Spirulina – Léčivé účinky této superpotraviny
Mezi potravinami můžete často najít takové, které dodají vašemu tělu mnoho důležitých živin a posílí tak vaše celkové zdraví. Mezi takové superpotraviny se řadí i spirulina. Tato zelená řasa je skvělým doplňkem stravy, její zázračné účinky vás ohromí a jistě by neměla chybět ve vašem jídelníčku. Podívejte se na pozitivní účinky této řasy.

Zázrak jménem spirulina
Spirulina je modrozelená řasa, kterou lidé pěstují ve sladkých i slaných vodách. Jediné kritérium pro správné pěstování je vysoká hladina pH. Mezi ty nejdůležitější složky spiruliny patří určitě nespočet vitamínů, proteinů a minerálů.
Zelená spirulina co obsahuje?
Spirulinu poznáte díky její typické barvě, která je modrozelená, až smaragdová. Prodává se většinou jako sypký prášek, který můžete přidat do jídla nebo rozmíchat ve vodě a vypít každé ráno nalačno. Takto do svého těla přirozeně doplníte velké množství zdraví prospěšných živin, mezi které patří:
- vitamín A, B1, B2, B3, B6, B9, C a E,
- protein,
- bílkoviny,
- omega-3 mastné kyseliny,
- omega-6 mastné kyseliny,
- kyselina listová,
- zinek,
- měď,
- hořčík,
- železo,
- vápník,
- a mnoho dalších.
Spirulina je mnohem prospěšnější než jiné potraviny
Možná vás překvapí, že spirulina obsahuje mnohem více vápníku než plnotučné mléko.
- Díky vysokému obsahu železa vám dodá tuto živinu ve větším množství než třeba špenát, který je obsahem železa populární.
- Spirulina vašemu tělu dodá také mnoho bílkovin, její hodnota je až šestkrát větší než v případě konzumace tofu.
- Zajímavé také je, že beta-karoten, který se všichni snažíme doplňovat konzumací mrkve, můžete jednou tolik doplnit právě spirulinou.

Protizánětlivé účinky spiruliny
Spirulina obsahuje také velké množství esenciálních mastných kyselin, které mají velký podíl na protizánětlivých účincích pro vaše tělo.
- Gama-linolenová kyselina, která patří mezi zmíněné mastné kyseliny, má velký vliv na dobrý růst nehtů i vlasů.
- Tato kyselina funguje nejen jako protizánětlivá, ale také má skvělý vliv na funkci kloubů.
Bojovník za regulaci krevního tlaku
Pokud se chcete vyhnout infarktu nebo mrtvici, je nutné sledovat a regulovat vysoký krevní tlak. Konzumací spiruliny se snižuje krevní tlak, který tak zůstává na své normální hodnotě. Díky tomu můžete své zdraví podpořit a zamezit možným onemocněním, spojeným s vysokým krevním tlakem.
Podobně jako u krevního tlaku je prokázaný i pozitivní účinek na normalizaci hladiny cukru v krvi. U diabetiků většinou stačí pouhá dávka dvou gramů spiruliny denně a jejich hladina cukru se srovná. Díky těmto účinkům je spirulina leckdy více doporučená než samotné léky proti cukrovce.

Spirulina bojuje proti infekcím
Špatné stravování nebo nezdravý životní styl často způsobují přemnožení Candida kvasinek. Tento druh kvasinek se sice v lidském těle klasicky objevují, nesmí se však přemnožit. Vlivem přemnožení se často způsobí kvasinková infekce, kterou však lehce vyřešíte konzumací spiruliny. Ta dokáže normalizovat veškeré kvasinkové infekce v těle.
Prevence proti rakovině
Rakovina bohužel patří do běžných chorob dnešní doby, a tak se s ní musíme často potýkat a doufat v úspěšnou léčbu. Abyste se vyhnuli rakovinnému onemocnění, můžete použít jako prevenci klasickou denní dávku spiruliny. Ta má v sobě mnoho antioxidačních složek, díky nimž zabráníte tvoření rakoviny i šíření chronických zánětů v těle. Spirulina pomáhá také v klasickém boji proti alergiím na pyl, srst nebo prach.
Zkrátka není pochyb o tom, že je spirulina jednou ze zázračných superpotravin, která bude hlídat vaše celkové zdraví a vitalitu. Zařaďte spirulinu i vy do svého denního rituálu.
Tipy na další články