Mytí vlasů před spaním: Vždy je sušte, jinak bude problém

Proč je lepší vlasy před ulehnutím vždy vysušit? Nezapomínejte na správnou péči o vaše vlasy, i pokud potřebujete mít hned ráno upravené vlasy.

Mytí vlasů před spaním
Zdroj foto: StoryTime Studio / Shutterstock.com

Komu by se ráno kvůli tomu chtělo vstávat dřív, že? Myjete si vlasy proto raději večer, ale už si je nestíháte řádně vysušit? Děláte obrovskou chybu, protože jít spát s mokrými vlasy se opravdu nevyplácí. Co všechno vám hrozí?

Vlasy se více lámou

Lámavé vlasy se snažíte všemožně ošetřovat? Jenže možná si za to můžete sami. Třeba právě, pokud chodíte pravidelně spát s mokrými vlasy. Mytí vlasů a jejich neutření způsobuje lámání vlasů.  Jakmile se totiž hlava uloží na polštář, mokré vlasy nemohou dýchat, nemají tak šanci ani pořádně proschnout. Následkem je tedy zvýšená lámavost vlasů.

Ráno si s vlasy neporadíte

Pokud chcete vypadat druhý den v práci nebo na schůzce dobře, opravdu si vlasy raději večer pořádně vysušte. Jakmile totiž ulehnete s mokrými vlasy, ráno se zděsíte. Vlasy se totiž slepí, následně nejdou pořádně rozčesat, a tak místo elegantního účesu nejspíše vynesete na své hlavě jen rozčepýřené „cosi“ připomínající spíše hnízdo.

Krásné zdravé a mokré vlasy
Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com

Nepříjemné svědění a lupy jako bonus

Spaní s mokrými vlasy si možná rozmyslíte i ve chvíli, kdy zjistíte, že vás kvůli tomu více svědí pokožka hlavy, musíte se tedy škrábat a začnou se vám tvořit lupy. Navíc se vlasy i více mastí, pokud si je pořádně nevysušíte, než si večer lehnete do postele.

Když vlasy bolí

Možná se vám někdy stalo, že jste si příliš utáhla culík a pak vás jako by doslova bolely vlasy. To přechází často v bolesti hlavy – a kromě utaženého culíku to může způsobit i nezdravý spánek s mokrými vlasy. Kromě hlavy vás ale mohou začít bolet i svaly či klouby. A jak je to možné? Voda při mytí vlasů totiž ochladí hlavu, zbytek těla má přitom jinou teplotu, vyšší. Mozek se potom nadměrně nebo naopak málo prokrvuje, a to způsobí bolesti hlavy a vlasů. A úplně nejhorší je, když mokré vlasy ještě před ulehnutím stáhnete do drdolu či culíku.

Vlasy by se proto měly vždy nechat usušit ještě před spaním. Myjte si je s dostatečným předstihem, aby stihly uschnout samy, nebo si můžete pomoci fénem. Nezapomeňte také na to, že v mokrých vlasech na polštáři se často snadněji množí i všemožné bakterie.

Zdroj: cosmopolitan.com

Mohlo by se Vám také líbit
1 komentář
  1. Ondra říká

    Miju ráno vlasy

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.