Vlasy a jak o ně pečovat po horkých letních dnech

Každým rokem se těšíme na horké, slunné letní dny. Po jejich skončení však dostává náš celkový organismus pořádně zabrat. Jedná se samozřejmě o celkové zdraví těla, o pokožku, ale i o vlasy.

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com

Po skončení léta jsou naše vlasy více namáhané a také zničené. A opravdová a kvalitní péči jim samozřejmě pomůže. Svěžest a zdravý vzhled našim vlasům dodají účinné hlavně masky.

Jak správně pečovat o vlasy

Péče o vlasy je součástí každodenní hygieny. Do takové péče můžeme zahrnout samozřejmě i česání a jinou úpravu vlasů. Měli bychom dbát na správné mytí a vysušování vlasů. Každý máme na své hlavě jiný typ vlasů a samozřejmě i jinou pokožku. Tudíž musíme hledět na to, jak často je potřeba svou hřívu mýt.

Někomu stačí třeba i pouze dvakrát za týden a ani nepozná, že je jeho hlava znečištěná či mastná. Jiný si zase musí umývat vlasy téměř denně. Pro dodání potřebné péče existují různé doplňky, které vlasům dodají další jiskru. Mezi takové patří i vlasové masky, jež je užitečné používat především po horkých letních dnech.

Maska na vlasy

Maska na vlasy by neměla chybět v žádné koupelně, především tam, kde jsou vlasy velmi poškozené a zničené. Není pravda, že vlasovou masku užívají jen ženy, ba naopak. Stává se trendem, že takovou masku si aplikují častěji i muži, například ti, kteří trpí vypadáváním vlasů (alopecie), což je s přibývajícími léty zcela normální a běžné. Masku v takových případech můžeme aplikovat do svých vlasů klidně i dvakrát týdně. Postupem času zjistíte, že vám opravdu pomáhá. Takovou masku si lze připravit i doma.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

Jak na roztřepené konečky

Pokud trpíme roztřepenými konečky, je v tomto případě maska spíše preventivním opatřením. Nejdůležitější je nedopustit, aby se nám konečky třepily.

  • Když už však k takovým okolnostem dojde, můžeme si sami vyrobit masku, která nám tyto nedokonalosti zakryje.
  • Stačí nám k tomu pouze jogurt a trocha olivového oleje.
  • Taková maska hydratuje naše vlasy a dodává jim nevysušený vzhled.

Aplikujeme po celé délce vlasů, necháme působit cca 20 minut, a poté pomocí šamponu opláchneme.

Vlnité a kudrnaté vlasy

Často se stává, že vlnitá až kudrnatá hříva působí jakýmsi „rozlétaným dojmem“. Leckdy vypadají neupraveně, možná dokonce poškozeně. Můžeme se o ně starat sebelépe, avšak vlasy si i ve větru dělají, co chtějí. Potom je na řadě další maska, která je trochu usměrní a vlasům dodá opět kapku života. Smícháme si pouze avokádo se lžící olivového oleje a nanášíme opět po celé délce vlasů. Necháme 30 minut působit a opět opláchneme.

Doporučujeme: Jak vybrat kulmu na vlasy

Svědění hlavy

Svědění pokožky hlavy často trápí každého z nás. Na takový problém nám postačí pouze dvě ingredience, které jistě najdeme v každé domácnosti. Je to pouze med a banán. Tyto produkty obsahují vitamíny, jež mají antibakteriální účinky a také zabraňují vypadávání vlasů. Stačí kaši z banánu a medu nanést na vlasy, nechat půl hodiny působit a opět spláchnout.

Lupy

Příjemnou masáží pokožky hlavy s účinnou maskou můžeme zabránit velmi nechtěným lupům. Po smíchání mořské soli, citronové šťávy a olivového oleje si můžeme dopřávat relax, a uděláme tím i něco pro naše poškozené vlasy.

Mastné vlasy

Jablečný ocet a citronová šťáva – to je nejjednodušší řešení pro mastné vlasy. Pokud tuto směs použijeme místo kondicionéru, jsme na dobré cestě, jak zatočit s problémem mastných vlasů. Pozor bychom si ale měli dát na rozčesávání, avšak naše vlasy budou vypadat lesklejší a zdravější.

O svou hřívu bychom měli pečovat stejně jako o zbytek svého těla. Měli bychom však pamatovat na to, že masky nám nevyléčí naše nemocné vlasy, lze je využít spíš jako prevenci.

Zdroj: zena.aktualne.cz, ireceptar.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.