Stěna za televizí: Jak ji elegantně vyřešit a dotvořit jednotný prostor vašeho obývacího pokoje?

Obývací pokoj je prostor, kde si můžete odpočinout po náročném dni a večer zde strávit čas s rodinou. Proto by tato místnost, a také stěna za televizí, měla být komfortně, ale stylově zařízená.

TV stěna
Zdroj foto: mtlapcevic / Shutterstock.com

Dnešní televize už dávno nejsou ty, které potřebují stát na kusu nábytku. Trendem je vzdušnost a ušetřit co nejvíce místa. Jelikož televizní obrazovky se dnes vyznačují malou hloubkou, jejich zavěšení je ideálním řešením jak z designového, tak z praktického hlediska.

Televizní panely

Na trhu najdete nespočet možností nabízející umístění televizních obrazovek. Ovšem nejoblíbenějším řešením se staly televizní panely, které jsou pro zavěšení televize přímo dělané. Televizní obrazovku si tak můžete namontovat do jakékoliv výšky a zároveň nevzhledné kabely od televize schováte za panel. Televizní panely se vyrábí z různých materiálů, mezi ty nejpoužívanější patří dřevěné panely.

Kamenný obklad stěny za televizi

Televizní stěna patří mezi nejvýraznější dekorace v obývacím pokoji. Ovšem aby obývací pokoj vypadal uceleně, je dobré se také zaměřit na samotný televizor a sedací soupravu. Prvním krokem při zařizování televizního koutku je výběr televize – takové, která lze buď zavěsit, nebo má svůj stojan.

Design stěny za televizí by měl odpovídat celkové estetice místnosti, ale měl by také vyniknout jako ústřední bod obývacího pokoje. Nebojte se do obývacího pokoje zakomponovat kámen ve formě dekorativního obkladu, který dodá místnosti požadovaný charakter.

V prostorném obývacím pokoji v moderním stylu je vhodný kamenný obklad s jasnou texturou, kterým je obložena celá jedna stěna za televizí. Pak už stačí televizi na stěnu pouze zavěsit a vybrat vhodný nábytek. Pamatujte, aby stěna vynikla, s nábytkem to nepřehánějte, stačí jednoduchá malá komoda pod televizí a pár doplňků.

Industrialismus a minimalismus

Máte rádi minimalismus? V minimalistickém stylu se vyplatí použít kamenný obklad s jemnou texturou a tmavší šedou barvou, která dodává místnosti šmrnc. Kdo miluje bílou, může se rozhodnout i pro kamenné obkladové cihly v této barvě.

Rustikální styl TV stěny

V rustikálním stylu jsou nejdůležitější přírodní akcenty. Skvělým tipem je například stěna, která je obložena dekorativním obkladem z vyřezávaného dřeva. Pro lepší výsledek lze dřevo pokládat ve vzoru rybí kosti. Stěnu doladíte přírodními barvami, nic nezkazíte, pokud dáte šanci zastaralé komodě v bílé barvě, nesmí chybět zelené rostlinky a doplňky dle vlastních úvah.

Severský styl alá Skandinávie

Propadli jste kouzlu skandinávského designu? Decentní kamenný obklad v krémové barvě je tím pravým ořechovým. Stačí jej zkombinovat například s šedou pohovkou, dřevěnými dekoracemi, lampami geometrických tvarů a samozřejmostí jsou také bílé doplňky.

Obložení obývací stěny

U televizoru, který je zavěšen na stěně, není potřeba televizní komoda, takže se celá kompozice točí kolem stěny. Vyplatí se proto obklad připevnit na celou zeď. Nedostatek nábytku dává volno pro velké, atypické dekorativní obklady.

Rám kolem televize

Rám kolem televize může mít různé podoby, například závěsné police, fotorámečky s fotografiemi nebo rámečky s obrazy či filmovými plakáty. Nejlepším řešením je obložit část za televizí ve tvaru obdélníku, čtverce nebo pruhu vedoucí od stropu k podlaze.

Televize hned vedle krbu

Vřelou atmosféru během klidného večera u filmu a vína vám dodá televize umístěná vedle krbu. Kromě toho navíc získáte dva světelné zdroje, které obloženou stěnu jasně podtrhnou a zvýrazní. Takové řešení je vhodné zejména pro prostorné obývací pokoje. V tomto případě doporučujeme zvolit kamenný obklad na celou plochu stěny – jako prvek, který spojuje krb s televizí.

Tapeta na zeď

Stěnu za televizní obrazovkou můžete také ozvláštnit tapetou. Výběr je pouze na vás, opět záleží na pojetí celého obývacího pokoje. I v tomto případě můžete vytapetovat celou stěnu nebo pouze její část, přímo za televizí. Nebojte se a buďte při výběru odvážnější, divoké vzory jsou hitem roku 2022.

Pamatujte, že záleží pouze na vás a vašem pocitu. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, měli byste se cítit co nejpříjemněji při sledování televizního programu.

Zdroj: homebuilding.co.uk


Tipy jak vybrat další nábytek

Mohlo by se Vám také líbit
1 komentář
  1. Alena říká

    Autorka má mnoho různorodých koníčků, ale design tam nečtu. Ani nevidím dobré nápady v článku . Tak proč o designu píše a dostává k tomu prostor, to nechápu ….

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.