Tipy na vánoční adrenalinové dárky pro sportovce

Vánoce jsou tady, takže je třeba přemýšlet nad výběrem dárků. Určitě máte pro svou drahou polovičku vybraný skvělý dárek, jak ale vybrat dárek pro sportovce ve vaší rodině?

Zdroj foto: ezphoto / Shutterstock.com
Zdroj foto: ezphoto / Shutterstock.com

Inspirujte se těmi nejlepšími dárky pro sportovce a milovníky adrenalinu. Pořizování vánočních dárků bude tak mnohem snazší.

Milovníky adrenalinu nadchnete zážitkem

V rodinách jsou milovníci adrenalinu většinou mladší členové, to však nemusí být pravidlem, a tak je nutné vybírat sportovní a adrenalinové zážitky podle věkové kategorie i oboru, který obdarovaný miluje. Zejména muže pod stromečkem potěší poukaz na zážitkovou jízdu v závodním autě. Ať už vyberete jízdu ve formuli, v autě na závodním okruhu nebo v rallye voze na uzavřené šotolinové trati, tento zážitek si obdarovaný bude pamatovat do konce života.

Častým snem milovníků adrenalinu jsou zážitky ve vzduchu. Můžete vybrat odvážný skok bungee jumping nebo také seskok padákem. Obě varianty však vybírejte jen pro ty nadšence, kteří o zážitku mluví jako o svém velkém snu. V opačném případě můžete obdarovaného uvést po rozbalení dárku do rozpaků, mnoho lidí si totiž na seskok netroufne.

Připravte zážitek celé rodině

Nechcete v adrenalinovém zážitku nechat člena samotného? Připravte vánoční překvapení a zážitek pro celou rodinu. Méně adrenalinovým, ale o to více zábavným zážitkem může být například paintball. Bitva, v níž se rodina rozdělí na dva tábory, bude zábavným zážitkem, o kterém budete mluvit ještě při příštím adventu.

Do stejné kategorie spadají i únikové hry, které se těší oblíbenosti zejména v posledních letech. Do nich se mohou zapojit i ostatní členové rodiny – užijete si tak nezapomenutelný zážitek všichni dohromady.

Skvělým tipem na vánoční dárek pro milovníky adrenalinu jsou také vyjížďky na koních nebo jízda se psím spřežením. Takový dárek ocení zejména ti, co milují turistiku a výlety do přírody. Jejich klasický výlet obohatíte o nevšední zážitek, s nimž si zamiluje přírodu ještě z další perspektivy.

Tipy na dárky pro sportovce

Jestliže nechcete vybírat dárek ve formě zážitku nebo poukazu, máte na výběr z řady praktických darů, které sportovci jistě využijí. Jeden z nejlepších dárků pro sportovce, ať už milují sportování venku nebo ve fitness centru, je sportovní taška.

Tu totiž využije úplně každý, ať už na oblečení nebo sportovní náčiní. Mezi tyto tašky se řadí ty na brusle, pro kulturisty nebo třeba plavce, vybírejte proto konkrétní tašku na sport, který obdarovaný miluje.

Hitem letošních Vánoc mohou být chytré hodinky nebo fitness náramek. Tento dárek je nutností pro každého sportovce, který si chce zaznamenávat své výkony a dosažené cíle. Chytré hodinky mohou zaznamenávat uběhnuté či uplavané kilometry, umí měřit tepovou frekvenci a mají i další důležité funkce. S takovým dárkem rozhodně nešlápnete vedle.

Zdroj foto: PAstudio / Shutterstock.com
Zdroj foto: PAstudio / Shutterstock.com

Zdravá strava, půl zdraví

Sportovci si většinou hlídají jídelníček, proto v jejich kuchyni najdete především zdravé jídlo. Jestliže chcete udělat radost sportovnímu nadšenci, můžete mu připravit balíček z oříškových másel a zdravých tyčinek. Obdarovaný si tak pochutná, a přitom bude jeho mlsání zdravé.

Dobrou volbou jsou také konkrétní cvičební pomůcky. Pro výběr takového dárku musíte vědět, jaký druh sportu váš blízký preferuje. Pokud miluje jógu, určitě mu udělá radost nová jógová podložka nebo blok, pro kulturistu můžete zase vybrat rukavice.

Ve specializovaných obchodech vám s výběrem jistě rádi pomohou.

Zdroj: svetfitness.cz, rajzazitku.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.