Vsaďte na designový konferenční stolek: Vytvořte tak dominantu vašeho obývacího pokoje

Zařizování nového domova je neustálé shánění informací o trendech a moderních prvcích. Hlavní místností každé domácnosti je určitě obývací pokoj, kterému vévodí sedačka a konferenční stolek.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Konferenční stolek může být dominantním prvkem celé místnosti, to však neznamená, že nemá ladit s okolním nábytkem. Slaďte stolek alespoň s materiálem nebo barvou ostatních prvků, docílíte tak sjednocenosti a pocitu pohodlí v celém interiéru.

Designový nebo praktický?

Při vybírání toho pravého konferenčního stolku si jistě kladete jako první otázku, zda potřebujete praktický stolek nebo vám jde čistě o jeho design. U praktických stolků jistě oceníte úložný prostor pod vrchní deskou. Ten může být řešený otevřenou policí, zásuvkami nebo třeba malými úložnými boxy.

Naopak designové konferenční stolky často tuto možnost úložného prostoru nemají. Design převládá nad praktičností. Pokud se nechcete vzdát designu, ale zároveň potřebujete místo na různé časopisy nebo ovladač od televize, dobře vám poslouží příruční stolek. Ten začíná být pořád více oblíbený v moderních interiérech, často je na kolečkách nebo lehké konstrukce pro dobré přemístění k jiné straně pohovky.

Není nad originalitu

Mezi moderní druhy konferenčních stolků patří zajímavé materiály, které dodají interiéru velkou dávku originality. Udržitelnost a využití odpadového materiálu je hlavním tématem tohoto století, proto se zkuste podívat do dílen kreativců a umělců, kteří se tvorbou z recyklovatelných materiálů zabývají.

Velmi oblíbeným je také přírodní prvek, a tak se v interiérech dnešní doby často objevuje dřevo. Špalek kvalitního dřeva seříznutý originálním stylem může sloužit jako atypický konferenční stolek, který vás nadchne zajímavou strukturou dřeva a letokruhů.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

V hlavní roli dřevo

Jelikož se dnešní trendy vrací k přírodě, přírodním materiálům i barvám, nejspíš v obchodech narazíte na velkou nabídku dřevěných stolků v nejrůznějších stylech.

  • Oblíbená jsou nejen klasická dřeva (dub nebo buk), ale také dřeviny tropické.
  • Mangové nebo teakové stolky se těší oblíbenosti v mnoha moderních interiérech.
  • Pokud chcete držet krok s trendy dnešních dnů, pak vás určitě zaujal rustikální styl.

V takovém případě se skvěle snoubí struktura dřeva s černou kovovou konstrukcí. Ta bývá často z lehce opracované oceli nebo ze železa, ošetřené pouze matnou černou barvou. K rustikálnímu konferenčnímu stolku se dobře hodí dřevěná podlaha, jemné barevné tóny na koberci nebo doplňky v podobě žlutých a zelených polštářů na tmavé pohovce.

Jemnějším stylem s přírodními prvky je poté oblíbená kombinace bílé dýhy s dřevěnými prvky. Dřevěné nohy v přírodní barvě spolu s bíle lakovanou deskou působí jemně, světle a svěže. Dobře takový stolek doplníte světlou pohovkou a jemnými pastelovými tóny v dekoracích.

Elegance a šarmantnost

Sázíte při zařizování domova především na elegantní styl? Pak už jste se určitě zaměřili i na výběr konferenčního stolku. Ten by rozhodně neměl působit mohutně a jeho barevné tóny musí být spíše světlejších odstínů.

Pro luxusní a elegantní styl interiéru se vám jistě zalíbí moderní stolek v mramorovém designu. Nemusí se jednat hned o těžký kus mramoru uprostřed vašeho obývacího pokoje. Na dnešním trhu s nábytkem najdete povedené imitace mramoru. Často se kombinuje mramorová deska se zlatou podnoží. Takový kus nábytku vypadá velmi elegantně a svěže. Dobře se hodí ke světlé a minimalistické pohovce bez zbytečných dalších barev, které mohou celkovému dojmu jen uškodit.

Mezi elegantní konferenční stolky patří jistě i ty skleněné stolky. Působí lehkým dojmem, navíc na sebe zbytečně neupozorňují a zároveň dobře zapadnou do celkového stylu obývacího pokoje. Elegantní konferenční stolky jsou často v kruhovém provedení, ostré hrany čtverců nebo obdélníků totiž narušují celkový vzhled evokující luxus.

Vsaďte na cement nebo beton

Trendy poslední doby se často opírají také o zajímavý materiál, který může na první pohled působit velmi zvláštně, vašemu interiéru však dodá na zajímavosti. Struktura betonu nebo cementu na desce bude originální, spolu s černou kovovou konstrukcí bude stolek zajímavým a dominantním prvkem vašeho obývacího pokoje.

Kombinace lehké kovové konstrukce a zajímavého materiálu zkrátka vévodí dnešním moderním trendům nejen v konferenčních stolcích, ale také v celém bytovém designu. Inspirujte se těmito nápady a vložte důvěru do kvalitního a zajímavého stolku, který změní celý vzhled pokoje.

Zdroj: thearchitecturedesigns.com, superhitideas.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.