdete také krásné městečko Vroclav (Wrocław, Vratislav). Tam se v adventním čase změní celková atmosféra díky kouzelné výzdobě a velkému množství světýlek. Staré město spolu s kouzelnými štítovými domy se spolu se stánky změní v nádherné místo pro trávení adventního večeru. Vychutnat si můžete tradiční bramborové placky nebo vynikající pečené pstruhy.

Kouzelný čas Vánoc si můžete vychutnat také v romantickém Římě. Kouzelné město Itálie se řadí k oblíbeným destinacím nejen v letních měsících, ale také v čase adventu. Nejoblíbenějším vánočním trhem je rozhodně ten na Piazza Navona. Svatopetrské náměstí se může pyšnit nádherným betlémem, na nejkrásnější vánoční strom se můžete podívat přímo u Kolosea.

Vroclav – kdy se konají vánoční trhy ve Vroclavě?

Tradiční termín trvání adventních trhů v tomto polském městě je od 17. listopadu do 7. ledna 2024. Vánoční trhy a stánky jsou otevřeny denně od 10 hod. dopoledne až do večeře 21 hod.

Kde jsou vánoční trhy?

Nejvíce stánků bývá soustředěno na Velkém náměstí (polsky Rynek we Wrocławiu), což je historický střed města, snadno dostupný například od hlavního vlakového nádraží. Vánoční stánky najdete také na menším náměstí Plac Solny, které se nachází hned u Velkého náměstí.

Češi i Slováci mají v oblibě vánoční trhy v Polsku, protože je to hned sousední země a za vánočním punčem není třeba cestovat příliš daleko. Na vánočních trzích ve Vratislavi naleznete zajímavý kulturní program, město dýchající historií a především kouzelnou atmosféru Vánoc.

Vánoční trhy ve Vídni

Ten, kdo neviděl Vídeň v adventním čase, jako by nebyl. Pokud si chcete vychutnat skutečně kouzelnou atmosféru Vánoc, pak zajeďte do centra Vídně a vychutnejte si výzdobu i celkovou náladu, vůně i chutě. Před vídeňskou radnicí najdete vánoční trhy s více než 140 stánky. Rakouský advent je také známý díky průvodu Krampusů, hrůzostrašných čertů. Nenechte si ujít tento zážitek a zavítejte do Vídně.

Vánoční trhy Vídeň
Vánoční trhy Vídeň. Zdroj foto: Muellek / Shutterstock.com
Kde jsou ve Vídni vánoční trhy?

Vídeňské vánoční trhy se konají na těchto místech:
1. Náměstí Rathausplatz
2. Adventní trh Am Hof
3. Vánoční trhy na zámku Schönbrunn
4. Náměstí Marie Terezie
5. Náměstí Karlsplatz
6. Palác Belvedere
7. Prater – náměstí Riesenradplatz
8. Náměstí svatého Štěpána

Kdy začínají vánoční trhy ve Vídni?

Většina adventních trhů ve Vídni začíná 10. listopadu.

Kdy končí vánoční trhy ve Vídni?

Nejdéle trvají vánoční trhy v zábavním parku Prater, navštívit je můžete až do 7. ledna 2024.

Za nás určitě doporučujeme navštívit vánoční trhy na zámku Schönbrunn, které nesou nezapomenutelnou atmosféru Vánoc. Vychutnat si zde můžete výborné jídlo, vynikající vánoční punč pro nespočet způsobů, pečené kaštany či karamelová jablíčka. Naleznete zde také bohatou kulturní nabídku, vánoční koncerty, zábavný program pro děti, vánoční vesničku, tradiční řemesla, ručně vyráběné vánoční ozdoby a mnoho dalšího. Atmosféru vánočních stánků dotváří samotný zámek, krásně osvětlený v pozadí, na který se nebudete umět vynadívat. Při procházce se budete skutečně cítit jako na císařském dvoře.

Vánoční trhy v Londýně

Chcete nakoupit originální vánoční dárky pro svou rodinu a vychutnat si zároveň vánoční atmosféru? Pak pro vás bude nejlepší destinací Londýn. Anglické hlavní město vás nadchne velkým množstvím stánků a malými obchody s dárky za skvělé ceny. Kouzelnou výzdobu si můžete vychutnat například na Trafalgarském náměstí.

Kdy začínají vánoční trhy v Londýně?

Obecně začínají trhy v Londýně již 17. listopadu a trvají do 1. ledna 2024. Termíny otevřených stánků a vánočního programu se však liší podle jednotlivého náměstí.

Kde se konají trhy v Londýně?

Nejkrásnější místa a nejlepší vánoční atmosféru zažijete v:
1. Winter Wonderland v Hyde Parku
2. Kingston
3. Leicester Square
4. Southbank Center
5. Covent Garden
6. Trafalgar Square
7. Oxford Street

Na co všechno se můžete těšit v Londýně? Vánoční trhy lákají turisty hlavně na stánky s tradičním občerstvením, horkou čokoládu, vyhlídková kola a zábavné kolotoče, kluziště, řemeslné stánky a mnohé další. Vánoční show v Londýně bývají opravdu velkolepé, na přátelskou atmosféru předvánočního období budete ještě dlouho vzpomínat.

Vánoční trhy v Krakově

Polské lidové tance, nádherné vánoční ozdoby, kouzelná atmosféra i tradiční sladká žebírka na grilu. Během vánočních trhů si můžete užít také pouliční betlémy i mnoho ukázek těch nejzajímavějších, tradičních řemesel. Neopakovatelnou atmosféru spolu se zajímavým programem a dobrým gastro zážitkem si nejlépe užijete s partou přátel.

Kdy začínají vánoční trhy v Krakově?

Adventní trhy začínají v pátek 24. listopadu 2023

Do kdy jsou vánoční trhy v Krakově?

Adventní trhy trvají do 1. ledna 2024.

vánoční trhy Krakow
Vánoční trhy Krakow. Zdroj foto: Tomasz Mazon / Shutterstock.com

Další doporučení

Budapešť

V Budapešti si můžete vychutnat krásnou procházku centrem, které je vyzdobené, a ladí tak vánoční atmosféru v každém návštěvníkovi. Krásnou procházkou můžete dojít až před baziliku svatého Štěpána, kde najdete úžasné vánoční trhy. Vychutnáte si tradiční medovinu i pečené kaštany.

Datum konání: od 24. listopadu do 31. prosince 2023

Nejkrásnější místa: námestí Vörösmarty tér, námestí Erzsébet tér, pred Bazilikou svätého Štefana

Drážďany

Historie na vás dýchne v adventním čase nejvíce v Drážďanech. Tam se totiž o Vánocích snaží na trzích i ve vánočním programu zachytit kus historie Saska. Tou nejlákavější pochoutkou, za kterou se nejspíš do Drážďan na Vánoce vydáte, je rozhodně všemi známá štola. Spolu s tradičním svařákem si tuto sladkou pochoutku s kandovaným ovocem rozhodně vychutnáte. Podívejte se také na program vánočních trhů a nenechte si ujít voňavý festival štol, kde se soutěží o tu nejlepší.

Datum konání: od 29. listopadu do 24. prosince 2023

Nejkrásnější místa: Striezelmarkt, Augustus Market, Neustädter Gelichter, adventný festival Stallhof

Ať už jste si vybrali kterékoli místo, přejeme vám, abyste si užili klidnou atmosféru Vánoc, naladili se na dobrou náladu a těšili se z přítomného okamžiku přicházejících Vánoc.

Zdroj: cntraveler.com, tourradar.com, travelandleisure.com


Mohlo by vás zajímat

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.