Zapletené copy: Elegantní, ležérní i divoké, takový je letošní trend

Zapletené copy jsou skvělým účesem nejen na léto, zkrotíte tak divoké vlasy a ulevíte si od horka, přičemž vyzkoušet můžete různé kreace. Pevné copy se hodí i do práce, dodávají eleganci. Volné copy pak vypadají ležérně a hodí se kamkoliv.

Zdroj foto: Look Studio / Shutterstock.com

Francouzský cop

Tento druh copu je klasikou, která nikdy nestárne. Vypadá skvěle, ať už na dlouhých či kratších vlasech. Jedinou komplikací může být poměrně složité zaplétání. Ovšem s trochou cviku a trpělivostí zvládnete uplést dokonalý francouzský cop. Sčešte část vlasů na temeni hlavy a rozdělte ji na tři pramínky. V podstatě stačí plést normální cop, ovšem k postrannímu pramínku vždy přidejte trochu vlasů ze strany. Takto pokračujte až k ramenům, poté můžete doplést klasický cop.

Rybí cop

Rybí cop je velmi působivý a na první pohled vypadá komplikovaně. Vytvořit si tento účes však není tak složité. Z tohoto copu navíc můžete kombinovat různé účesy, anebo do něj splést všechny vlasy. Na začátek pletení budete potřebovat dva stejné prameny. Jeden vnější přeložte doprostřed, přičemž k němu přidáte tenký pramínek vlasů zvnějšku. Takto postupujte s oběma prameny, dopleťte do konce a zajistěte gumičkou. Pro uvolněnější styl můžete pramínky lehce povytahovat, cop se tak uvolní.

Holandský cop

Holandský cop se hodí pro husté i řidší vlasy. Způsob pletení se velmi podobá tomu u francouzského copu. Ovšem pramínky se připlétají zespodu, nikoliv z vrchu. Výsledný cop je tak výraznější a vystupuje z okolních vlasů. Pro dodání objemu stačí lehce povytahovat cop v závěru. Získáte tak elegantní účes, ve kterém můžete vyrazit kamkoliv.

Zdroj foto: terekhov igor / Shutterstock.com

Zapletené copy mohou být velmi rozmanité, tyto zmíněné navíc můžete plést také po dvou. Kromě toho se však nabízí také celá řada dalších typů copů, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Jedná se o praktický a působivý účes.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.