Retro rádio se vrací do módy! Čekejte kvalitní zvuk i super bytový doplněk

Retro kousky jako třeba retro rádio mohou skvěle pozvednout celý styl vašeho interiéru, a tak můžete často vidět zajímavé dekorace na komodách, ve vitrínách či celé kusy nábytku.

Retro zastaralý přenosný stereofonní rádiový kazetový záznamník z 80. let. Zdroj foto: BrAt82 / Shutterstock.com
Retro zastaralý přenosný stereofonní rádiový kazetový záznamník z 80. let. Zdroj foto: BrAt82 / Shutterstock.com

Pokud jste spíš praktického rázu, pak vás jistě zaujme rádio v retro stylu, které vedle dekorace plní i praktickou funkci moderně přeneseného zvuku.

Nejen krásný doplněk domácnosti

Retro rádio je oblíbeným kouskem hlavně v posledních letech. Jedná se o zajímavý a originální doplněk každého moderního interiéru. Snažte se ale při výběru nedívat pouze na samotný vzhled nebo styl retro rádia, i když vás určitě okouzlí na první pohled. Důležitými kritérii jsou jistě i další aspekty.

Důležité jsou i jednotlivé funkce rádia, kvalita zvuku nebo jednoduchost samotného ovládání. Všechny tyto aspekty si projdeme, abyste si vybrali to nejlepší retro rádio, které dnešní trh nabízí.

Pevné retro rádio

Takové rádio je většinou velkých rozměrů, připomíná téměř přesnou repliku rádií z dřívějších dob. Tento kousek se hodí do kanceláří nebo rozlehlého obývacího pokoje, kde krásně vynikne.

Kuchyňské retro rádio

Tento typ rádia je o dost skladnější, často velmi snadno přenosné. Hodí se jako skvělý doplněk k oblíbené retro lednici nebo například na kuchyňský bar.

Malé retro rádio

Ta nejmenší rádia jsou nejen přenosná, ale také velmi skladná. Hodí se na klidné a pohodové večery v kempu či na jiném místě mimo dosah elektřiny. Navodí skvělou atmosféru.

Malé retro rádio. Zdroj foto: Krakeinmages.com / Shutterstock.com
Malé retro rádio. Zdroj foto: Krakeinmages.com / Shutterstock.com

Magnetofony s rádiem

Pro kompletní navození retro stylu ve vašem interiéru můžete zvolit také radiomagnetofony. Ty jsou v dnešní době vybavené také rádiem, USB vstupem i dalšími funkcemi.

Retro rádia se těší velké popularitě

Díky faktu, že retro rádia neplní jen designový účel celého produktu, si můžete vychutnat i kvalitní přenos hudby. Velkou výhodou tohoto typu rádia tedy není jen funkce designového doplňku, ale také například moderní funkce i velký výběr z mnoha typů. Ovládání samotného rádia je mnohdy intuitivní, jednoduché a pohodlné. Některá retro rádia mají dokonce i dálkové ovladače.

Jaké funkce u retro rádia vyžadovat?

Díky dnešní moderní době se nemusíte spoléhat jen na gramofonové desky. Styl a eleganci retro stylu si však ve svém interiéru můžete zachovat. Při výběru se snažte soustředit na funkce, co od rádia vyžadujete. V první řadě by to měla být kvalita samotného zvuku.

Retro rádia mají často také možnost přehrávání CD, což je velkou výhodou zejména pro domácnosti, které mají velkou sbírku oblíbených písní právě na CD. Další výhodou je také retro rádio, které má možnost přehrávání hudby pomocí vstupu USB.

Nezapomínejte ani na možnou funkci sdílení přes Bluetooth. Díky této funkci se při večírku může skrz svůj telefon připojit kdokoliv z hostů a pohodlně hrát styl hudby, který si zrovna večírek žádá. Velkou výhodou jsou také rádia s paměťovou kartou. Na té můžete mít nahráno velké množství písniček, a tak už se nikdy nerozhostí nežádoucí ticho.

Funkcí může mít i retro rádio opravdu mnoho. Je jen na vás, které z nich skutečně využijete.

Mohlo by se Vám také líbit
3 komentáře
 1. Jan Cicvárek říká

  Zdravím všechny.
  Pro opravdové retro nadšence bych mohl z vlastní zkušenosti doporučit retro “radiomagnetofon” GPO Brooklyn. Samozřejmě jsem ho hned po koupi odstrojil a podíval se, jak je vyrobené – a světe div se, ono je fakt podstatně robustnější a tak nějak po staru: poctivé reproduktory (proto ta váha kolem 10kg), žádné elektronické “vylepšení zvuku”, výstup na repro, vstup mic., vstup na zapojení jako zesilovače třeba staršího gramofonu. Jinak ovšem kromě audiokazet umí i USB, CD, MP3, bluetooth, DAB+ a nahrávat na flash i kazety. Plná regulace výstupů zvuku: H, L, balance, jak jsme bývali zvyklí. Uvnitř je baterie, která se dobíjí při zapojení do sítě a po odpojení vydrží cca. 4 hodiny provozu, případně dobije mobil. Mám ho už třetím rokem a jsem nadmíru spokojený. Zvuk a výkon vynikající! A vypadá skvěle. Honza.

  1. Vláďa říká

   A já ho mám taky a nejspíš jste neslyšel “pravý retrozařízení”, protože by jste psal jinak. GPO Brooklyn je sice zdánlivě věrohodný retrochasiss, ale uvnitř je to slepenec různých modulů spíš ty nejlevnější třídy. Pominu počitadlo, který je pouze na efekt a počítá vteřiny od okamžiku zvolení funkce kazeťáku. Kazetová mechanika je stejná, jako bývala v levných “dvojčatech”, včetně mazání magnetem. Doporučuji Vám si osahat třeba i toho Condora, co vyráběla tenkrát Tesla spolu ještě z několika dalšími firmami se zemí RVHP. Nebo lépe starou Aiwu. Oproti těmto výrobkům je GPO Brooklyn zvukově levnej tržnicovej.
   Sám jsem za něj dal cca kolem 4 tisícovek a jsem z něj zklamán..

 2. petr říká

  Dobrý den všem,
  Musím za prvé podotknout, že pani Michaela se článkem pustila na tenký led. Pouze nicneříkající všeobecné fráze, které tvoří někdo, kdo o tématu nic neví, ale chce napsat článeček.
  Všem zájemcům doporučuji, než jakoby retro moderní plastové braky, opravte si raději ňeco opravdu staršího. Zesík zůstane vždy zesíkem, a hudbu propojíte skrytým přehrávačem.(cd, multimedia a &).Sám mám takto doma propojené staré receivery a elektronkový zesilovač. Považuji to za dokonale řešení spojení moderních technologií a starých přístrojů.

Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.