Vánoční trhy: 5 velkoměst, kde si užijete nejlepší atmosféru

Adventní čas se neúprosně blíží, a tak si můžete začít plánovat i dny pohody a nasávání vánoční nálady. Kde si užijete ty nejlepší vánoční trhy s úžasnou vánoční atmosférou?

Vánoční trhy Norimberk. Zdroj foto: Dmitry Kovba / Shutterstock.com

Ve vašem městě jistě pár stánků se svařákem můžete navštívit, ty nejkrásnější trhy však najdete ve velkoměstech Evropy. Která města stojí za to navštívit o adventu? Podívejte se na ty nejkrásnější.

Vánoční trhy v Norimberku

Vůbec nejznámější a nejoblíbenější vánoční trh Evropy najdete v německém městě Norimberk. Kouzelná výzdoba, mnoho stánků s originálními ozdobami a dobrotami, celosvětově známé vánoční koledy i bohatý program. To vše na vás čeká, a vy si tak spolu s vánočním punčem a typickými norimberskými klobásami užijete tu pravou vánoční atmosféru. Do Norimberku můžete vyrazit i na rodinný výlet, trhy si totiž užijí i děti díky krásným atrakcím.

V Budapešti si můžete vychutnat krásnou procházku centrem, které je vyzdobené, a ladí tak vánoční atmosféru v každém návštěvníkovi. Krásnou procházkou můžete dojít až před baziliku svatého Štěpána, kde najdete úžasné vánoční trhy. Vychutnáte si tradiční medovinu i pečené kaštany.

Vratislav a krásná večerní atmosféra

Na jihozápadě Polska najdete také krásné městečko Vratislav. Tam se v adventním čase změní celková atmosféra díky kouzelné výzdobě a velkému množství světýlek. Staré město spolu s kouzelnými štítovými domy se spolu se stánky změní v nádherné místo pro trávení adventního večeru. Vychutnat si můžete tradiční bramborové placky nebo vynikající pečené pstruhy.

Kouzelný čas Vánoc si můžete vychutnat také v romantickém Římě. Kouzelné město Itálie se řadí k oblíbeným destinacím nejen v letních měsících, ale také v čase adventu. Nejoblíbenějším vánočním trhem je rozhodně ten na Piazza Navona. Svatopetrské náměstí se může pyšnit nádherným betlémem, na nejkrásnější vánoční strom se můžete podívat přímo u Kolosea.

Vídeň jako symbol Vánoc

Ten, kdo neviděl Vídeň v adventním čase, jako by nebyl. Pokud si chcete vychutnat skutečně kouzelnou atmosféru Vánoc, pak zajeďte do centra Vídně a vychutnejte si výzdobu i celkovou náladu, vůně i chutě. Před vídeňskou radnicí najdete vánoční trhy s více než 140 stánky. Rakouský advent je také známý díky průvodu Krampusů, hrůzostrašných čertů. Nenechte si ujít tento zážitek a zavítejte do Vídně.

Historie na vás dýchne v adventním čase nejvíce v Drážďanech. Tam se totiž o Vánocích snaží na trzích i ve vánočním programu zachytit kus historie Saska. Tou nejlákavější pochoutkou, za kterou se nejspíš do Drážďan na Vánoce vydáte, je rozhodně všemi známá štola. Spolu s tradičním svařákem si tuto sladkou pochoutku s kandovaným ovocem rozhodně vychutnáte. Podívejte se také na program vánočních trhů a nenechte si ujít voňavý festival štol, kde se soutěží o tu nejlepší.

Vánoční trhy Vídeň. Zdroj foto: Muellek / Shutterstock.com
Vánoční trhy Vídeň. Zdroj foto: Muellek / Shutterstock.com

Pro vánoční dárky do Londýna

Chcete nakoupit originální vánoční dárky pro svou rodinu a vychutnat si zároveň vánoční atmosféru? Pak pro vás bude nejlepší destinací Londýn. Anglické hlavní město vás nadchne velkým množstvím stánků a malými obchody s dárky za skvělé ceny. Kouzelnou výzdobu si můžete vychutnat například na Trafalgarském náměstí.

S přáteli vyrazte do Krakova

Polské lidové tance, nádherné vánoční ozdoby, kouzelná atmosféra i tradiční sladká žebírka na grilu. Během vánočních trhů si můžete užít také pouliční betlémy i mnoho ukázek těch nejzajímavějších, tradičních řemesel. Neopakovatelnou atmosféru spolu se zajímavým programem a dobrým gastro zážitkem si nejlépe užijete s partou přátel.

Zdroj: cntraveler.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.