Skleněný stůl do domácnosti: Je praktický a jaké jsou jeho výhody?

Jedním z těch nejoblíbenějších stylů je ten, který působí světle, svěže a elegantně v každém ročním období. Pokud i vy milujete čirý styl plný elegance, ve vaší domácnosti nesmí chybět skleněný stůl.

Zdroj foto: All About Space / Shutterstock.com
Zdroj foto: All About Space / Shutterstock.com

Jaké výhody má skleněný stůl a proč v některých případech není vůbec praktický?

Skleněný stůl a jeho nepraktické stránky

Velkou nevýhodou u skleněného stolu jsou viditelné otisky prstů nebo otisky od skleniček. Věčné mytí a leštění skleněné desky vás může unavit nebo to také může být nejdůležitější faktor pro to, abyste se pro skleněný materiál nakonec nerozhodli.

Druhou důležitou nevýhodou mohou být ostré hrany. Zejména v domácnosti s malými dětmi může být takový stůl velmi nepraktický. Ostré rohy stolu nebo jen lehce zbroušené hrany mohou přivodit ošklivé rány nebo velké úrazy po pádu na tuto hranu.

Třetí nevýhodou může být samotná čirost materiálu, díky němuž je sklo tak specifické. Průhlednost totiž nemusí všem vyhovovat, při jídle totiž není vždy příjemné dívat se skrz desku na nohy stolu a podlahu.

Značnou nevýhodou může být také hlučnost skla, zejména při položení jakéhokoliv materiálu (příborů, talířů, sklenic). Hodně lidem také může vadit chlad, který si sklo drží a při položení předloktí na desku vás vždy bude materiál chladit.

Výhody skleněného stolu

Důležitou výhodou, díky níž si mnoho lidí zvolí do domácnosti právě skleněný stůl, je jeho lehký a svěží vzhled. V místnosti totiž může bez problémů proudit světlo – a stůl jeho průniku vůbec nebrání. Skvěle se tak hodí do malých jídelen a pokojů, kde opticky zvětší celou místnost.

Díky čirosti materiálu stůl dobře sladíte v jakémkoliv interiéru i v barevné škále. Skvěle se na něj hodí tmavý i světlý běhoun. Snadno tak změníte celkovou atmosféru jídelny během chvíle, a to za pomoci pár detailů. Skleněnou desku můžete vyzdobit v elegantním stylu s vysokým svícnem, minimalistickým stylem nebo třeba do temného stylu či vyzdobit desku přírodními prvky. Záleží jen na vašich preferencích.

Skleněný stůl jako dominanta jídelny

V dnešní době je jednou z nejmodernějších variant kombinace skleněné desky s chromovou nebo dřevěnou podnoží do tvaru X. Takový stůl snadno sladíte se zbytkem interiéru, navíc se stane krásným a designovým doplňkem a stylovou dominantou celé jídelny.

Často se v moderních interiérech můžete setkat také s broušeným sklem, které působí matným vzhledem. Dobrou volbou je také černá deska stolu, černé sklo totiž působí velmi elegantně a moderně i přes jeho tmavou atmosféru. Zkuste se zamyslet, zda by tato atraktivní varianta nebyla vhodnou alternativou i pro vaši domácnost. Spolu s kontrastními světlými doplňky a běhounem uprostřed stolu zaujme jídelna na první pohled každou návštěvu.

Elegantní obývací pokoj

Zajímavou variantou je také skleněný konferenční stolek, který může dodat vašemu obývacímu pokoji na lehkosti a svěžím vzhledu. Sklo je skvělý materiál zejména v případě, že chcete vyzdvihnout kreativní sedací soupravu nebo například barevný koberec pod stolkem.

Pokud na konferenční stolek postavíte svícen nebo dekoraci ve stejné barvě jako je pohovka nebo polštáře na pohovce, bude celkový vzhled působit neustále zajímavě, moderně a kreativně. Navíc do atmosféry celé místnosti vnesete pocit luxusu a elegance.

Malý stolek u vchodu

Představte si chodbu či předsíň vaší domácnosti, kde se u stěny nachází elegantní skleněný stolek, který slouží pro odkládání drobných věcí. Odkládací stolky působí elegantně už od vchodu, navíc díky úzké desce je stále jemný a luxusní. Spolu se zlatou nebo chromovou podnoží bude opravdovou ozdobou celého domu.

Zdroj: mornglass.com

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.