Rychlá bábovka se zakysanou smetanou. Připravte si hrnkový recept

Bábovka se zakysanou smetanou patří na nedělní stůl, navíc ji připravíte bez vážení, stačí vám pouze hrníček. Výhodou je, že se nedrolí a zůstává dlouho vláčná.

Přemýšlíte, co se zakysané smetany připravit? Co třeba vláčnou bábovku se zakysanou smetanou, kterou si prostě zamilujete? Pokud nemáte rádi suché moučníky, určitě recept se zakysanou smetanou vyzkoušejte.

hrnková bábovka se zakysanou smetanou
Zdroj foto: Elena Veselova / Shutterstock.com

Rychlá hrníčková bábovka se zakysanou smetanou

Pokud doma nemáte váhu, nezoufejte. Na recept na bábovku se zakysanou smetanou ji potřebovat nebudete. Jde totiž o hrníčkový recept, příprava bábovky tak bude o to jednodušší. Můžete připravit bábovku světlou i mramorovou, více vláčnosti dodá bábovce například nastrouhaná mrkev. Kromě našeho klasického receptu můžete příště vyzkoušet i mrkvovou bábovku se smetanou.

Recept na bábovku se zakysanou smetanou

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 10 minutČas vaření: 45 minutCelkový čas: 55 minutPorce:12 porce

Jednodušší už to být nemůže. Recept na bábovku se zakysanou smetanou zvládne připravit úplně každý, klidně si na pomoc přizvěte i děti, které pečení určitě bude bavit.

Suroviny

Postup

  1. Nejprve si vyšleháme cukr s vajíčky.
  2. Přidáme mouku, prášek do pečiva, olej, zakysanou smetanu, mléko a promícháme.
  3. Zpracujeme těsto, které nalijeme do předem vymazané a vysypané formy na bábovku.
  4. Jestliže chceme mít bábovku mramorovou, část těsta smícháme s kakaem. Tmavé těsto vlijeme na světlé a za pomoci vidličky ještě lehce vpracujeme, aby byla bábovka hezky barevná.
  5. Bábovku pečeme v předem vyhřáté troubě na 160 stupňů asi 40 minut.
  6. Zda je bábovka dopečená, zjistíme tak, že do ní píchneme špejlí.
  7. Hotovou bábovku necháme vychladnout, a nakonec můžeme posypat moučkovým cukrem.

  • Vláčnou bábovku ze zakysané smetany ještě můžete vylepšit tím, že do těsta přidáte rozinky nebo nasekané vlašské ořechy.
Jak vyklopit bábovku z formy?

Máte problémy s vyklopením bábovky z formy? Pokud si pořídíte silikonovou formu, problém by to být neměl, ale stát se může cokoliv. Aby se bábovka vyklopila a nepotrhala, je třeba na formu vždy přiložit talíř a následně bábovku otočit. Bábovka by měla od formy odpadnout hned, pokud se to však nestane, nepropadejte panice. Na obrácenou formu přikládejte utěrky namočené ve studené vodě, bábovka se po chvíli sama odlepí a bude celá.

Zdroj: southernliving.com, bordbia.ie


Další recepty na bábovky

4.7/5 - (12 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.