Jak zabalit dárky – 7 inspirací originálně a jednoduše

Otázkou jak zabalit vánoční dárky se každoročně trápí nejeden z nás. Darujte vašim blízkým originálně připravené dárky a potěšte vaše děti. Jak originálně zabalit dárek?

Dárky jsou nakoupené a teď už je zbývá jen zabalit. A právě balení dárků je pro mnohé kamenem úrazu, protože většinou jsou dárky zabaleny v rychlosti a bez inspirace.

Proto vás rádi inspirujeme netradičním způsoby balení dárků, které vás budou bavit a darovaného člověka na první pohled překvapí a potěší.

jak zabalit dárky pro děti
Zdroj foto: Elena Schweitzer / Shutterstock.com

Historie balení dárků

První nejstarší dochovaná zmínka o balení dárků pochází z Asie a sahá až k roku 1603. Už tehdy Japonsko propagovalo opakovaně použitelné dárkové balení vyrobené z látky zvané Furoshiki. Až ve viktoriánském období začala západní civilizace upřednostňovat své vlastní tradice balení dárků. Když byla v roce 1843 vynalezena vánoční přání, výrobci papírenského zboží začali vytvářet dekorativní papír, z něhož postupně vznikly dárkové tašky, ozdobné krabičky apod.

Jak originálně zabalit dárek

V dnešní době existuje nepřeberné množství možností, jak zabalit dárek. Pojďme se společně podívat na způsoby, které přinesou tolik radosti.

Přírodní vánoční ozdoby

Jistě jste si všimli, že v poslední době jsou stále v oblibě přírodniny. To platí i v případě balení dárků. Přírodní balící papíry seženete už téměř všude a na dozdobení dárku vám postačí, když si uděláte procházku do lesa nebo parku. Právě tam naleznete poklady jako jsou smrkové větvičky, šišky nebo šípky. Vybranou přírodninu přiložte k dárku a upevněte ji provázkem (například jutovým). Uvidíte, jak takto zabalenými dárky umocníte vánoční atmosféru.

Jak zabalit dárky pro děti

Tento způsob balení dárků ocení zejména děti. Opět dárky zabalte přírodním hnědým papírem. Pak už stačí dát volnost kreativitě a fantazii. Pomocí barviček, pastelek, mašliček, barevných papírů můžete na dárek vytvořit třeba soba, sněhuláka nebo oblíbená zvířátka vašich dětí.

Jak zabalit ekologicky dárky – použijte noviny

Přemýšlíte, jak originálně zabalit vánoční dárky? Velkým hitem se stalo balení dárků do novin. Tímto balícím způsobem rozhodně zaujmete a prarodiče si třeba zavzpomínají na svá dětská léta, kdy právě tehdy byly dárky do novin baleny běžně.

Nádech luxusu

Pro milovníky třpytu a lesku máme také jeden nápad. Dárek zabalte do jednobarevného balicího papíru, doporučujeme bílou nebo černou. Dále opatřete třpytivou stužkou. Místo klasické mašle na stužku připevněte pomocí tavné pistole vánoční ozdoby. Skvěle vypadá kombinace bílého papíru a zlatých malých baněk. Celý dárek by měl působit jemně a luxusně.

Sušené ovoce

Pokud hledáte skutečně něco nového, voňavého a netradičního, doporučujeme přidat na dárek dekorace v podobě sušeného ovoce. Stačí jej zabalit do balicího papíru přírodní barvy, omotat jutovým provázkem a na něj připevnit místo klasické mašle například sušený pomeranč. Také můžete přidat tyčinku skořice. Pamatujte, že v jednoduchosti je krása.

jak originálně zabalit vánoční dárky
Zdroj obrázku: Ramil Gibadullin / Shutterstock.com

Perníček

Dárek se dá oživit také pomocí perníčků. Upečte perníčky vámi zvoleného tvaru a doprostřed udělejte opatrně takovou dírku, abyste jím provlekli dekorativní stuhu. Perníčky budou na vánočním dárku zastávat roli mašle, takže je uvažte kolem dárku na stužce tak, aby byly jeho dominantou.

Nezapomeňte, že celkový vzhled zabaleného dárku by měl ladit a být jednoduchý. Vsaďte na přírodní balicí papír hnědý v kombinaci s červenou. Těmto barvám také přizpůsobte stuhu. A pokud budete mít čas navíc, perníčky můžete dozdobit polevou.

Vlastní vzor

Nemůžete najít balicí papír, který by byl podle vašich představ? Není nic jednoduššího než si ho vyrobit. Věřte, že tuhle práci ocení zejména děti. Pamatujete na razítka z brambor? Vytvořte si své vlastní vzory razítek, které pak obtiskněte do barviček, následně na papír již zabaleného dárku. Pro děti můžete vytvořit vzor Mickey Mouse, z něhož budou stoprocentně nadšeny.

Ještě stále tápete v tom, jak zabalit vánoční dárky krásně a originálně? Přinášíme vám několik jednoduchých inspirací pro balení dárků přímo ve videu.

Video: Noreva Projects / Youtube.com

Tyto tipy na balení dárků nemusíte využívat jen na vánoce, použít je můžete i když hledáte, jak originálně zabalit dárek k narozeninám, svátek, výročí či na jinou příležitost.

Nezapomeňte na jmenovky na vánoční dárky

Chcete dárek oživit netradiční jmenovkou? Máme pro vás jeden tip. Nahraďte klasickou jmenovku malou fotografií. Zapojte fantazii, k úpravě fotografie využijte zimní filtry, dekorace. Takto zabaleným dárkem nejen zaujmete, ale také potěšíte.

Možností, jak zabalit dárky na vánoce je skutečně mnoho, máte svůj osvědčený typ, kterého se držíte každý rok nebo rádi zkoušíte něco nového?

Zdroj: homeincube.cz


Zajímá vás také

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.