Rybí pomazánka: Zdravý a rychlý recept ze sardinek

Rybí pomazánka je skvělou volbou na rychlou večeři i na svačinu. Připravíte ji velmi rychle, a navíc je i zdravá. Zkuste náš rychlý a velmi chutný recept na rybí pomazánku.

rybí pomazánka
Zdroj foto: Chatham172 / Shutterstock.com

Jaké ryby se hodí do pomazánky?

Rybí pomazánka se dá připravit z různých druhů ryb. Nejjednodušší je rybí pomazánka z rybek v konzervě. Nejčastěji se tak připravuje rybí pomazánka z tuňáka, z olejovek nebo ze sardinek. Pro slavnostnější příležitosti je pak skvělá volba pomazánka z rybího filé nebo z makrely, která má vynikající a výraznou chuť.

Stejně tak se pro přípravu hodí losos nebo i uzený losos či uzená makrela. Možností je zkrátka hodně, pokud ji ale potřebujete připravit rychle a chcete, aby její chuť byla jemná, sáhněte po sledích nebo sardinkách, stejně jako my v našem receptu.

Věděli jste, že sardinky jsou velmi zdravé pro náš mozek, zlepšují náladu a bojují proti depresím?

Recept na rybí pomazánku

Obtížnost:BeginnerČas přípravy: 15 minutPorce:4 porce

Pamatujete si ještě na skvělou rybí pomazánku, kterou připravovaly kuchařky ve škole nebo ve školce? Taková pomazánka byla vždy jemná, nadýchaná a samozřejmě zdravá. Díky našemu receptu si připomeňte chuť rybí pomazánky z dětství. Recept je velmi snadný a jistě ho zvládnete hravě.

Suroviny

Postup

  1. Cibuli si nasekáme najemno.
  2. Do větší mísy dáme sardinky, nasekanou cibuli, pomazánkové máslo a dochutíme kapkou citronové šťávy, solí a pepřem.
  3. Všechny ingredience rozmixujeme tyčovým mixérem.
  4. Pomazánku ochutnáme a případně ještě dochutíme.

  • Připravte si recept na rybí pomazánku například k večeři. Tuto pomazánku můžete namazat na celozrnné pečivo i na rohlíky či veku. Dozdobit můžete pomazánku nasekanými čerstvými bylinkami.

TIP: Připravte si recept na krabí pomazánku

Jak pomazánku vylepšit?

Rybí pomazánku můžete vylepšit tím, že místo pomazánkového másla použijete zakysanou smetanu. Samozřejmě je možné využít na přípravu zdravé rybí pomazánky i jiné druhy ryb v konzervě.

  1. Jak dlouho vydrží tato pomazánka?

    Rybí pomazánka v chladu vydrží i několik dní. Klidně ji tak můžete připravit s předstihem a dát ji dětem jako zdravou svačinku do školy.

Vyvolává u vás pomazánka ze sardinek vzpomínky na školní časy? Jelikož patří mezi velmi zdravé pomazánky, připravte si ji i u vás doma a doplňte potřebné omega-3 mastné kyseliny, které jsou tak potřebné pro správné fungování těla.

Dobrou chuť!

Zdroj: reddit.com, unlockfood.ca


Další oblíbené recepty na pomazánky

5/5 - (2 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.