Kam na výlet v zimě přes vánoční svátky? Tipy pro ČR i zahraničí

Kam na výlet v zimě o Vánocích? Vánoce jsou čas odpočinku a rodiny, proto si naplánujte také společný čas strávený na výletě v přírodě. Kam na výlet v ČR a kam do tepla na Silvestra?

Pamatujete si, jak jste se jako děti nemohly každoročně dočkat té chvíle, kdy napadne první sníh, který s sebou přináší prvního ducha Vánoc, jež se bezpečně blíží. Samozřejmě, děti jsou bezstarostné a jediné, co je trápí je, zda jim Ježíšek opravdu nadělí tu čůrající panenku či novou hru na playstation.

Bohužel, my, dospělí máme vánoční čas spojen s něčím úplně jiným. Ženy jsou spoutány stresem, aby bylo doma vše uklizeno a vůbec si neuvědomují, že Ježíšek není vyslanec stanice hygienické kontroly, ale poslem pohody prostě vždy, všude a za každých podmínek. Vánoční úklid se všeobecně přeceňuje a mnohokrát je strůjcem spíše manželských hádek než předvánoční pohody.

Zkuste to letos jinak a vyměňte tyto zbytečné stresy za něco mnohem příjemnějšího a užitečnějšího – vydejte se se svým partnerem či partnerkou na skvělý výlet či krátkou dovolenou. Nechte se inspirovat těmi nejlepšími destinacemi, které nám zaručují nezapomenutelné zážitky a skvěle využitý čas.

Kam na výlet do exotiky

Pojem exotické Vánoce přitahuje nejednoho z nás. Pro tyto odvážlivce je nejpříhodnější letovisko Marsa Alam v Egyptě. Místo nabízí v zimě příjemné teploty okolo 24 stupňů Celsia, blankytně modré moře, které není přeplněno turisty jako v hlavní sezóně, kdy je zde doslova „hlava na hlavě“. I když teplota moře bývá v tomto období „jen“ 22 stupňů, většina hotelů nabízí svým turistům vyhřívané bazény.

Klidně se vydejte na Štědrý den na pláž, ozdobte si malý stromeček a přiťukněte si sklenkou šampáňa. Kdo by nechtěl takovéto Vánoce alespoň jednou v životě zažít? Já osobně po takových Vánocích sním už nějaký ten rok, nicméně co mne odrazuje, je ten nepříjemný přechod z „léta do zimy“, což může být pro jedince s oslabenou imunitou i dosti nebezpečné.

Kam na výlet v Česku?

Ne nadarmo se říká, že Český Krumlov je jedno z nejkrásnějších měst u nás! Malebné uličky, lemovány pitoreskními domečky jen podtrhují krásy hlavního náměstí a břehů protékající Vltavy. Nejenom, že si tedy užijete výlet prakticky do pohádky, ale zároveň máte možnost si na Štědrý den zazpívat koledy s ostatními na hradním nádvoří.

kam na výlet v zimě - Český Krumlov
Zdroj obrázku: Zeedoherty / Shutterstock.com

TIP: Poznejte nejkrásnější památky České republiky

Pokud vyrazíte brzy, stihnete ještě ozdobit stromy zámeckého příkopu chutnými perníčky, ovocem a jinými cukrovinkami, na kterých si budou medvědi následně pochutnávat! Nemusíte se bát, vše je pod dohledem zkušeného medvědáře, který samozřejmě zajistí, aby ani tato zvířata nedošla nějaké újmě na zdraví, co se pamlsků na stromech týče. Vánoce jsou přeci svátky hojnosti – a to nejenom pro nás, medvědi a ostatní zvířata si přeci také zaslouží „něco navíc“.

Kam na lyžování

Samozřejmě, nejčastěji vedou cesty milovníků pořádné lyžovačky do Alp. Nicméně tato destinace není zrovna nejblíže – a jelikož sedmimílové lyže ještě nebyly vynalezeny, musíme se připravit na pár hodin strávených v autě. Ti odvážnější z nás se mohou klidně vypravit letadlem. A máte na výběr zrovna ze sedmi destinací, na nichž se Alpy rozkládají:

 • Italské Alpy,
 • Rakouské Alpy,
 • Slovinské Alpy,
 • Švýcarské Alpy,
 • Francouzské Alpy,
 • Německé Alpy,
 • Lichtenštejnské Alpy.

Ak sa vám za zimnou lyžovačkou nechce cestovať tak ďaleko, navštívte Vysoké Tatry, najkrajšie pohorie našich slovenských susedov, kde si z bohatej ponuky svahov určite vyberiete. Ak nepatríte zrovna medzi priaznivcov lyžovania, skvelou alternatívou je turistika, zasnežené hory vždy ponúkajú nádherné scenérie. Len pozor na zimnú uzáveru v Tatrách.

Darujte zážitek pod vánoční stromeček

V poslední době je trend nákupu výletů či dovolených právě pod stromeček. Pravda, je to příjemnější než klasické vlněné ponožky či alkohol. Nicméně takový dárek je zpravidla o dost dražší, proto se na něj často skládají i celé rodiny, aby dotyčnému udělali radost a v koutku duše také proto, aby měli „klid“ od vymýšlení a nakupování dárků. Nicméně, takový nákup se ale může stát kamenem úrazu, kdy se třeba netrefíte do vkusu obdarovaného.

 • Je tedy lepší koupit poukaz či konkrétní zájezd?

Dárkový poukaz

V tomto případě máte nejenom vy, ale zároveň i obdarovaný prakticky volnou ruku ve výběru finální destinace. Další výhodou je fakt, že i v případě, že se celá rodina nesložíte na cenu zájezdu, můžete tímto alespoň přispět a obdarovaný si již vybere dovolenou tak, že se buď to ceny vejde nebo si zbytek prostě doplatí.

Nicméně je třeba si dát pozor na cestovní kanceláře, které nejsou nějak extra známé či se o nich nedají přečíst recenze na internetu. Takové poukazy totiž mají docela dlouhou dobu uplatnění a nechcete přeci, abyste v létě zjistili, že poukaz již prostě nemáte kde využít. Peníze tak budete získávat zpět velice těžko – a většinou se vám to už nepovede.

Konkrétní zájezd

Tuto variantu volte pouze v případě, že opravdu víte, kam se chce dotyčný vydat, po jaké dovolené opravdu touží a hlavně – kdy má čas se na tuto vysněnou cestu vydat. V takovém případě si ale pořádně prostudujte smlouvu, kterou s cestovní kanceláří uzavřete. Je totiž možné, že pojišťovna si vyhradí právo změnit termín zájezdu či dokonce hotelu – a to by se vám v některých případech opravdu líbit nemuselo.

Kam vyrazit na Štědrý den s dětmi?

 • Do Prahy na brusle!

Areál Na Františku v Praze 1 nabízí na Štědrý den svým zákazníkům příjemné chvilky strávené na ledové ploše. Pokud brusle nemáte, klidně vám je zde i zapůjčí, či případně nabrousí.

 • Do Rychnova na betlémy!

Ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou se jako každý rok pořádá výstava betlémů. Nejenže totiž uvidíte pouze tradiční historické betlémy, k vidění a potěšení dětského oka zde budou vystaveny i betlémy pohádkové a mechanické.

 • Do Ústí na Igráčky!

Tato hračka těší dětská srdíčka již desítky let a stále je tak populární, že je jí věnována dokonce celá výstava v Ústí nad Orlicí. Městské muzeum vám nabídne mimo všech fenomenálních panáčků také uvedení nových náklaďáků a Igráčkových traktorů na trh.

 • Do Mariánek za princeznou Arabelou!

Kouzelný svět pohádek, ve kterém vládne král s královnou, můžete navštívit v Městském muzeu v Mariánských Lázních. Děti budou obdivovat celou královskou rodinu, legendárního Fantomase, čaroděje a mnoho dalších postaviček z pohádkového světa.

 • Za zvířátky do Olomouce!

Projděte si oblíbenou Zoo netradičně – zúčastněte se večerní prohlídky! Na Štědrý den si mohou vaše děti ozdobit vánoční stromeček pro zvířátka a užít si tak kouzelného ducha Vánoc, který navštěvuje všechny – a to nejenom lidi.

Oslavte Silvestr v zahraničí

Když se vás někdo zeptá, kam na výlet v zimě plánujete jet, zřejmě vás napadnou hory, lyžování či zimní turistika. Kdo ale říká, že to musí být zima a sníh? Co takhle zažít jednou za život vánoce v teple, v plavkách, na pláži se slunečními paprsky?

Vyberte si jednu z pěti exotických, a hlavně netradičních destinací, kde si užijete naprosto nezapomenutelný Silvestr!

1. Filipíny na kole

Milovníci sportu, kteří si prostě nedokážou představit strávit poslední dny roku lenošením na pohovce a pojídáním vánočního cukroví by měli jednoznačně vyrazit na Filipíny! Zde rozhodně nebude potřeba se neforemně soukat do zimních kombinéz!

Vyměňte zimní lyže za letní kolo a projeďte si tuto tropickou krajinu, jež je lemována věčně usměvavými obyvateli. Silvestrovskou večeři můžete obohatit o chobotnice, pečené banány či krevety a jiné místní lahůdky. A co na přípitek? Rozhodně místní třtinový rum!

2. Zanzibar a exotické pláže

Vyrazte oslavit konec roku na korálový ostrov přímo doprostřed Indického oceánu. Můžete se například vydat na jejich „cestu za kořením“, kterou vás provede – tedy spíše proveze autem zkušený průvodce. Nebudete věřit svým očím, uším ani chuťovým kanálkům – Zanzibar je totiž významným světovým výrobcem koření.

Silvestrovský večer můžete strávit romantickou procházkou po nábřeží hlavního města a zakončit jej přípitkem v místních restauracích.

kam na vánoce do exotiky
Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

3. S velbloudy na poušti

Pokud jste příznivci poklidného ukončení roku, určitě vyrazte na dovolenou kamkoli k Sahaře. Ten božský klid, samota a ticho – vnímejte je ze hřbetu poklidně si vykráčejícího velblouda. Večer ochutnejte místní kuchyni a po přípitku si dopřejte třeba jejich věhlasný mátový čaj a vodní dýmku.

4. Rumová Kuba

Jeden z nejznámějších karibských ostrovů je jako stvořen pro oslavu příchodu nového roku. Mladí lidé si zde užijí Silvestr za zvuků typických karibských rytmů, které již od prvních tónů doslova vybízí k tanci. Celý večer budete jistě popíjet místní drinky jako jsou Cuba Libre, Mojito či Daiquiri.

Nový rok můžete strávit na karibské pláži a nechat tak své tělo na odiv rozpáleným paprskům exotického slunce.

5. Rafting na Zambezi

Dobrodružný Silvestr vás jistě čeká na divokých vlnách řeky Zambezi. Tuhle divokou řeku můžete zdolat na raftu, přičemž budete na březích pozorovat nebezpečné krokodýly či obrovské hrochy a pokud budete mít štěstí, mezi vzácnými baobaby zahlédnete i slony.

Nový rok můžete klidně pojmout už o něco klidněji a vyjít si na příjemnou procházku okolo Viktoriiných vodopádů.

Nikdy není pozdě prožít netradičně tradiční Vánoce, o kterých budete svým dětem vyprávět ještě mnoho a mnoho let.

Veselé Vánoce všem!

Tak co, máte již promyšlené kam na výlet v zimě o těchto vánocích?

Zdroj: travel.usnews.com, townandcountrymag.com


Zajímá vás také

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.