Důvody proč vybrat sedací vak: Oblíbený doplněk studentských pokojů

Ve výbavě studentského pokoje by se mělo najít místo pro sedací vak, který má pozitivní vliv jak na zdraví fyzické, tak i psychické a nabízí výhody, které nenalezneme ani u klasické židle nebo postele. Patří mezi ně zdravý způsob sezení i ležení, jeho snadná údržba, nízká hmotnost a s ní související lehká manipulace a v neposlední řadě široká nabídka různých velikostí a tvarů.

sedací vak
Zdroj foto: Aquarius Studio / Shutterstock.com

Výběr sedacího vaku

Vzhledem k tomu, že nabídka jednotlivých modelů je opravdu široká, je potřeba výběru sedacího vaku věnovat důkladnou pozornost. Na co je potřeba se zaměřit? Především je to fakt, zda bude sedací vak používán pouze pro sezení, nebo ležení nebo pro obojí způsob využití. Dalším faktorem je četnost jeho používání a v neposlední řadě hraje při výběru velkou roli i to, zda máme doma čtyřnohého mazlíčka, který bude mít k vaku přístup. Od těchto skutečností se pak odvíjí výběr tvaru a materiálu (potah, výplň, způsob prošití), které mají velký vliv na životnost vaku. Také cena hraje nezanedbatelnou roli. Také bychom si měli zjistit, zda se dá vak, v případě potřeby, doplnit vhodnou náplní.

Materiál potahu sedacího vaku

Na výrobu potahu pro sedací vak se využívají různé materiály. Mezi ty nejčastější patří nylon, bavlna, manšestr, plyš, eko kůže nebo polyester. Někdy se můžeme setkat i s pravou kůží. Volba materiálu závisí na četnosti používání. Na výběr materiálu má vliv i fakt, zda je v domácnosti malé dítě nebo domácí mazlíček. V tomto případě bychom měli sáhnout po takových materiálech, které se snadno udržují. Ideální jsou pak potahy snímatelné.

Výplň sedacího vaku

Pro výplň se velmi často používají kuličky do sedacího vaku vyrobené z kvalitního polystyrenu. Některé sedací vaky mohou být naplněné přírodními materiály nebo dokonce vzduchem. Vzhledem k tomu, že se sedací vaky časem sesedají, je dobré si zjistit, zda se dají doplnit, mají-li nějaký uzavíratelný otvor, a jak je to s dokoupením náhradní náplně.


Tipy jak vybrat další nábytek

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.