Závěsné křeslo: Jak ho vybrat? Nesmí chybět v žádné zahradě

Závěsné křeslo vypadá skvěle, a ještě lépe se na něm odpočívá. Řeč je o závěsném křeslu, které se hodí na zahrady i do interiérů. Jde o stylový kousek, co oživí každou moderní zahradu – a zábavu i odpočinek v něm najdou děti i dospělí. Jaké si vybrat, abyste byli maximálně spokojení?

závěsné křeslo
Zdroj foto: Pitsanu Kraichana / Shutterstock.com

Pro koho je závěsné křeslo určené?

Závěsná křesla se liší nejen vzhledem a materiálem, ale i velikostí, a především nosností. A nosnost je velmi důležitá, takže pouvažujte o tom, kdo si v něm bude hovět – a tím se řiďte. Existují i menší křesla určená pro děti, ty se skvěle hodí i do interiérů, a to i do bytů, kde není moc místa. Závěsné křeslo se upevňuje za pomoci jednoho jediného bodu, dobře se tak dá umístit téměř kamkoliv, takže nejen na zahradu nebo do interiéru, ale klidně i na terasu nebo balkón.

Výběr materiálu závěsného křesla

Když už víte, že závěsné křeslo přijde ven, je taky důležité, zda bude umístěno pod střechou, nebo ne. Do venkovních prostor patří jen kvalitní a odolné materiály, jinak by vám křeslo dlouho radost nedělalo. Nejvíce se pro výrobu závěsných křesel na zahrady využívá dnes velmi oblíbený umělý ratan. Tento materiál působí elegantním, a přitom pevným dojmem, a barevně se dá sladit i s ostatním zahradním nábytkem. I když tedy na zahradu dáte jen jedno závěsné křeslo, stane se jednoznačně dominantním kouskem vaší zahrady.

Pohoupejte se v zahradním křesle

Klasickým houpacím sítím už pomalu odzvonilo, na závěsném křesle se dá skvěle relaxovat – a můžete se v něm i pohoupat. Zvláště ve větších křeslech najdete dostatek pohodlí a místa na kvalitní odpočinek na své zahradě. Výhodou závěsných křesel pak je jistě i to, že jsou skladná, pokud tedy nevyberete opravdu to největší. Tím, že ale nestojí na zemi, se hodí i na menší zahrady, terasy i balkony, kam byste běžný nábytek jen těžko vměstnali.

Užijte si dokonalý relax!


Tipy jak vybrat další nábytek

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.