Využijte úložný prostor naplno. Kde všude jej můžete najít?

Známe to asi všichni, věčné hledání ideálního řešení, kam se sezónními věcmi, kam umístit všechno oblečení, ložní prádlo nebo dětské hračky. Využijte úložný prostor!

Zdroj foto: Kostikova Natalia / Shutterstock.com

Ceny bytů jdou rapidně nahoru, a proto dnes lidé bydlí v malých prostorech, kam se musí vejít i celá rodina. Jak co nejlépe využít volného prostoru a jak najít místo pro všechny vaše věci?

Až ke stropu

Místo pro nábytek a úložný prostor obvykle hledáme hlavně na zemi, jenže podívali jste se někdy až ke stropu, kolik tam je místa? Pokud potřebujete najít další úložný prostor, určitě využijte veškerého volného prostoru v místnosti a vytáhněte nábytek až ke stropu.

  • Využít můžete například patrové postele, spát se dá v patře, a přitom v dolní části si můžete udělat obývací či pracovní koutek, a stejně tak můžete řešit i místo pro učení svých dětí.
  • Pod postelí si ale můžete vytvořit i místo pro ukládání věcí, vyřešit to můžete za pomoci designových boxů, do nichž lze naskládat věci, boxy pak mohou být pod postelí – a vypadají vskutku originálně.

Místo v kuchyni

U stropu ale mohou být i navrtané skříňky, které mohou lemovat celou místnost nebo jen jednu stranu. I když budou skřínky hodně vysoko, dostat se k nim můžete za pomoci stoličky. Tyto skříňky jsou pak vhodné pro ukládání spíše sezónních věcí a těch, které nepotřebujete vytahovat denně.

Stejně postupujte i v kuchyni, pokud je to možné. Kuchyňskou linku také vytáhněte co nejvýš, abyste v kuchyni získali co nejvíce prostoru na vaření ale i na ukládání potravin. Dnešní kuchyňské skřínky bývají velmi důmyslně navržené, šuplíky i skříňky jsou hluboké a vejde se tak do nich opravdu hodně věcí.

Zdroj foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Každý kousek se počítá

Nejen u stropu najdete hodně volného místa, úložný prostor se může skrývat i pod okny, pod schody či v koutech. Všímejte si toho, a pak si úložný prostor jednoduše vytvořte za pomoci jednoduchých konstrukcí polic nebo regálů.

Příliš mnoho nábytku ubírá místo, proto se snažte vybírat nábytek jednoduchý, bez stěn a dveří. Nejenže se věci dají uložit do krabic a boxů, které mohou být i zajímavým designovým prvkem v interiéru, ale využívejte samostatně stojící regály bez dvířek, do nichž se dají věci přehledně uložit, a nepřijdete o žádný kousek místa navíc.

Poličky do rohů

Na rohy velmi často zapomínáme, ale na takové rohové police se dá uložit poměrně dost věcí. Rohové poličky mohou být malé i větší, využít se pak dají jak v kuchyni u kuchyňské linky, tak klidně i:

  • na chodbě,
  • v předsíni,
  • v ložnici,
  • v obývacím pokoji,
  • v koupelně.

Ve všech těchto místnostech rohy jistě máte, tak je chytře využijte. Na tyto poličky se dají uložit spíše drobnosti a věci, které běžně používáte, ale i to se počítá. Ušetříte tím prostor ve skříňkách klasických zase na něco jiného.

Pod postelí

Určitě neopomínejte ani úložný prostor pod postelí nebo pod sedací soupravou. Dnes už mívají úložný prostor téměř všechny postele, ve většině případů právě i gauče nebo sedačky. Víte, kolik věcí se dá pod postel uložit? Čím vyšší postel si pořídíte, tím více prostoru samozřejmě získáte. I když u postele chybí klasický šuplík, nevadí.

Zdroj foto: Wirestock Creators / Shutterstock.com

Pokud je postel dostatečně vysoká, můžete pod ni uložit například boxy s dětskými hračkami nebo krabice s ozdobami a sezónními věcmi, ale klidně i skladný vysavač. Když si vezmete, jak velká postel je, zjistíte, že máte v tu ránu spoustu volného úložného prostoru navíc.

Poskládejte nábytek

Skvělým řešením, a to především do malých bytů, je určitě nábytek, který se dá poskládat. Skládací můžete mít například malý kuchyňský stůl nebo i židle. Populární jsou i sklápěcí postele, které se dají na noc proměnit v pohodlnou postel, a ráno se z nich stane jediným pohybem obývací stěna. Takto můžete šetřit místem kdykoliv to budete potřebovat.

Díky šikovným nápadům můžete najít úložný prostor i tam, kde byste ho vůbec nehledali. Prostor navíc můžete mít i v těch nejmenších bytech.

Zdroj: nejlepsi-nabytek.cz, prozeny.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.