Co navštívit v Benátkách a které speciality ochutnat?

Benátky jsou nejen romantickou destinací pro zamilované, ale také skvělou lokalitou pro milovníky umění, italské kuchyně a vášnivé fotografy. Co můžete v Benátkách zažít?

Vydejte se do tohoto malebného italského města, které leží doslova na vodě a po kterém nejezdí žádná auta, kola ani koloběžky.

Benátky navštivte letecky

Přemýšlíte nad návštěvou italských Benátek? Jasnou variantou je letecká doprava. Z letiště Marco Polo se do centra města dostanete pohodlně autobusem, lodí nebo taxi. Ceny letenek se pohybují do tisíce korun českých. V období konání slavného karnevalu, a v hlavní letní sezóně, se ceny letenek zvyšují a město je doslova obsypáno davy turistů. Pokud vás ovšem účast na slavném karnevalu neláká, preferujte návštěvu od dubna do června.

Benátky nabízejí útulné ubytování

Ceny ubytování v Benátkách, ať už v soukromí či v hotelu, jsou víceméně podobné. Záleží tedy na vás, zda preferujete ubytování v hotelu se snídaní nebo dáváte přednost bydlení v soukromí s vlastní kuchyňkou. Ceny za ubytování se pohybují v rozmezí od tisíce korun na noc za osobu až do částek, které přesahují hranici pěti tisíc. Výše ceny se odvíjí od toho, jaký komfort od ubytování čekáte.

Preferujete-li se ubytovat v útulném malém hotýlku, ušetříte. Za luxusní hotely se čtyřmi až pěti hvězdičkami si připlatíte. A kde volit místo ubytování? Rozhodně v Benátkách. Ušetříte si tak každodenní dojíždění do města z pevniny.

Doprava po Benátkách

Po Benátkách se dá pohodlně pohybovat pěšky. Ovšem nic vám samozřejmě nebrání v tom, abyste se rozmazlili a dopřáli si projížďku na gondole. Díky tomu uvidíte město z jiné perspektivy a dopřejte si skutečně nezapomenutelný zážitek. Cena za jízdu gondolou se neuvádí za osobu, ale za gondolu. Pokud sestavíte skupinku maximálně osmi lidí, můžete se na jízdu gondolou složit. A pokud zatoužíte po návštěvě okolních ostrovů, které jsou také velmi půvabné, doprava je jasná: lodí.

Benátky, Itálie
Zdroj foto: Yasonya / Shutterstock.com

Benátky a jejich nezapomenutelná místa

Jaká místa nesmíte v Benátkách minout bez povšimnutí?

  • Náměstí sv. Marka je místem, na kterém se nachází hned několik významných památek. Ujít byste si neměli nechat ani jednu z nich.
  • Canal Grande je hlavní dopravní tepnou Benátek.
  • Arsenale di Venezia neboli Benátské loděnice. Milujete-li lodě a vše s nimi spojené, určitě do loděnice zavítejte.

Mosty v Benátkách

Víte, proč se nedoporučuje cestovat do Benátek s kufrem na kolečkách? Protože leží město doslova na vodě, nachází se v něm neuvěřitelně vysoký počet mostů. A to poslední, co byste chtěli s pěti a více kilovým kufrem dělat, je neustále ho nosit do schodů a ze schodů. Benátské mosty jsou totiž typické tím, že se na nich většinou nachází schody. Myslete na to před tím, než si zabalíte. A jaké mosty nesmíte minout bez povšimnutí?

  • Most vzdechů (Ponte dei Sospiri). Jeho název není odvozen od vzdechů, které vydávají milenci, nýbrž od vzdechů, které vydávali vězni. Dříve se totiž v blízkosti tohoto nejslavnějšího benátského mostu nacházelo vězení.
  • Ponte di Rialto je nejstarším mostem v Benátkách a vede přes Canal Grande. Je poměrně široký a nachází se na něm spoustu obchůdků se suvenýry. Chcete-li z Benátek dovézt nějaké suvenýry svým blízkým, nakupte je na tomto mostě.
  • Ponte delle Tette neboli most Ňader je most, na kterém mohly prostitutky legálně lákat své zákazníky „nahoře bez“.

Co ochutnat v Benátkách

Jelikož se Benátky nachází v Itálii, při tipech na jídla, která musíte ochutnat, nevynecháme zmínku o pizze a těstovinách. Ty totiž k Itálii jednoznačně patří.

Černé špagety si zamilujete

Z těstovin musíme rozhodně vyzdvihnout spaghetti al nero di seppia neboli černé špagety. Ke své typické černé barvě přijdou jednoduše: s pomocí sépiového barviva. Pokud jste doposud sépiové špagety neochutnali, neměli byste si tuto pochoutku nechat v Benátkách ujít.

Mořské plody v těstíčku

Další skvělou specialitou s mořskými plody je takzvané fritto misto. Ve své podstatě je fritto misto cokoliv, co je obalené v těstíčku a osmažené. Benátskou specialitou jsou obalené a následně osmažené mořské plody.

Frittelle a káva

Milujete sladké a neumíte si bez něj představit život? V případě, že se do Benátek vydáte v době karnevalu, určitě si nenechte ujít frittelle. Jedná se o sladké smažené koblihy, které jsou plněné smetanou nebo kandovaným pomerančem a rozinkami. Se šálkem fantastické italské kávy v jedné a s fritetelle v druhé ruce si dopřejte božský zážitek.

Benátky jsou krásné, malebné, romantické – a jistojistě si je zamilujete. Po celodenním chození se usaďte u kanálu na místní specialitu a pouze nasávejte okolní ruch.

Zdroj: cs.yourtripagent.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.