Závěsné křeslo: Jak ho vybrat? Nesmí chybět v žádné zahradě

Závěsné křeslo vypadá skvěle, a ještě lépe se na něm odpočívá. Řeč je o závěsném křeslu, které se hodí na zahrady i do interiérů. Jde o stylový kousek, co oživí každou moderní zahradu – a zábavu i odpočinek v něm najdou děti i dospělí. Jaké si vybrat, abyste byli maximálně spokojení?

závěsné křeslo
Zdroj foto: Pitsanu Kraichana / Shutterstock.com

Pro koho je závěsné křeslo určené?

Závěsná křesla se liší nejen vzhledem a materiálem, ale i velikostí, a především nosností. A nosnost je velmi důležitá, takže pouvažujte o tom, kdo si v něm bude hovět – a tím se řiďte. Existují i menší křesla určená pro děti, ty se skvěle hodí i do interiérů, a to i do bytů, kde není moc místa. Závěsné křeslo se upevňuje za pomoci jednoho jediného bodu, dobře se tak dá umístit téměř kamkoliv, takže nejen na zahradu nebo do interiéru, ale klidně i na terasu nebo balkón.

závěsné křeslo
Zdroj foto: Freer / Shutterstock.com

Výběr materiálu závěsného křesla

Když už víte, že závěsné křeslo přijde ven, je taky důležité, zda bude umístěno pod střechou, nebo ne. Do venkovních prostor patří jen kvalitní a odolné materiály, jinak by vám křeslo dlouho radost nedělalo. Nejvíce se pro výrobu závěsných křesel na zahrady využívá dnes velmi oblíbený umělý ratan. Tento materiál působí elegantním, a přitom pevným dojmem, a barevně se dá sladit i s ostatním zahradním nábytkem. I když tedy na zahradu dáte jen jedno závěsné křeslo, stane se jednoznačně dominantním kouskem vaší zahrady.

Pohoupejte se v zahradním křesle

Klasickým houpacím sítím už pomalu odzvonilo, na závěsném křesle se dá skvěle relaxovat – a můžete se v něm i pohoupat. Zvláště ve větších křeslech najdete dostatek pohodlí a místa na kvalitní odpočinek na své zahradě. Výhodou závěsných křesel pak je jistě i to, že jsou skladná, pokud tedy nevyberete opravdu to největší. Tím, že ale nestojí na zemi, se hodí i na menší zahrady, terasy i balkony, kam byste běžný nábytek jen těžko vměstnali.

Užijte si dokonalý relax!


Tipy jak vybrat další nábytek

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.