Vlasy: Jak o ně kvalitně pečovat v každém věku?

Pomyslnou korunou krásy každé ženy jsou vlasy. Právě jejich kvalita, lesk i styl úpravy je často první věcí, které si okolí na ženě všímá. Chcete působit svěže, mladě a užívat si krásné dlouhé vlasy?

Zdroj foto: KOBRIN PHOTO / Shutterstock.com

Pak je nutné jim věnovat kvalitní péči v každém věku. Jak na to? Podívejte se, co pomůže vašim vlasům ve dvaceti, třiceti nebo čtyřiceti letech.

Vlasy

Pociťujete na sobě narůstající věk a víte, že vaše pleť i vlasy už nevypadají jako dřív? To přece není konečná fáze, se kterou by se nedalo nic dělat. V mládí si každá žena užívá krásné a bujné kadeře, s nimiž často dost experimentuje pomocí nejrůznějších přelivů a barev. Tyto experimenty se vám však mohou stát osudnými právě v pozdějším věku, kdy vlasům schází kvalita.

Vlasy se mění v každé životní fázi

Zejména v ženském světě je časté, že se kvalita i lesk vlasů mění v určitém životním období.

  • První změnu můžete pozorovat již při dospívání, kdy se vaše hříva například více mastí, jsou ale také plné lesku a síly.
  • Další razantní změnou prochází vlasy v těhotenství a při kojení, kdy často přichází o svou sílu a mohou více padat.
  • Po ukončení kojení přichází další fáze, kdy se mohou zlepšit, nebo naopak ještě více zhoršit.

Vliv na kvalitu vlasů má zkrátka celý hormonální profil ženy, který se postupem času a životních období mění. Všechny tyto fáze potřebují určitý druh péče, která se nesmí zanedbat.

Vlasy a jak o ně pečovat po horkých letních dnech

Zdroj foto: George Rudy / Shutterstock.com

20 let – krásný lesk

V období dospívání a po dvaceti letech života jsou stále krásné, již plné síly a lesku. Dospělé vlasy se mění z dětských, jemných vlásků s nástupem puberty, tedy někdy kolem 12 let. Ve 20 letech se mohou stále dost mastit, je to vlivem hormonů a zvýšené funkce mazových žláz na hlavě. V takovém případě se doporučují speciální šampony pro mastnou pokožku.

Pro 20leté dívky se zejména doporučují veškeré vlasové produkty pro určitý druh vlasů. Je totiž třeba poznat, zda máte tvrdé, křehké, husté nebo řídké vlasy. Jedině tak zvolíte tu správnou pečující kosmetiku. Pro zdravé vlasy je nutné také doplňovat dostatek bílkovin a kvalitních tuků. Nezapomínejte také na pravidelnou návštěvu kadeřnice a zastřihávání konečků. Důležitou součástí je také hydratace.

30 let – první známky stárnutí

Po oslavení třicítky je dost pravděpodobné, že na vlasech poznáte první známky stárnutí. Ty se většinou projevují ztrátou lesku, pevnosti a kvality, objevit se mohou také první šediny.

Abyste zamezila těmto nežádoucím faktorům stárnutí a vaše vlasy byly stále plné síly, je nutné zařadit do pestrého jídelníčku ryby, avokádo, klíčky a vejce. Minerály potřebné pro kvalitní a zářivé vlasy můžete do těla dostat pomocí doplňků stravy. Zaměřte se především na hořčík, zinek, železo a chrom.

Zdroj foto: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com

40 let – zesláblé vlasy bez lesku

Přestože se první šedivé vlasy objevují už po třicítce, jejich nárůst se zvýší s 40. rokem života. Vaše hříva je čím dál tím méně kvalitní, jejich hustota řídne a každý vlas je mnohem více vysušený, lámavý a tenčí. Než se vám veškeré vlasy zlámou a vypadají, zahajte boj za kvalitnější vlasy s pomocí regeneračních a ochranných šamponů nebo masek. Produkty připravené právě pro tento případ vám pomohou znovu oživit každý vlas, vyživit jeho cibulku a dodat tak kvalitu všem vlasům.

Zesláblé vlasy je také nutné zastřihnout o trochu více, aby mrtvé konečky nezatěžovaly celý vlas. Dáte tak možnost na nový růst a život, který rozzáří celý váš účes. Nebojte se zkrátit vlasy nad vaši komfortní zónu, kvalitní vlasy rychle rostou a zase budou brzy plné síly.

Doporučujeme: Jak se zbavit vší ve vlasech?

Ať už je vám 20 let nebo se blíží čtyřicítka, nemusíte se bát, že o vlasy přijdete. Pokud budete používat správné přípravky a věnovat jim dobrou péči pomocí šamponů, kondicionéru, masek na vlasy nebo zábalů, vaše vlasy budou zase plné lesku a záře.

Zdroj: redonline.co.uk

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.