Vlasy: Co jste o nich možná nevěděli

Mít krásné vlasy chce asi každý člověk. Vždyť jsou to právě vlasy, jež jako nedílná součástí samotné hlavy zaujme jiné osoby při pohledu na vás. Možná si myslíte, že vaše vlasy znáte velmi dobře a že se o ně dokážete bez problémů postarat. Situace taková může být, nicméně často se setkáváme s tím, že toho lidé o vlasech moc neví. My se proto podíváme podrobněji na zajímavosti, které nejsou až tak známé. Třeba se i vy dozvíte o vlasech něco nového, co by se vám mohlo hodit.

Zdroj foto: Alena Ozerova / Shutterstock.com

100 000 vlasů na jedné hlavě

Přesně toto množství by měl mít v průměru každý člověk. Je jasné, že počty vlasů se u mnohých hodně liší. Stavět proti sobě plešatého pána a krásnou dámu s dlouhými vlasy asi nemá příliš smysl. Každý vlas vyrůstá z takzvaného vlasového folikulu. Ten je jakýmsi živným místem. Musí vlasy dokonale vyživovat, aby byly krásné. Doba růstu jednoho vlasu se pohybuje okolo 3 let, což není málo. Když po této době vypadne, nahradí ho nově rostoucí vlas. Cyklus se opakuje dvanáctkrát. Intervaly vypadávání vlasů se liší.

Zdraví vlasů nejen ve vašich rukách

Jasně, zdraví vlasů ovlivňuje především aktuální fyzický i psychický stav člověka. Mnohdy právě větší množství vypadávajících vlasů prozradí, že s námi není něco v pořádku. Velmi důležitý je ale také dostatečný příjem tekutin a správná vyvážená strava. Pozor i na dostatek spánku. Stejně tak se musí volit správná kosmetika, tedy vhodná maska na vlasy, kondicionér, šampón a podobně.

Zdroj foto: puhhha / Shutterstock.com

Jaké živiny si vaše vlasy zaslouží?

Především se jedná o dostatek železa, které bývá obsaženo třeba ve špenátu, luštěninách nebo červeném masu. Hodně důležitá je ale také síra. Tu najdeme hlavně v zelenině, bramborách nebo masu. Z dalších vitamínů jmenujme hlavně ty z řad A, B, C, D, E a H. Rozhodně není od věci používat také některé speciální přípravky, jež vlasům pomohou. Třeba takový Minoxidil.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.