Tradiční tatranský hotel s nádechem Skandinávie. Ubytování, které si zamilujete

Tatry jsou úžasné a naše nejbližší velehory. Ještě nedávno jsme kvůli nim nemuseli cestovat za hranice jiného státu, a tak k nim má řada Čechů výjimečný vztah. A co více, neexistující jazyková bariéra umožňuje cítit se zde prakticky jako doma v příjemném domácím prostředí. Tatranská příroda toho navíc má mnoho co nabídnout, a to jak pro zimní, tak pro letní aktivity. Důležité je zvolit si kvalitní ubytování s veškerým komfortem.

Stylové ubytování v Tatrách

Zajistit si dobré ubytování v místě vaší dovolené je důležité už proto, že v něm budete trávit nemalý díl času a významně to ovlivní váš zážitek. Hledáte-li klasické i netradiční možnosti ubytování, určitě vás osloví hotel BJÖRNSON Nízké Tatry, kde si lze vybrat z široké nabídky ubytovacích kapacit. A pro zimní dovolenou je velkou výhodou, že budete ubytováni doslova na svahu v atraktivním lyžařském středisku Jasná. Tento hotel vám nabídne hned několik možností ubytování, mezi které patří:

 • hlavní chata,
 • hostel,
 • villa,
 • TREE HOUSES.

Ať již se ubytujete kdekoliv, budete přímo v srdci tatranské přírody, budete mít výchozí bod, odkud můžete vyrazit za provozováním nejrůznějších aktivit. Mnoho vám toho nabídne také samotný hotel. Vše si postupně představíme dále v článku, ale nyní se pojďme blíže podívat na zmiňované jednotlivé možnosti ubytování.

Zdroj foto: Kayo / Shutterstock.com

Hlavní chata

Hlavní budovou komplexu je Hlavní chata, která nabídne kapacitu 17 dvoulůžkových pokojů s přistýlkami a také 10 rodinných pokojů. Protože hotel prošel kompletní rekonstrukcí, tak si zde ubytování skutečně užijete. Vše je zařízeno v horském stylu a zažijete uvolněnou atmosféru.

Rekonstrukce dodala všem pokojům vlastní koupelnu a sociální zařízení. Samozřejmostí je na pokoji také TV a možnost Wi-Fi připojení. Pokud nebudete chtít být sami, tak v rámci hotelu můžete využít společenskou místnost, která nabízí mnoho aktivit a her pro malé i velké. Vše si budete moci užívat spolu s nádherným výhledem na okolní přírodu Liptova.

Hostel

Ubytovat se můžete také v hostelu, který nabízí 3 třílůžkové pokoje, jež mají oddělená lůžka. Je to ubytování za velmi výhodnou cenu, které si tak oblíbili zejména mladí sportovci, kteří tráví svůj čas především při venkovních aktivitách, ať už v zimě na svahu nebo v létě na túře či na kole. Pro pokoje v hostelu je společná koupelna a toalety, ale využívat lze všech poskytovaných služeb, které vám nabídne Hlavní chata.

Villa

Dalším typem ubytování, které můžete využít, je varianta Villa. Ta nabízí 4 dvojlůžkové pokoje s přistýlkami. Vzhledem k tomu, že apartmán je samostatný celek, je ideální k ubytování pro větší uzavřenou skupinu lidí, která si chce dopřát vlastní soukromí, případně pro více rodin, které cestují společně.

Jedná se v podstatě o samostatný apartmán, kde jsou koupelny a toalety společné vždy pro dva sousedící pokoje. Zajímavou možností je skutečnost, že dvojici sousedících pokojů lze propojit, čím si můžete dopřát luxus dvoupokojového rodinného apartmánu.

Tento apartmán přináší všechny výhody, které byste od něj očekávali. Takže zde samozřejmě najdete také kuchyni, kde si můžete uvařit, ale rovněž jídelnu či obývací pokoj. Nebo vás naláká stylová vinárna?

TREE HOUSES

Pro opravdové fajnšmekry jsou tady připraveny nové TREE HOUSES, moderní chatky poskytující ubytování v maximálním souznění s tatranskou přírodou. Na tomto ubytování vás na první pohled zaujme moderní architektura s velkými prosklenými plochami, které vám dodají dokonalý pocit spojení s přírodou. Moderní minimalismus, který je umístěn doslova přímo v lese, je k dispozici teprve od konce roku 2019. Je tady tak vše, co od moderního ubytování můžete očekávat, čili prvotřídní vybavení a komfort a k tomu příroda všude kolem. Chatky jsou stranou od hlavní části hotelu Björnsonka, takže budete skutečně v ústraní a užijte si maximálního klidu, který od dovolené v Tatrách očekáváte.

Toto ubytování je ideální pro ty z vás, kteří si chtějí skutečně odpočinout doslova v lůně přírody. Budete daleko od veškerého ruchu velkoměsta a získáte pocit splynutí s přírodou, který nám v dnešní hektické době tolik chybí. Právě díky modernímu minimalistickému designu, který sází na jednoduché tvary, jež nepůsobí v krajině rušivým dojmem, tak to první, co si při cestě k chatkám uvědomíte, je právě příroda a až potom samotný objekt, kde budete ubytovaní. Architektura se zde zkrátka maximálně přizpůsobila přírodě, což činí toto místo natolik výjimečným a odlišným.

Zdroj foto: Kluciar Ivan / Shutterstock.com

Lokalita a historie

Opravdu ne nadarmo se říká, že hotel Björnson najdete přímo v srdci tatranské přírody. Konkrétně se nachází v Demänovské dolině, přímo uprostřed populárního lyžařského střediska Jasná na Liptově pod lanovkou na Chopok. Například již zmiňované ubytování TREE HOUSES dokonale vystihuje švédský styl tohoto hotelu. Příroda je na prvním místě, a přitom nebudete nijak ochuzeni na komfortu.

V Jasné na Slovensku tak právě v tomto hotelu doslova můžete objevovat kouzlo Skandinávie. Hotel Björnson patří k nejznámějším tatranským hotelům, a to zejména díky jeho bohaté historii. Hlavní chata byla postavena už v roce 1952 a od začátku byla koncipována v typickém horském stylu. V dobách socialismu to byla turistická ubytovna Mládežnické organizace a novým majitelům se hotelu podařilo zachovat původního ducha, který si na nic nehraje, ale zároveň nenásilnou formou přináší kouzlo severského stylu.

Význam pro turistiku aneb proč si vás hotel získá

Každé ubytování je něčím charakteristické a už jsme hovořili o spojení s přírodou. Je zde ale také celá řada dalších výhod, které vám zjednodušují a zpříjemní pobyt a v konečném důsledku se ukáží jako klíčové při výběru ideálního místa k pobytu. Je to zejména:

 • ubytování přímo na svahu,
 • vysoký standard ubytovacích služeb.

Ubytování přímo na svahu opravdu není jen drobným detailem, ale má velkou výhodu v tom, že na lyžích můžete vyrazit už rovnou z hotelu a k dispozici máte kilometry sjezdovek. Jednoduše vyrazíte pomalou jízdou ke sjezdovkám Biela púť a Otupné a zde se vám už otevírá celé středisko Jasná.

Hotel ve švédském stylu samozřejmě musí nabídnout také vysoký standard ubytování. Je to něco, co přirozeně očekáváte a v hotelu Björnsonka se to daří. Mimo jiné je to také důsledek nabídky atraktivních ubytovací balíčků a služeb na úrovni. Na následujících řádcích si o tom řekneme ještě něco více.

Zdroj foto: mffoto / Shutterstock.com

Nabídka atraktivních služeb za výhodné ceny

Každý hotel se snaží nabídnout služby, kterými vás chce přilákat, a nejinak je to v tomto případě. Můžete si tak vybírat z bohaté nabídky, kde si každý najde to své. Určitě vás tak zaujmou atraktivní:

 • pobytové balíčky,
 • dárkové poukázky.

Pobytové tematické balíčky, které se liší podle toho, jakou dovolenou zde chcete strávit a ve které roční době zde vyrážíte, se přizpůsobí jak romantickým dvojicím, tak třeba rodinné dovolené s dětmi. Balíčky nabízejí zvýhodněné ceny. Pobyt navíc můžete také darovat formou dárkových poukázek na všechny služby hotelu.

Další nabízené služby

Vedle služeb, které očekáváte v rámci samotného ubytování jsou zde samozřejmě také služby, které poskytují větší komfort a rozšiřují možnosti využití hotelu. Můžete tak rovněž využít služeb:

 • restaurace,
 • wellness,
 • kongresového sálu.

Možnost stravování v restauraci mohou využít všichni hoteloví hosté. Najdete ji v Hlavní chatě a samozřejmě nesmí chybět typická slovenská jídla. Pokud však budete chtít okusit některou ze specialit mezinárodní kuchyně, také nebudete nabídkou zklamáni. Posedět můžete rovněž na terase s výhledem na nádherné okolí.

Maximální relaxaci vám může nabídnout wellness, který je dokonalým ztělesněním severského stylu hotelu. Relaxovat můžete ve stylových horkých exteriérových vanách s nádherným výhledem, protože samotné wellness je přímo uprostřed lesa. Samozřejmostí jsou sauny i relaxační místnosti.

Patříte mezi byznys klientelu? V tom případě určitě oceníte novinku v podobě nově vybudovaného kongresového sálu. Ten je zařízen v moderním stylu a ve vzdušných světlých barvách a obsahuje vkusně zasazené designové prvky, které nezapomínají na odkaz okolní tatranské přírody.

Aktivity v okolí

Za zmínku rozhodně stojí také aktivity, které můžete v okolí hotelu provozovat. Samotná Demänovská dolina je součást Národního parku Nízké Tatry, což samo o sobě znamená nádhernou přírodu, která láká nejrůznějším činnostem. Okolí nabízí řadu sportovních i kulturních možností využití, a to po celý rok.

Samozřejmě v bezprostřední blízkosti hotelu je stěžejní samotné lyžařské středisko Jasná. Nabízí nekonečné možnosti využití ideálním terénu pro sjezdové lyžování, ale také na běžkách oceníte kvalitně upravené běžkové dráhy. V létě vás nadchnou:

 • nádherné turistické stezky,
 • cyklotrasy s velkolepými vyhlídkami,
 • půvabné okolní jeskyně.

  Zdroj foto: Branislav Cerven / Shutterstock.com

Co přináší nabídka hotelu v létě a v zimě?

Jak jsme již zmiňovali, využít služeb hotelu můžete samozřejmě po celý rok. Nabídka hotelu se upravuje podle toho, aby vyhověla aktivitám provozovaným v létě i v zimě. Podle toho se mění také nabízené pobytové balíčky, které lze zakoupit za zvýhodněné ceny. Využít můžete například letní balíček nebo jarní či podzimní balíček, případně také velikonoční balíček a jiné tematické balíčky. Balíčky zpravidla zahrnují 3 noci v hotelu pro 2 osoby. Bližší informace o aktuální nabídce získáte na webové prezentaci hotelu.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.