Kulma na vlasy vytvoří během chvilky nádherný účes: Jak ji vybírat?

Mít kudrnaté vlasy je snem mnoha žen, ne každá má však štěstí a vlasy si nemusí natáčet, aby docílila oslňujících loken. Naštěstí je tu kulma na vlasy, díky které si vlnky může vytvořit snadno a rychle každá z nás. Kulmu je však nutné správně vybrat, abychom docílily požadovaného efektu. Jak na to?

Zdroj foto: Faces Portrait / Shutterstock.com

Pro všechny příležitosti i délky

Kulmu lze použít na všechny délky vlasů, účes si díky ní navíc můžeme vytvořit pro každou příležitost. Nejde jen o sváteční účesy a účesy vhodné do společnosti, navlněné vlasy jsou vhodné pro běžné denní nošení, a navíc se správně zvolenou kulmou jde účes vytvořit i poměrně rychle. Zásadní je vybrat kulmu vhodně, rozhoduje typ vln, které požadujeme, i povrch kulmy.

Zdroj foto: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Jaký povrch zvolit?

Asi nejznámější jsou keramické kulmy, které se hodí skutečně pro všechny typy vlasů, a určitě s nimi nešlápnete vedle.

  • Pokud ale máte vlasy hodně jemné, je lepší sáhnout po kulmě s turmalínovým povrchem.
  • Pro vlasy husté a zcela nepoddajné jsou zase nejvhodnější kulmy s titanovým povrchem.

Dalším důležitým parametrem, který je zapotřebí zvážit, je průměr kulmy. Ten totiž určuje, jakého typu vln s kulmou dosáhnete. Úzké kulmy vytvoří drobnější kudrlinky, čím bude průměr kulmy větší, tím větší pak vytvoříte také vlny.

Po jakém typu kulmy sáhnout?

Volit můžete i mezi různými typy kulmy, každý typ pak zajistí trošku jiné vlny.

  • Klasické klešťové kulmy jsou naprosto nejznámější – a díky nim docílíte pravidelných loken po celé délce vlasů.
  • Kónická kulma se vyznačuje tím, že je šetrná ke konečkům, ale těžce se s ní pracuje, vytváří ovšem na první pohled přirozené vlnky.
  • Eliptická kulma je někde mezi klešťovou a kónickou, zaručí rovnoměrnost natočených vlasů a je taktéž šetrná především ke konečkům.
  • Trojkulma se vyznačuje snadnou manipulací stejně tak jako automatická kulma, která udělá veškerou práci za vás – a pramínky vlasů natočí zcela automaticky a sama.

Před tím, než vlasy začnete natáčet, nezapomeňte je ošetřit stylingovým přípravkem pro ochranu vlasů před teplem. Pak si můžete užívat skutečně dokonalý účes.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.