Jak se zbavit vší ve vlasech? Jednoduché a efektivní tipy

Drbete se vy nebo vaše dítě stále na hlavě? Je možné, že si ze školy či školky doneslo vši. Přítomnost vší nejlépe zjistíte důkladným prohlédnutím vlasů a pokožky na povrchu hlavy. Jak se zbavit vší?

jak se zbavit vší
Zdroj foto: Numstocker / Shutterstock.com

Jak vypadají vši?

Veš je malý bezkřídlý hmyz, který v dospělosti dorůstá až do velikosti 4 mm. Má malou hlavičku, ploché tělo a silné nohy, které jsou zakončené drápky vypadajícími jako kleště. Díky těmto drápkům se perfektně přichytí na vlas hostitele. Tento parazitující hmyz se přenáší přímým kontaktem mezi lidmi. Žije ve vlasech a živí se naší krví. Víte, jak se vší zbavit po domácku?

Jak se zbavit vší účinně

V lékárnách seženete mnoho přípravků na boj proti vším. Mohou to být šampony či spreje; rozhodně nejlepší je použít tyto přípravky současně. A to proto, že v průběhu času si vši, bohužel, vytvořily rezistenci na mnoho chemických přípravků. Prostě na ně přestaly fungovat.

Nejlepší kombinací je použití šamponu proti vším, následně použít sprej proti vším a na závěr vyčesávat vlasy speciálním hřebenem na vlasy, kterému se říká „všiváček“.

Hlavu kontrolujte několikrát denně, vyčesávejte stejně tak často. U chlapců doporučujeme vlasy ostříhat na krátko. Nejspíš se vám nepodaří odstranit všechny vši hned napoprvé, celý proces raději po týdnu znovu opakujte.

Co na vši zabírá?

Když nechcete experimentovat s kupovanými a často nefunkčními přípravky, zkuste osvědčený zábal na vši. Smíchejte v poměru 1:1 olej a ocet. Ten naneste na hlavu a pořádně vetřete do vlasů. Následně zabalte vlasy na hlavě do mikrotenového sáčku a ještě přes to ručníkem. Nechte působit asi půl hodiny. Tak dlouho vši nevydrží, udusí se. Pak už stačí je jen vyčesat.

Dobré je prožehlit vlasy žehličkou na vlasy od kořínku až po konečky. Vysoká teplota spálí vši i hnidy ve vlasech. Pomáhá také obarvení vlasů, chemické složení barev na vlasy je pro vši škodlivé. Tento způsob ale využijete spíš u dospělých.

Přečtěte si také: Jak vytáhnout klíště? Jednoduchý postup

Zdroj: Maminka.cz

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.