Pěstování květin podle znamení. Zjistěte, kterým se bude dařit u vás doma

Obklopujete se doma květinami, které vám odpovídají podle zvěrokruhu? Vaše sluneční znamení vypovídá o tom, jací jste zahradníci a která rostlina se k vašemu charakteru hodí nejvíce. To může být důvod, proč se u vás některým rostlinám vůbec nedaří.

Každé znamení má svůj typický přístup k životu a ten také odráží i v péči o pokojové rostliny. Co všechno o vás znamení zvěrokruhu prozradí? A jaké rostlině se u vás doma bude dařit nejlépe?

Pěstování květin podle znamení
Zdroj foto: DimaBerlin / Shutterstock.com

Rostliny pro ohnivá znamení

Pro ohnivá znamení je typická impulzivní povaha, vášeň a temperament. Jejich vnitřní oheň je pohání stále dopředu, objevovat nová místa i příležitosti. 

Beran je dobrodruh, který nemá příliš času ani trpělivosti poskytovat svým rostlinám přehnanou péči. Ideální pro něj je kaktus, který přežije i to, že ho delší dobu nezalijete.

Lev je rád středem pozornosti a proto se obklopuje impozantními předměty i rostlinami. Ideální pro lva je kaučukovník brazilský. Je dominantou v každé místnosti a nikdo ho nepřehlédne. Přitom nevyžaduje přílišnou péči.

Střelec je plný života a nenechá se ničím omezovat. Stejně jako monstera skvostná, která své velké listy rozprostírá v interiéru svobodně do všech stran. Mají toho tolik společného.

Co by měla pěstovat vzdušná znamení

Vzdušná znamení si příliš nelibují v emocionálních výlevech, obvykle své city potlačují a zachovávají si chladný odstup.

Vodnář sice je poněkud upjatý a své city skrývá, jeho představivost a fantazie se ale potlačit nedá. Volbou pro něj je tedy rostlina s nádhernými květy a srdčitými listy, která se umí vyjádřit lépe, než on. Tou pravou pokojovkou pro vodnáře je begonie královská.

Váhy milují klid a harmonii, nic okázalého. Tenura (tchýnin jazyk) je rostlina, která navozuje pohodu a vzpomínky na dětství. Pro váhy tato pokojovka představuje potřebnou jistotu.

Blíženci jsou typickým vzdušným znamením – stále s hlavou v oblacích. Není tedy žádným překvapením, že nejlepší rostlinou pro ně je Air plant (angl. “vzdušná rostlina”), tedy tilandsie.  Ta dokáže růst i mimo květináč – ve vzduchu.

Pěstování rostlin podle znamení
Zdroj foto: AnnaStills / Shutterstock.com

Pokojovky vhodné pro vodní znamení

Opakem vzdušných znamení, pokud jde o emoce, jsou znamení vodní. Jsou to lidé citliví, přátelští a skvěle rozumí potřebám druhých. Stejně to mají i s rostlinami.

Ryby jsou empatické a vždy dávají přednost druhým před vlastními potřebami. Rostlinou, která je stejně nenáročná a skromná, jako jsou ony, je zelenec. I on dokáže žít ve stínu, stejně jako ryby.

Rak je silný a houževnatý, stejně jako lopatkovec. Ten sice působí jemně a něžně, přitom jde o rostlinu, která ledacos vydrží. Stejně jako rak, i ona pomáhá svému okolí – zbavuje ho škodlivých látek ze vzduchu.

Štír je ochotný a svým přátelům věrný, přesto trvá dlouho, než se svému okolí otevře. Je citlivý na narušení svého prostoru. Stejně tak růžicovka, která nejlépe prospívá, pokud je sama mimo ostatní rostliny, na místě plném slunce.

Výběr rostlin pro zemská znamení

Zemská znamení zvěrokruhu se vyznačují spolehlivostí a praktičností. Jsou stabilní a ambiciózní, stojí ale oběma nohama na zemi a chybí jim fantazie.

Kozoroh je sice precizní a ambiciózní, potřebuje ale od svého okolí podporu a laskavost. Přesně taková je i bromélie – při správné péči roste, prospívá a sílí.

Býk je trochu těžkopádný, systematický a na všechno má čas. Rozhodně nemiluje velké změny. Úplně přesně se k němu hodí tlustice. Roste pomalu a dlouho na ní nepozorujete žádnou změnu.

Panna je také velmi spolehlivá, navíc má smysl pro detail a velkou trpělivost. Jestli se některému znamení daří pečovat o náročné azalky, pak jsou to právě panny. Umí vynaložit úsilí, když jim o něco jde – krása azalek jim za to opravdu stojí.   

Zdroj: living.iprima.cz, prozeny.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.