Krevety: Recept 3 tradiční způsoby jak je připravit

Milovníci krevet jistě mají své oblíbené recepty a druhy příprav. Pravidelně své oblíbené jídlo připravují a dobře vědí, na co si dát pozor, jak krevetu loupat a jak je tepelně upravit.

Ti, kteří se v krevetách tolik nevyznají, možná tápou. Hledají možnosti a způsoby, jak se poprat s jejich loupáním a jak je upravit. K dostání jsou krevety čerstvé, mražené či předvařené. Každé se připravují trochu jinak, je tedy důležité k tomu takto přistupovat. Hodí se do rizota, ke špagetám, těstovinám, ale i do salátů a podobně. Jak si krevety připravit na různé způsoby? A jak se postavit k čerstvým, mraženým a předvařeným krevetám?

krevety
Zdroj foto: KarepaStock / Shutterstock.com

Jak připravit krevety?

Když máte čerstvé krevety

Máte-li čerstvé krevety, pak jsou většinou neloupané a je potřeba tento krok učinit. Ne vždycky se však musí loupat. Je to však mnohem lepší a ideální v syrovém stavu, což jde mnohem lépe. Krevetu oloupejte a nařízněte podélně z vnější strany. Střívko je tmavé, dlouhé a tenké, stačí jen vytáhnout, opláchnout studenou vodou a můžete připravovat.

Jak připravit mražené krevety

U receptu z mražených krevet stačí jen rozmrazit, většinou bývají připravené k další úpravě. Pozor, když je dáte rozmrazit do vody ve snaze zrychlit tento proces, není to nejšťastnější řešení. Chcete-li využít vodu, pak dejte krevety do sáčku, který nepropustí vodu a poté do vody. Maso z krevet do sebe nenasákne vodu a nebude rozmělněné a blátivé.

jak připravit předvařené krevety

Na přípravu jsou asi nejjednodušší předvařené krevety. Jsou již oloupané a bez střívka, takže je stačí nechat chvíli v kuchyni při pokojové teplotě a následně je tepelně upravit tak, jak sami potřebujete.

Recepty na krevety

Fantazie se meze nekladou, pokud nemáte s krevetami příliš zkušeností, zůstaňte u klasických způsobů – na pánvi, ve vodě, na grilu.

krevety recept
Zdroj foto: Oksana Mizina / Shutterstock.com

Recept krevety na pánvi

Je jednoduchá a rychlá. Stačí vám trocha oleje, přidat krevety na pánev a osmahnout jejich maso. Většinou je to pár minut z každé strany, aby byly krásně růžové. Krevety by se neměly na pánvi překrývat, jinak hrozí, že se nepropečou dostatečně, což by se odrazilo jak na chuti, tak i na případných zdravotních obtížích. K oleji můžete přidat máslo, česnek, rajčata, bazalku a během pár chvil máte vynikající jídlo.

Recept krevety ve vodě

Zde můžete využít rychlý a chutný recept. Krevety uvařte ve vodě, přibližně tři a více minut, podle velikosti. Mezitím si rozehřejte na pánvi máslo. Scezené krevety dejte do rozehřátého másla, nechejte pěkně vsáknout. Přidejte prolisovaný česnek, promíchejte a případně osolte. Podávejte v zeleninovém salátu i samostatně, s pečivem nebo špagetami.

Recept krevety na grilu

Ideální je pečící kámen, podtácky nebo grilovací jehlice. I zde platí, že by se grilované krevety neměly překrývat, aby se každý kousek dostatečně opekl. Nejlépe chutnají se solí, pepřem a česnekem, ale máte-li osvědčenou marinádu, můžete ji dát na krevety. Hodí se směs koření na krevety nebo třeba rozmarýn, který je krásně aromatický.


Tipy na další oblíbené recepty

4.4/5 - (10 hodnocení)
Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.